zrušit stavební spoření ?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 4. 1. 2012 14:27

Tomáš Marný: trochu silný pojmenování-)).taky se mi to nelíbí, že daní stavebko, ale je tu jasně vidět, že tady doplácíme na to co tu bylo. Doba je jiná, ale ti lidi jsou pořád stejný.Sám nic nezměníš.Štědrej strýček Paroubek ti taky nedá nakonec nic zadarmo a vybere si to tvrdě někde jinde stejně jako ti soudruzi z KSČM . :D
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 1. 2012 14:44

Jenže tahle opatření se musí dělat jen kvůli tomu, že strana a vláda toho spoustu rozkrade. Rok jsem měl tu smůlu, že jsem dělal na jednom ministerstvu a nestačil jsem žasnout - plastová police, v OBI tak za 5 stovek, stála 9600 Kč. Kancelářská židle pro řadového referenta 15 tisíc (v JYSku tak 1500), Kancelářský stůl 46 tisíc a tak by to šlo donekonečna.

BTW ještě se nikde nepsalo o tom, že to zdanění úroků nejen připraví o nějaké peníze střádaly, ale posune přidělení řádného úvěru těm, co chtějí úvěr (nebo už mají meziúvěr) - hodnotící číslo je totiž dost závislé na výši připsaných úroků.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 4. 1. 2012 14:50

marvy: na druhou stranu, vem si to tak, ze kdybys ty penize opravdu nutne potreboval, tak to proste vypovis a prijdes o statni podporu, coz jsou ty dva litry, o ktere bys pripadne prisel i pri te zrychlene variante. Takze vlastne nema clovek co ztratit.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 4. 1. 2012 15:05

Tomáš Marný píše:Jenže tahle opatření se musí dělat jen kvůli tomu, že strana a vláda toho spoustu rozkrade. Rok jsem měl tu smůlu, že jsem dělal na jednom ministerstvu a nestačil jsem žasnout - plastová police, v OBI tak za 5 stovek, stála 9600 Kč. Kancelářská židle pro řadového referenta 15 tisíc (v JYSku tak 1500), Kancelářský stůl 46 tisíc a tak by to šlo donekonečna.

Ano to je vono,souhlas,šílený prostě a :hm A víš kdo je tohle naučil od koho to odkoukali? právě od bolševíků ,jelikož za ně se nešetřilo,ale kradlo se a nikde navenek nic nechybělo. Prostě neuměli šetřit.běžný lidi kradli taky. A hlavně , že pak to pívo bylo za 2 koruny a tim většině zavřeli pusinku.navíc já byl malej špunt, když to tady drancovala KSČ. Nemůžu logicky hodnotit uplně všechno dopodrobna.Spíš mi jde o objektivnost.
A dit to můžeš jít zkusit :-) . dáš členskej vklad,vyfasuješ stranickou knížku tvé oblíbené strany a pokud to budeš umět dělat líp ,jistojistě si tě někdo všimne a můžeš tam bejt pak misto Kalouska a jinejch.A já budu první kterej tě podpoří, protože když to vidim tak na to všechno budou doplácet ještě děti mejch dětí a to ani ještě žádný nemám . :pozor :oops: :oops:

-- 4. 1. 2012 14:15 --

S474N píše:marvy: na druhou stranu, vem si to tak, ze kdybys ty penize opravdu nutne potreboval, tak to proste vypovis a prijdes o statni podporu, coz jsou ty dva litry, o ktere bys pripadne prisel i pri te zrychlene variante. Takze vlastne nema clovek co ztratit.

No ale za předčasný zrušení chtěj ještě poplatek ne? + bYch přišel o ty 2000 státní podpory.A ty si nějaké snad necháváš?.nebo budeš nové zakládat?.Tak já bych to založil až uvidim ty konkrétní změny.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 5. 1. 2012 21:34

Dnes jsem podal výpověď stavebního spoření, takže to mám už z krku. Hned mě tam chtěla nabízet novou smlouvu. :-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 5. 1. 2012 21:48

ultima__ratio: takze klasicka vypovedni lhuta?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 5. 1. 2012 21:55

Jo, tři měsíce od začátku následujícího měsíce po výpovědi, výpověď se bere za podanou až doručením do centrály SSČS a ne podáním na pobočce ČS, o přijmutí výpovědi mi tedy přijde ještě poštou nějaké potvrzení, za odpuštění výpovědní lhůty bych musel platit nějaký poplatek a to jsem nechtěl.
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 5. 1. 2012 22:08

ultima__ratio: no proto se da jeste zvazit ta moznost, o ktere jsem psal vyse.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 5. 1. 2012 22:12

Mě to neva, já s tím počítal.
ultima__ratio
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 6. 1. 2012 00:55

S474N píše:ultima__ratio: no proto se da jeste zvazit ta moznost, o ktere jsem psal vyse.

S474N: A ty uděláš co ze stavebkem? :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 1. 2012 09:57

marvy: to o kterem jsem mluvil, ze ho vypovim, tak ho urcite vypovim. Ovsem ted jeste zvazuji prave tu moznost, kterou jsem zminil vyse. Prachy bych chtel co nejdriv, ale nechce se mi platit. Zase tou druhou moznosti bych o nic ted neprisel a kdybych ho chtel nahodou nekdy driv zrusit pred uplynutim vazaci doby, tak bych prisel o stejne penize, jako ted, pri zrychlene vypovedi.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 6. 1. 2012 11:28

ano to zní zajímavě.taky nevím co s tim,proč to blokujou takovou dobu,ach jo :hm
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 6. 1. 2012 12:43

marvy: no proc asi :mrgreen:

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 23. 1. 2012 21:50

Tak mi přišel výpis ze SS.dostal jsem 4500 kč státní podporu + 5000 kč uroky.Tzn, po změnách v roce 2013 dostanu 2500 kč + 2% ?...Je to tak?..Navíc mi tam ted napočítali nějakou dan z uroků.myslel jsem,že ta nebejvala.?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 23. 1. 2012 22:01

marvy: Státní podpora nárokovaná za rok 2011 (tj. připsaná v roce 2012) a později už bude pro všechny smlouvy 2000 Kč, staré i nové. Daň z úroků je 15% již od 1.1.2011.
Franklin
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka