Přestřižená občanka

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 4. 2009 21:04

stanislav.stribrny: ad anglie... tam taky pokud vím doteď nic jako občanky nemají. to, že by pošta měla dopis vhodit do schránky (když už je de jure stejně doručený) je dobrý nápad, napiš ho svému poslanci, senátoru a na vedení pošty. občas se někde najde někdo rozumný, kdo se tu změnu třeba pokusí zavést.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 21:49

Je to vina ministra vnitra, který o tomhle bordelu jistě ví a minimálně mohl udělat bu bu bu na ředitele pošty. Někde v rozhovoru jsem četl Langera, jak ho štve, že pořád musí kvůli dopisům jezdit do Olomouce. Taky mu to vadí a nenapadne ho, že chyba je jednoduše opravitelná.

Moje stížnosti a návrhy už nikdo nebere vážně, i když jsou převážně rozumný :)

Klaus by řekl: "založte si mladý muži politickou stranu a nebo dejte už pokoj"
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 20. 4. 2009 21:54

Abychom se tedy dobrali nějakého závěru:

a) jasnovidec S474N předpověděl, že má sestra příští měsíc žádný dopis nedostane a že mám být v klídku.

b) já v klídku nejsem, podám tedy písemnou stížnost ministrovi vnitra na Českou poštu, třeba se hnou ledy. Přidám do stížnosti ještě to razítko.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 4. 2009 07:15

stanislav.stribrny píše:Tomáš Marný: Jo jo, tohle jsem zažíval 7 let, když jsem studoval v jiném městě. Rodičům dopis pošta nedala a já jako blbec musel jezdit domů pomalu každých 14 dní, abych si vyzvedl dopis.

Tak to se na me nezlob, ale jsi opravdu hlupak, protoze zarizeni prukazu prijemce je otazkou par minut a z 99% resi vetsinu "vykonstruovanych problemu" s CP.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 4. 2009 09:28

S474N: hele a napadlo tě, že na vyřízení průkazu zmocněnce potřebuješ občanku? a když ji pošta odmítá uznat občanku s ustřiženým rohem, tak ho asi nevyřídí...
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 4. 2009 10:52

S474N: už jsme tu řešili, že na průkazku zmocněnce pošta nevydává dopisy do vlastních rukou, což jsou třeba PINy ke kartám.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 21. 4. 2009 12:01

Re: Zadost o informace

Dnes 08:23

Potvrzení přijetí

Vaše mailové podání bylo postoupeno k prověření a vyřízení na příslušné
pracoviště ředitelství Regionu Praha.
S pozdravem

--
Česká pošta, s. p.
Informační pracoviště
Call centrum
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 21. 4. 2009 22:09

Jsem zvedav jak to dopadne. K dalsi absurdite patri, ze posta je subjekt, ktery nezodpovida za sve sluzby. K dalsi perlicce naseho statu patri napr. to, ze drzitel skupiny D zbrojniho prukazu je povinnen za 36 mesicu od vydani zbrojniho prukazu dodat lekarske potvrzeni. Na to pamatuji i sankce. Toliko zakon. Datum vydani zbrojniho prukazu se vsak v onom zbrojnim prukazu nedoctete........
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 4. 2009 23:07

mikicz: staci pozorne cist, on psal, ze to zazival 7 let. Pochybuji, ze mel 7 let prestrihnutou obcanku :wink:

stanislav.stribrny: tak tomu rikam opravdu dite smuly, kdyz ji zrovna TED maji dojit PINy. At si domluvi osobni prevzeti na pobocce banky :wink:

khonsun: nejak nechapu tvou poznamku - jednou je to vykon povolani, tak si to holt musis sam hlidat. Poradim ti takovou "mnemotechnickou" pomucku - na ZP je uvedeno datum, do kdy plati ostatni skupiny a to je 5 let - odecti si tedy pozadovanou dobu a budes presne vedet to datum :mrgreen:

BTW, navic abychom byli presni, tak zdravotni prohlidce si povinen se podrobit do jednoho mesice po 30ti mesicich ode dne vydani ZP. A do dvou mesicu po uplynuti 30ti mesicu jsi povinen tento doklad odevzdat na prislusnem utvaru PCR. Takze zadnych 36 mesicu - to pouze dokazuje tvou neznalost zakona 119/2002 Sb. :wink:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod khonsun 22. 4. 2009 13:38

