1600k hypo nebo stavebko

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Revan 31. 8. 2010 00:31

Zdravim,

chtěl bych si koupit byt v hodnotě 1700000.-Kč a mám dilema jestli hypo nebo uver ze stavebka. Mam stavebko 2. rok a mám na něm 100k.-Kč. Přijem mám myslím slušný, ale mám malinko strach z toho že mám záznam v registru (kvuli administrativni chybe jsem dluzil 14.-Kč)

Co myslíte že je vyhodnější, překlenovací úvěr nebo hypo? Respektive pujčí mi někdo když mám záznam v registru?
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 8. 2010 09:09

Revan: začni tím, že si ten záznam v registru ověříš. Požádej o výpis a případně pokud šlo o administrativní chybu, tak požádej toho kdo to tam zapsal o výmaz. No a pak je teprve na řadě řešit jak s úvěrem.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Revan 31. 8. 2010 10:25

Vymazat prý až za 4 roky. Je to už 2 roky stará záležitost. Měl jsem nedoplatek 14.-Kč tak mě tam zavedli.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 25. 9. 2010 23:25

no ja mel ,ci vlastne jeste mam v registru to stejny , pred par lety jsem si zalozil konto u PS a nevlozil ani korunu, s tim ze vlozim tak 2 kila za 14 dni. zakladal jsem to kvuli kontokorentu, kontokorent jsem zjistil ze nedostanu tak jsem nic nevlozil
asi za tri mesici prisel prvni vypis a ze jsem v minus, tak jsem to doplatil, to stejny jeste provedl 2-3 x , pak jsem jel domu z vs koleji a nastoupil na jinou kolej a uz nic neposilal.
letos jsem doplacel vsechny mozny dluhy a zjistil ze mam dluh asi 500 kc na tom uctu a po 6 mesicich ze ten ucet blokli - nekdy v lednu jsem to splatil.
v breznu nebo dubnu jsem si vyjel vypis z BRKI a v registru to bylo jako uz uzavreny.
mel jsem tam jeste 2 kontokorenty a taky uzavreny.
v lete jsem zadal u 2 bank o hypo a pokazdy prosel .
pokud to mas zaplaceny neni problem.

co se tyce vyberu ss ci banky:
SS ma jen vyhodu kdyz mas nasporeno tech jejich 40 procent do ty doby mas trosku drazsi preklenovaci meziuver a pak levnejsi uver , plus rocni vedeni jen 3 kila.
u hypoteky mas drazsi vedeni uctu, nejasnou urokovou sazbu po skonceni fixace, ale momentalne by mela bejt nizsi.
hlavni rozdil je taky v tom ze u SS ti pujcej defacto tvy prachy a chtej po tobe za ne zaplatit urok.

jinak za tudle cenu stavim barak . a jeste je dobry si pujcit 300 t od statu viz sfrb.cz za 2 procenta , za kazdy dite pak mas navic odecet dolu 30t.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér