Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 16. 11. 2011 22:03

Jo, s těmahle úrokama je to na spoření už mrtvé, když je vyplacení státní podpory od roku 2013 podmíněno stavebním účelem.
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 11. 2011 22:09

Prave, ta ucelovost to taky zabiji. Takze v lednu tam uvidi posledni penize a potom nazdar Mano. Jen me stve, ze mam jeste bezici stavebka i na jine lidi a ty jsou stara treba 2-3 roky.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Joezbrna 16. 11. 2011 22:34

Ženě z Wurstu prý poslali prachy asi za 14 dnů, ale už je to dýl. Řek bych, že ta doba bude záviset spíš na řízení CF spořky. Jednoduše, když má volný prachy, posílá těm, co mají požádáno o prachy, ať již úvěr nebo výpověď smlouvy.
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 17. 11. 2011 08:36

ultima__ratio píše:Jo, s těmahle úrokama je to na spoření už mrtvé, když je vyplacení státní podpory od roku 2013 podmíněno stavebním účelem.

ale to není pravda, jen se o tom uvažuje. Pokud to schválí, tak na stavební účel se musí prokázat jen vyplacená státní podpora, ne celá naspořená částka. Wust teď nabízí na spoření 3%, což není špatné.
Naposledy upravil iguka dne 17. 11. 2011 12:18, celkově upraveno 1
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 17. 11. 2011 10:03

Každopádně já mám u SSČS jen 2 % a ne 3 %. A zakládat si nové stavební spoření na 3 %, vzhledem k tomu že je to vázané na 6 let, je také nic moc. A já nemám náladu shánět pak nějaké pofidérní faktury na stavební materiál kvůli tomu, aby mi dali i státní podporu. Pak ještě dopředu nevíš, jak ten zákon během těch 6 let změní k horšímu a ty už pak ani nemůžeš vystoupit z rozjetého vlaku. To to můžu vložit na nějaký pětiletý termínovaný vklad a dostanu úrok kolem 5 %.

http://www.mesec.cz/sporeni/terminovane-vklady/
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 11. 2011 11:17

Prave, nejhorsi je ta nejistota, ze to muzou behem 6ti let 10x zmenit a clovek neudela nic. Ja mam tedka bezici smlouvy na jine rodinne prislusniky (cca nejake 2-3 roky) a proste s tim neudelam nic :-(

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 17. 11. 2011 13:53

Což je retroaktivita, třeba se tahle situace bude znova řešit u ÚS. :-)
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 17. 11. 2011 20:37

Já to stavebko ještě neodepisuji. Kombinace 3% úroků, 0% poplatku za uzavření smlouvy a rozumných poplatků za vedení účtu není tak špatné. Možnost snižovaní vkladů s narůstajicímí úroky taky není špatné. Kde získá konzervativní investor lepší zhodnocení? Navíc proč stahovat gatě, když je brod ještě daleko - tedy vlastně Kalouskovy "nápady". Budou volby, takže těch změn bude postupně méně až vše nakonec vyšumí. A proč řešit příští vlády?
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 11. 2011 21:23

Zapomnel si na terminaci penez na 6 let a ty poplatky za vedeni uctu ti taky s tema procentama pomerne dost zahybaji, si to schvalne hod do Excelu.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod SocPredator 17. 11. 2011 21:29

Brod je daleko 6 let. Za tu dobu může napadnout kohokoli cokoli. Zajímavé, že u smluv na běžný účet i nejapnou změnu ve VOP musí klient dostat 30 dní předem a schválit ji, nebo může smlouvu ukončit. U stavebka vám udělají zásadní změnu ovlivňující základní finanční plán produktu a vy jste vazalem a dokonce si spořitelna ještě naučtuje pokutu za předčasné ukončení. Je to produkt blbě postavený od základu, to je stavební ironie :D

Taky mám jednu čerstvou smlouvu - těším se, jak budu papírovat s účtenkama abych dostal usmolené 2 tácy
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 11. 2011 21:53

Jediné řešení je "Odjebať sa odtialto"... Já to bohužel nestihl, syn se mně narodil 2 měsíce před kašpárkovou revolucí a naletěl jsem na kydy Havla and Company, jak doženeme během pár let ty zkurvený kapitalisty...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 17. 11. 2011 21:55

Proč smolit dva litry po nějakých fakturách za cihly? Jednoduše přikoupím další barák. 8-)
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 18. 11. 2011 20:03

Mě třeba ČS několikrát postupně zvýšila poplatek za vedení účtu stavebního spoření, začínalo to myslím na 80 Kč ročně a nyní to stojí 310 Kč ročně a to mám jen 2 % úročení, ti se 4 % úročením mají i vyšší poplatek za vedení účtu (550 Kč).

http://www.burinka.cz/cs/obchodni_podminky/sazebnik_uhrad/sazebnik-fyzicke.shtml
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 11. 2011 09:46

Tak na jedne smlouve je uz jasno, ze penize uvidim nejdriv tak koncem unora. Pripadne pry nabizi aktualne akci, ze zalozi novou smlouvu, na kterou je nutno prevest 10.000 CZK ze smlouvy puvodni a pry probehne vyplata zbytku do jednoho mesice. Staci si zalozit smlouvu na 200.000 CZK s tim, ze poplatek za sjednani (2.000 CZK) pry sporitelna odpusti.

Vzhledem k tomu, ze na dane smlouve jeste bezi statni podpora, tak to vidim tak, ze do konce roku se tam naleje potrebny obolus pro maximalizaci podpory, na novej rok opetovne a potom bude nasledovat vypoved.

Takze ted nevim, jestli se vykaslat na prevod na novou smlouvu a mit penize az v dubnu nebo to prevest a mit je v unoru (pocitam s vypovedi v lednu).

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 21. 11. 2011 16:41

Vykašlat se na novou smlouvu. Co máš za spořitelnu?
ultima__ratio
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka