zrušit stavební spoření ?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 13:56

Franklin: nekolikrat taky, zrovna pred vanocema. A ted me ceka dalsi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2012 13:57

Zrychlené vyřízení samozřejmě existuje, i já jsem ho jednou využil.

Ale pokud člověk podá standardní výpověď s pevným datem ukončení smlouvy, pak samozřejmě toto datum je závazné pro obě strany. A právě o této standardní variantě jsem psal v předchozích příspěvcích.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 2. 1. 2012 13:57

Záleží na typu smlouvy. Čím je smlouva pro spořitelnu výhodnější (nižší úrok), tím spíše dodrží maximální výpovědní dobu. Naopak pokud dostane výpověď smlouvy s úrokem na 4-5% tak takovou smlouvu vypovídá a vyplácí co nejdříve, aby se jí už konečně zbavila.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 2. 1. 2012 13:58

S474N píše:
ultima__ratio píše:Zítra pošlu na stavebko 20 000 Kč a nejdéle do pátku jdu do ČS podat výpověď. 8-)

To ja poslu uz dneska a vypoved asi ve stredu. :mrgreen:

marvy píše:oprava: dostal jsem včetně úroků 4500 kč. :D ..spíš to teda nechám běžet dál,nikde nedostanu víc...

A jak rychle ty prachy mas likvidni? Ja si to radeji dam na klasickej sporak, kde si to muzu ze dne na den vybrat a ne na to cekat jako pako 3 mesice.

A to ti dá spořák víc, když to zdaněj 15%?.
No počkám ještě na výpis od lišky abych sem mohl napsat přesný info.. ;-)..kdy liška posílá výpis? :D doufám že někdy do konce ledna..nicméně jestli jsem to pochopil, tak se určitě vyplatí tam poslat ještě vklad v lednu kuli příspěvku a pak to zrušit.
Naposledy upravil marvy dne 2. 1. 2012 14:02, celkově upraveno 1
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2012 14:01

Všechno záleží na tom, jestli na žádosti o výpověď je uvedeno konkrétní datum ukončení smlouvy nebo ne. Pokud uvedeno je, pak stavební spořitelna ukončí smlouvu přesně k tomu dni, ani dříve, ani později. V tom je ten vtip.

Samozřejmě ten, kdo podá výpověď bez přesného data ukončení smlouvy, ten je v jiné situaci, ale tuto variantu nepoužívám.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 2. 1. 2012 14:06

No já mohu podle obchodních podmínek podat výpověď pouze na tiskopisu SSČS, který jsem nikdy neviděl a nevím, zda se tam vyplňuje nějaké datum ukončení smlouvy. Takže jsem to neřešil.
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2012 14:10

Já jsem přišel na pobočku ČMSS v říjnu s tím, že chci ukončit smlouvu přesně k 31.1.2012. Sepsali jsme výpověd, na formuláři mám potvrzeno datum 31.1.2012. V internetovém bankovnictví Moje Liška je uvedeno datum ukončení smlouvy 31.1.2012.

Přijde mi to jako mnohem lepší řešení. Kdybych dal výpověď až teď, tak budu v nejistotě, kdy dostanu peníze.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 14:16

Franklin: v jakepak nejistote? Vzdyt to naopak vis naprosto presne.

marvin: nejde jenom o zhodnoceni, ale treba prave i o tu likviditu. Navic vzhledem k tomu, ze stavebko si jednostranne meni, tak to neni ani produkt, kteremu bych za mak veril.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2012 14:23

S474N: Tos byl ty, cos napsal "to je uz zbytecne velka loterie", ne? :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 2. 1. 2012 17:50

Tak mojeliska.cz už naběhla ale pro změnu mi momentálně píše: Základna pro výpočet SP v aktuálním roce -290,00 Kč. Doufám, že to není tím, že se změnil zákon a vklady z loňska se už nepřevádějí, ale že to je jen informatická chyba :)
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2012 18:04

Jsou to amatéři. V kolonce "Základna pro výpočet SP v minulém roce" je uvedena základna z roku 2010.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 2. 1. 2012 18:21

tak je to jejich první první leden :) 1.1.2013 to už třeba bude lepší :)
outlier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 1. 2012 18:25

podle mě to je započítaným poplatkem za vedení, který si od vkladu odečítají.

tímto je zdravím a přeju jim ať se poplatkem 330 kč ročně udáví...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 2. 1. 2012 18:30

S474N píše:Franklin: v jakepak nejistote? Vzdyt to naopak vis naprosto presne.

marvin: nejde jenom o zhodnoceni, ale treba prave i o tu likviditu. Navic vzhledem k tomu, ze stavebko si jednostranne meni, tak to neni ani produkt, kteremu bych za mak veril.

tak jakou roli hraje u SS ta likvidita?...určitě vypovědět a dát to na rok třeba na terminák..pošlu 20 000 tedka v lednu a dám výpověd s konkrétním datem a přesunu to na terminák kde i se zdaněnim vydělám víc. :hm špatná to uvaha?

P.S. je ještě potřeba abych si snížil cílovku před vypovězenim?...mam jí nesmyslně velkou na 500 000 Kč.
Naposledy upravil marvy dne 2. 1. 2012 18:31, celkově upraveno 1
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 2. 1. 2012 18:30

Liška letos zvedla poplatek na 330 Kč.

Odečtení poplatku od základny je OK. Ovšem chyba Lišky je v tom, že zapomněla převést nevyužitou část základny z loňského roku. Čili zobrazované údaje v aplikaci mojeliska.cz jsou nesmyslné.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka