Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 21. 11. 2011 20:34

Tohle je zrovna Burinka. Jinak dneska jsem resil dalsi smlouvu u jineho ustavu a taky peklo. Ale tu pizdu za prepazkou jsem si vychutnal -ta cikanila uplne neskutecne!
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 21. 11. 2011 21:31

No já mám také SSČS a o žádné takové akci nevím. Kdoví jestli tě nebalamutili, já bych jim moc nevěřil. Na webu o tom nic není.

http://www.burinka.cz/cs/aktuality/prehled_zprav/index.shtml
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod Joezbrna 21. 11. 2011 21:42

Tak u ČMSS mi taky založili novou smlouvu bez voplatku, a nikde jsem neviděl to inzerovat.
Každopádně v lednu 2012 vložím, tím získám nárok na podporu za 2012, a pak mám do prosince 2013 čas přemýšlet, zda ještě někdy nějaké stavebko založím.
A když to udělají všichni (pže teď definitivně není důvod živit staré smlouvy), spořitelny nebudou mít dost volných peněz, budou muset asi něco nabídnout, abychom jim je zase poslali, že. A když to půjde dobře, celý systém stavebka se začne hroutit a politici budou muset dát trošku zpátečku.
Prostě to vyberu, stejně se mi zachtělo nové koupelny, kuchyně, kola a glocka, a bude se vidět 8-)
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 11. 2011 22:00

ultima__ratio: je to liska, jsem se spletl, ted jsem se pro jistotu znova dival.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod proof 24. 11. 2011 10:44

Joezbrna: A četl sis podmínky té akce u ČMSS? U předešlých akcí to bylo takhle: Ten poplatek za smlouvu ve výši 1% z cílové částky Ti vrátí jako "bonus", tj. máš opravdu smlouvu "zdarma". Ale pokud ji do 6 let vypovíš, tak Ti ten bonus zase strhnou. O tomhle se poradci při uzavírání moc nezmiňují. ;-)

viz jejich podmínka u většiny akcí: "V případě výpovědi smlouvy ve vázací době bude finanční prémie odúčtována."
proof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod resolut 14. 12. 2011 19:16

Zdravim, zadam o radu :
Kdyz budu mit SS (burinku od Ceske Sporitelny) s cilovou castkou 100 000,-.
Nasporeno bude pouze napr. 40 az 50 000,-.
Je realne resit koupi bytu v osobnim vlastnictvi ( cena celkem napr. 1000 000 i s vybavenim) napr. preklenovacim uverem ?
Nebo je potreba mit nasporeno podstatne vic abych dosahl na 1000 000.
Je mozno rucit kupovanym bytem?
1 zadatel, mesicni prijem cca 16000,- cisteho, ucet u Ces. Sporitelny.

diky
resolut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2011 19:41

Nejak me unika smysl toho, proc v dnesi dobe, kdy jsou hypoteky na minimu, tak vubec premyslet o nejakem stavebku. Nehlede na fakt, ze na nem mas uplny prd a ten meziuver te bude stat setsakramentsky moc.

To stavebko si spis nech na nejake rekonstrukce uvnitr - bytove jadro, kuchyn, atd.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod resolut 14. 12. 2011 22:30

Jde mi o to, ze by mi hypoteku nikdo nedal, kdyz nebudu mit zaklad napr 20% z ceny bytu ;)
resolut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 14. 12. 2011 23:15

resolut: a ses si opravdu jist, ze je nezbytne v tve situaci (tzn. pokud to dobre chapu, tak nasetreno 40 tisic a mesicni prijem 16 tisic) opravdu chtit vlastnit nejakou nemovitost? Ja teda nevim, ale me to k sobe nejak nejde.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Joezbrna 14. 12. 2011 23:17

proof píše:Joezbrna: A četl sis podmínky té akce u ČMSS? U předešlých akcí to bylo takhle: Ten poplatek za smlouvu ve výši 1% z cílové částky Ti vrátí jako "bonus", tj. máš opravdu smlouvu "zdarma". Ale pokud ji do 6 let vypovíš, tak Ti ten bonus zase strhnou. O tomhle se poradci při uzavírání moc nezmiňují. ;-)

viz jejich podmínka u většiny akcí: "V případě výpovědi smlouvy ve vázací době bude finanční prémie odúčtována."

Tak oni se o něm nezmiňují možná proto, že se skutečně neplatí. Už jsem dostal výpis z účtu za r. 2010 a skutečně tam žádný nebyl. 8-)
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 12. 2011 00:14

resolut, a proč si myslíš, že stavební spořitelna bude při poskytování milionového úvěru někomu s 50 000 vlastních prostředků a 16 000 příjmem vstřícnější?

K původní otázce. Za daných podmínek by byl překlenovací úvěr hodně dlouhý, takže vzhledem k aktuálním sazbám hypoték by se stavebko nejspíš nevyplatilo.

Nicméně taky si myslím, že brát si s 50 000 vlastních prostředků a 16 000 příjmem megovou hypotéku je docela o hubu. Kolik si představuješ že bude splátka, kolik za poplatky, služby a dodávky spojené s bytem a kolik ti zbude na živobytí?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 12. 2011 00:26

Ono jde o to, jestli má vůbec kde bydlet...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod KaM007 17. 12. 2011 11:59

Zdravím, stavíme RD, zatím z vlastních prostředků, máme hotovou základní desku. Na příští rok si už chceme vzít hypotéku na cca 1.5M, obešli jsme několik bank a srovnali nabídky. Nejlíp vychází spořka - nabídnutý úrok cca 3.1% - zvýhodněná hypo a 3.4% u hypo u které půjde po roce dávat mimořádné splátky do 20% ročně. Původně jsme úvěr chtěli splácet vyššími splátkami tak, aby do 15let byl splacený, ale jelikož je ekonomická krize za dveřmi, tak jsme si řekli, že zvolíme splátky nižší - delší dobu splácení a když budou peníze, tak je dáme na mimořádné splátky. Co se nám nelíbí je příplatek 200kč k vedení hypotéky za možnost mimořádných splátek, dále 600kč pojištění měsíčně, což hypo dost prodražuje. Chtěl bych se zeptat na Váš názor takového způsobu splácení. Díky.
KaM007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 17. 12. 2011 13:28

ČS to dělá chytře, nabídne na hypotéce nejnižší úrok a skryje za to nejvyšší poplatky. :-)
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod KaM007 17. 12. 2011 17:53

To pojištění a poplatky jsou u jiných bank podobné, u čsob bychom museli mít trvale účet v nějaké "lepší" variantě za stovku měsíčně, dále čsob pojištění sice nabízí za 400, ale pro zvýhodněné úroky je zřejmě nutné uzavřít pojištění za 600... Mám pocit že ty banky mají dost dobře promyšlené jak vytáhnout kačky z klienta. Prostě těch 50 - 60 000 ročně z nás vycucnou určitě. Jde nám jen o to, aby jsme jim ve výsledku dali co nejméně.
KaM007
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka