Dlouhodobé přespořování cílové částky u SS

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod smajlik2 11. 12. 2013 13:34

Z SS Wustenrot, že mi ukončí smlouvu :-| Nabízeli mi ať navýším cílovou částku, to jsem neudělal, protože bych přišel o bonusy.
Je tady někdo stejně postižený? Jak to ukončení smlouvy probíhá? :?:

Pobavilo mě, že mi zároveň nabízejí uzavření nové smlouvy. Aby mi jí potom zrušili dříve než budu chtít já. 8-)
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 12. 2013 14:02

Vzhledem k nadpisu vlákna bych to viděl takto: Pokud máte dosaženou CČ, pak dle VOP mají právo smlouvu vypovědět pro neplnění (pravidelné měsíční úložky §3 odst. 3), protože je vracejí zpět.
Dál tedy nebudu spekulovat, ale doporučuji přečíst VOP.

Poznámka: myslím, že tato spořitelna má jako jediná trochu ošetřený ten stav a nedostala se tam, kam Mpyramida a buřinka, že na lidi vytahuje právníky a povídání o vkladových účtech. Ty totiž vklady dál připisují.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Flatback 24. 2. 2014 13:53

Mám stavební spoření u buřinky a v lednu mě přišel dopis, že další vklady mě budou posílat zpátky. Přespořuji CČ už několik let, takže mě příjde divné že až teď jim to začalo vadit.

Smlouvu mám z roku 2002 a VOP mám platné z toho roku. Jediné co jsem z nich zatím dostal je, že podle § 1 zákona č. 96/1993 Sb. a podle § 5 odst. 6 mají právo odmítnout vklad nad CČ. Ve VOP není definováno přespoření ani nemají vymezeno právo odmítnout vklad. Už to někdo z vás řešil?
Flatback
Kolemjdoucí

Předchozí stránka