Neplaceni stavebniho sporeni a zapis v registru

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Trevi 21. 5. 2010 18:44

Chtel bych se zeptat, jestli je mozne se dostat do Bankovniho a nebankovniho registru a mit ze strany banky duvod pro odminuti zadosti napr. o kreditni kartu, pokud jsem mel drive stavebni sporeni, ktere jsem vsak neplatil, nebot bylo zalozeno rodici a nemel jsem zajem, a po case bylo zruseno? Jedna se o SS Ceske sporitelnu ...
Trevi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czernin 21. 5. 2010 20:07

Podle mě ne, leda že bys neplatil úvěr ze stavebního spoření.
Czernin
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Trevi 21. 5. 2010 20:21

Czernin píše:Podle mě ne, leda že bys neplatil úvěr ze stavebního spoření.


Tak oficialni odpoved:

Rušení smluv o stavebním spoření pro jejich neaktivnost zadává Stavební spořitelna České Spořitelny a.s. bez toho,aniž by po klientovi částku nedoplatku požadovala dodatečně uhradit.Pokud byla tedy z tohoto důvodu Vaše smlouva zrušena, není informace zasílána do žádného bankovního či nebankovního registru.
Trevi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 5. 2010 20:48

Trevi: pokud nešlo o uvěr ze s.s., tak není povinnost to platit, takže nemají jediný důvod to dát do registru. Je to spoření a to je dobrovolné....
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 21. 5. 2010 21:14

Tak si nech udělat výpisy, stojí to cca 100 za 1 a zaslání je cca 14 dní. Nemusí to být SS, v registrech se můžou objevit i opakované pozdní platby za telefon, elektřinu, cokoli jiného, což jinak nezjistíš, protože banky důvod nesdělují.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků