Hypotecni banka - navyseni po ukonceni fixace

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod soad1981 17. 6. 2010 11:41

Mam hypoteku na 1 900 000KC na 20 let, cena bytu 2 400 000 Kc, splacim cca 3 roky s urokem 4.99%.
Jaky urok muzu cekat po ukonceni 3lete fixace?
soad1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod swm 18. 6. 2010 08:03

Kdyz se ozves, tak i nizsi nez mas ted.
swm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 6. 2012 13:54

Hypotečka mění od 1.8. sazebník, kde se objevuje nový poplatek: "Vedení a správa hypotečního úvěru s možností mimořádné splátky jistiny v průběhu fixace" ve výši 250 Kč/měsíc, tedy dochází ke zvýšení poplatku o 100 Kč, pokud máte smlouvu s možností mimořádné splátky jistiny.
Musím konstatovat, že jsem po zjištění této skutečnosti zůstal rozčílen, jelikož se mně změna týká, takže to musím vstřebat a pak se rozhodnout, zda budu pouze nesouhlasit, nebo rovnou vypovídat a shánět refinancování...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod lemming 13. 6. 2012 14:23

fremantle: Pokud vím, tak můžeš pouze nesohlasit a oni ti buď nechají původní sazebník, nebo vypoví smlouvu.

Mě se to sice netýká, ale zvažoval jsem využít toho pro refinancování / splacení části dluhu, ale nakonec jsem se na to vy...
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod kitrab 13. 6. 2012 14:34

nečekej a obejdi si konkurenční nabídky, osobně a zjisti konkrétní podmínky.
následně ti HB nabídne xxx% a pak neváhej a tvrdě na ně a tlačit je dolů.
doporučuji se nenechat odbýt.

Absolvoval jsme to na podzim po 5 leté fixaci, nejlepší nabídku od konkurence jsme měl u KB.
Z nové sazby HB jsem po telefonu starzil 0,3%. Ale asi až na 3 hovor, ze začátku nechtěli ani slyšet a navíc chtěli vše písemně, což by byla strašná ztráta času.
Já byl v lepší situaci než ty, hypotéku jsem měl půjčeno už jen a 30% ceny nemovitosti.
kitrab
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Urbanová Barbora 25. 6. 2012 12:40

Zjišťovala jsem pár podrobností a stávajících smluv se zmiňovaný poplatek týkat nebude ;-)
Urbanová Barbora
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 28. 6. 2012 02:40

jak nebude ? mimoradnou splatku cely hypoteky tam ma kde kdo. je to akorat opaleny 5 procenty z jistiny za kazdej rok do konce fixace.
akorat novejsi smlouvy ji maj zdarma ne ? max 10 proc jistiny muzou splatit kazdej rok . ale az rok po docerpani hypoteky.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků