Bytová situace,problém s majitelem domu

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod acesbreaker 22. 2. 2011 11:47

Dobrý den ,

tento problém se táhne již 3 roky. Teď již bohužel začíná čím dál tím více gradovat.
Moje matka bydlí v bytě s dekretem v nájemním domě.
V čem je celkově problém :
Pan majitel začal dělat rekonstrukce společných prostor a okolních bytů před 3mi lety.
Začalo to tím že se matce probourali dělníci rekonstruující bytovou jednotku vedle jejího bytu,do obýváku. Když to volala majiteli tak se ani neobtěžoval se omluvit a řekl jí ať se domluví s dělníky a oni jí to zaházejí a až si matka bude malovat tak si to přemaluje....
V kumbále promlátili díru také a zde ani k nápravě nedošlo. To stejné v předsíni,kam se prokopli ze společných prostor.
Při rekonstrukci bytu nad bytem mé matky jim praskla voda a vytopila jí celou kuchyň.... na všechny matčiny připomínky odmítal reagovat dokud se neobrátila na stavební úřad. Protože si pan majitel zároveň vytvářel v podkroví bytové jednotky na které neměl povolení
Zastavěl střechou světlík,tudíž nebyl odvětráván (proti zákonné) narušil odpady,neustále u matky *****í z odpadů splašky (samozřejmě ne jen u ní ale i u pár sousedů) jinak je dům obýván partou ukrajinských dělníků,které si zde majitel drží.....
atd.... (bohužel v domě nebydlím takže jen vím co se zde děje jen z doslechu.)
Když se dostavili pracovníci ze stavebního úřadu,lhal jim že nad matku bydlí sousedé a že se tam nemohou jít podívat když nejsou doma (lhal),choval se jako by neuměl do pěti napočítat. Slíbil že dá vše dopořádku..... jediné co udělal bylo že matce vymaloval strop v kuchyni.
Když se máma šla zeptat na Stavební úřad jak postupují dál a že pan majitel nic neudělal,tak jí řekli že jim pan majitel psal že je vše v pořádku Tak to snad ne,říkal jsem ...... Proto jsem se rozhodl to začít řešit sám.
Dělnící pracují 3 roky v kuse,týdny,víkendy,od rána do večera.... je to na zbláznění.
Co je ale pro mě nejdůležitější.
Majitel požaduje nepřiměřené zvýšení nájemného (nějakých 35%)
Pokud já vím tak by měl být úměrně sníženo pokud je situace pro bydlení nevyhovující standartu,alespoň po dobu rekonstrukce. Matku již kontaktoval majitelův právník s naprosto nesmyslnými vyhrůžkami.....

Nenapadá vás jak postupovat dál ? Hygiena od toho dává ruce pryč,stavební úřad je také neschopný.......

Předem děkuji za pomoc
acesbreaker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2011 12:01

acesbreaker: jenom se zkusim polozit takovou otevrenou otazku - kdyz mi neco nevyhovuje v byte, ve kterem jsem, proc v nem jeste nadale setrvavam a uz davno nejsem pryc?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod acesbreaker 22. 2. 2011 12:05

Tak pokud někdo bydlí v bytě 25let a má taky svoje léta,nemá úplně chuť se někam stěhovat. Hlavně vzhledem k ceně dnešních nájmů.
Otázka mi dost připomíná otázku pana majitele.....
acesbreaker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2011 12:09

acesbreaker: no ja ti nevim, jestli bych mel zrovna "chut" mit cizi lidi v obyvaku, predsini a kdovi kde a o tom hluku ani nemluve. Takze to asi moc neni o chuti, ale o tom, ze plati nizkej najem, ze? O tom, ze tyhle regulovane najmy jsou jenom ojebavacka na majitele ani nemluvim.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod acesbreaker 22. 2. 2011 12:44

Tak bavíme se o případném řešení problému. Stěhování je až úplně poslední možnost.
"Ojebávačka" na majitele ? Je to nájemní dům..... zrovna mám pocit že ojebávaný je někdo jiný.
Každopádně takový názor nemám s řešením nic společného. Čímž soudím že jsi taky majiteleme nějaké nemovitosti a jsi "ojebávaný"
acesbreaker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 2. 2011 12:52

acesbreaker: S474N naráží zřejmě na to, že majitel domu si nemohl vybrat, jeslti tam tvoje matka jako nájemník bude nebo nebude. Navíc je povinnen strpět ji tam za regulované nájemné. Takže dělá vše proto, aby ji odtud dostal. Pokud občas koukáš na TV, tak bohužel to není nic ojedinělého. A vzhledem k tomu, že to zavinili politici, ale řešit to musí nájemník a pronajímatel, tak to je dost patová situace.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2011 13:21

acesbreaker: posledni moznost? Ja osobne bych ji videl jako prvni.

Ano, ojebavka na majitele. Ber to tak, ze mas soukromej majetek a stat te nuti pronajimat jej urcitym lidem za ZVYHODNENOU cenu, kterou sis sam nemohl nijak stanovit a s trzni cenou ma pramalo spolecneho. Jak moc by se ti to libilo tobe? Podle toho, jak hulakas ve tvem problemu bys uplne stejne byl mezi prvnima, kdo by taky hulakali ve smeru opacnem, ze?

Nicmene to se bavime pouze obecne, prakticky se vec ma tak, ze pokud tve matce nevadi nepohodli, neporadek, hluk a dalsi veci, tak at si tam klidne zustane. Ja totiz nejak nechapu, co po nas chces? Abychom tam prisli a tomu zlemu majiteli nemovitosti naplacali na zadek?

Ja, ac sam nemam zadny nemovity majetek, opravdu nechapu, proc by KDOKOLIV mel mit jakekoliv vyhody u CIZIHO a navic SOUKROMEHO majetku. Tohle je bolsevismus prvniho radu a vec, ktera me opravdu dovede rozpalit do bela!

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2011 13:31

Tak tak, a nepochybně tomu chudákovi majiteli ten činžák někdo vnutil proti jeho vůli, a on nebožák ani netušil, že tam bude mít nějaké regulované nájemníky...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2011 13:40

Tomáš Marný: tak ted nevim, jestli si delas legraci nebo to opravdu myslis vazne. Nicmene jenom pro poradek, jak dlouho ze se mluvi o deregulaci najemneho?

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2011 13:45

Pokud se podívám na ten první příspěvek, tak jde o to, že se majitel chová jako dobytek a snaží se dotyčnou paní z baráku dostat. Ad deregulace nájemného - to jako že si měla každá pokladní z hypermarketu vzít hypošku a koupit si nějaký byteček? Nebo se přizpůsobit situaci a vykopat si zemljanku v lese?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod myšpulín 22. 2. 2011 13:47

Ne má si najít lepší místo nebo další úvazek a vydělávat víc, v tom jí nikdo nebrání jak kdysi tvrdil ministr Dyba.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2011 14:22

Tomáš Marný: a co je mi do nejake pokladni z hypermarketu? Me se taky nikdo nepta, kde vezmu penize na byt nebo na benzin do auta. To je preci kazdeho vec. Ale je nemyslitelne, aby takova pokladni bydlela v byte 4+1 o rozloze 140 metru ctverecnich na Narodni tride za 4200 Kc/mesicne. Nebo snad tobe to prijde normalni? Takovemu Standovi Kreckovi to treba normalni prijde.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 2. 2011 14:50

Tomáš Marný: Nevím jak v tomhle případě, ale vím o spoustě případů, kdy komunisti činžák znárodnili, 40 let chátral, pak ho v rámci restitucí vrátili původním majitelům s tím, že je tam regulované nájemné, nevypověditelné dekrety a dům totálně zdavastovaný.

A kdo se ptá těch, co žádný dekret na byt ze socíku nemají, kde budou bydlet? Kdo jim zajistí levné bydlení? Proč zrovna matka tazatele má mít nárok na levné bydlení a mladá prodavačka s dítětem ne? Nebo snad víš o místě, kde se uzavírají nové nájemní smlouvy za regulovaný nájem? Pomineme ty, kde zaplatíš pár set tisíc předem a pak máš "regulovaný nájem" na pár let...
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Zdibrid 22. 2. 2011 18:28

Bohužel daleko častější případ je ten, že restituenti, kteří dostali zpět barák ukradený komunisty a regulované nájemníky navrch jej levně prodali gaunerovi, který se rozhodl "zhodnotit" svou nemovitost tím, že nájemníky vyštve jakýmkoliv způsobem.

V tomto kontextu vidím plošnou deregulaci nájmů jako bezdůvodné obohacení majitelů nájemních nemovitostí, kteří je s diskontem nakoupili a nezískali je takto "znehodnocené" v restituci.
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 2. 2011 18:55

Zdibrid: jednal bys na jejich místě jinak?
mikicz
Inventář

Další stránka