S474N píše:mikicz: staci pozorne cist, on psal, ze to zazival 7 let. Pochybuji, ze mel 7 let prestrihnutou obcanku :wink:

khonsun: nejak nechapu tvou poznamku - jednou je to vykon povolani, tak si to holt musis sam hlidat. Poradim ti takovou "mnemotechnickou" pomucku - na ZP je uvedeno datum, do kdy plati ostatni skupiny a to je 5 let - odecti si tedy pozadovanou dobu a budes presne vedet to datum :mrgreen:

BTW, navic abychom byli presni, tak zdravotni prohlidce si povinen se podrobit do jednoho mesice po 30ti mesicich ode dne vydani ZP. A do dvou mesicu po uplynuti 30ti mesicu jsi povinen tento doklad odevzdat na prislusnem utvaru PCR. Takze zadnych 36 mesicu - to pouze dokazuje tvou neznalost zakona 119/2002 Sb. :wink:

Za termin zdravotni prohlidky se omlouvam, jako za ne scela presnou znalost, ci uplnou neznalost dalsich desetitic zakonu a jejich novel; neni podstatne pro ucel o kterem se zde bavime zdali 36 mesicu, nebo 45 a pul. Podstatne je to, ze Tvuj navod na zjisteni data vydani ZP je k nicemu a nema oporu v zakone. Datum platnosti ZP nema nic spolecneho s datem vydani. Novy ZP muze byt vydan dopredu a platnost je 5 let az od doby konce stareho ZP. Dal to tu roztahovat nebudu, neni to tema. Datum vydani ZP tam zkratka uveden neni. Nazdar!
Naposledy upravil khonsun dne 22. 4. 2009 13:52, celkově upraveno 1
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2009 13:51

To khonsun: Proč cituješ poslední příspěvek?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 4. 2009 07:43

khonsun: z tveho prispevku vyplyva, ze jsi drzitelem ZP skupiny D. Je tedy opravdu s podivem, ze zakon konkretne tykajici se zbrani a streliva neznas.

Nejak nechapu tvou vetu "novy ZP muze byt vydat dopredu a platnost je 5 let". To co tvrdis je nesmysl, protoze v tom pripade bych si mohl dat 10 zadosti a oni by mi dle tveho vydali 10 zbrojnich prukazu na sebe postupne navazujicich a mel bych na 50 let dopredu vystarano? :roll:

BTW to, ze na ZP je uvedeno datum vydani jsem nikde netvrdil :wink:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 28. 4. 2009 13:54

ČESKÁ POŠTA, s. p.
Praha 1, Politických vězňů 909/4

Kontaktní adresa:

Česká pošta, s. p.
Region Praha
Holečkova 10
225 90 Praha 5

VÁŠ DOPIS ZNAČKY / ZE DNE NAŠE ZNAČKA VYŘIZUJE / LINKA PRAHA
246 001 /09 28. 4. 2009

Vážený pane,

dovolte nám, abychom odpověděli na Vaše podání ze dne 20. 4. 2009, ve věci vydání zásilek na úředně upravený průkaz totožnosti (ustřižený roh).

K Vaší žádosti sdělujeme, že Česká pošta, s. p. vydá zásilku na základě předložení takto upraveného průkazu totožnosti (Občanský průkaz). Tato úprava není důvodem k odmítnutí vydání zásilky, jestliže neskončila platnost tohoto průkazu.

Litujeme, že jste nebyl spokojen a za způsobené problémy se Vám omlouváme. Ujišťujeme Vás, že Česká pošta, s. p. si svých zákazníků velice váží a má zájem na tom, aby poskytovala kvalitní služby. Za Vaše upozornění děkujeme.

S pozdravem

v. r.
provozní ředitel regionu Praha
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 4. 2009 14:01

No fajn, tak hlavně aby to taky sdělili těm babám na poštách...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 4. 2009 14:21

:D no a neříkal jsem to? dopis vytisknout, přiložit k občance a pokud na poště budou mít problém, tak předložit i dopis...
mikicz
Administrátor

Předchozí stránka