zrušit stavební spoření ?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 23. 1. 2012 22:12

Ale já tam teď v lednu poslal ještě mimořádnej vklad 20 000 kč.tak že když to ted vypovim,nedostanu už 4500 kč za rok 2012 státní podporu?
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 1. 2012 22:19

marvy: pokud to vypovíš před termínem, tak ti seberou veškerou státní podporu už připsanou
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Franklin 23. 1. 2012 22:20

marvy: Pokud peníze na stavebko vložíš v roce 2011 a později, pak příslušná státní podpora bude maximálně 2000 Kč.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 24. 1. 2012 10:32

já už nemam termín,nejsem ve vázací době..Akorát teda tady někdo poslal peníze ted v lednu a šel to vypovědět..tak to jsem si myslel, že nové podmínky začnou platit až od roku 2013.?.proč to teda bude nevýhodné až od roku 2013,když už ted dostanu státní podporu jen 2000 kč? :hm
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 1. 2012 13:08

marvy: Nové podmínky už dávno platí, jak jsem psal. Tj. daň 15% od 1.1.2011 a snížená státní podpora max 2000 Kč platí pro ty, co nárokují státní podporu za vklady z roku 2011 a později. U lidí, kterým smlouva stále pokračuje, bude snížená podpora 2000 Kč připsána poprvé letos.

Do budoucna je tu návrh, že by státní podpora mohla být použita jen na bytové potřeby. Ale tento návrh ještě nebyl schválen a třeba nakonec úplně spadne ze stolu.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Sante23 24. 1. 2012 13:10

Od roku 2013 bude SS striktně vázáno na stavební nebo bytové účely. To znamená, že i svoje našetřené peníze, budeš moci použít pouze na ty bytové účely, jako je rekonstrukce či stavba domu. Pokud ty peníze takto nevyužiješ a budeš si za ně chtít pořídit třeba auto, příjdeš o státní podporu, která ti byla připsána a to od počátku spoření.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 1. 2012 13:23

To Sante23: Jo? A odkaz na platný zákon by nebyl? Nebo máš nějaké důvěrné informace a bereš už Kradouskovo bláboly jako směroplatné?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Sante23 24. 1. 2012 13:25

Stát tímto způsobem omezí vyplácení státní podpory pro ty, kdo stavební spoření použijí na něco jiného než je pořízení vlastního bydlení. A tím úšetří peníze daňových poplatníků, což je jeho cílem.

-- 24. 1. 2012 13:26 --

Pokud bude tato vláda u moci, tak to považuji za hotovou věc.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 1. 2012 13:30

Tato změna ještě neprošla Parlamentem. Je nesmysl psát příspěvky ve stylu jako že už to platí. Je určitě dobré sledovat aktuální dění, ale je špatné mystifikovat spoludiskutující.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 24. 1. 2012 13:32

Konkrétní otázka:
Jako součást základu pro výpočet státní podpory je počítáno i s úroky a to před nebo po započtení srážkové daně? Můj názor je že se počítá součet vkladů a tedy daň z úroků nesnižuje základ pro výpočet st. podpory? Pletu se?
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Sante23 24. 1. 2012 13:34

Uvedli jste to na pravou míru. Je však dobré vědět co se chystá a jaký je možný další vývoj u SS a být připravena a né překvapen. :-)
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 1. 2012 13:42

To Sante23: Kdyby tato vláda chtěla skutečně ušetřit peníze daňových poplatníků, tak si všichni její členové vezmou provaz a jdou na půdu...

To sniper76: Nevím jak pro výpočet státní podpory, ale pro výpočet hodnotícího čísla se prý bude brát v potaz výše úroků bez daně (jak mi napsali z ČMMS). Logicky bych očekával, že u základny pro výpočet státní podpory to bude stejné, ale logika se v tomto státě bohužel moc nenosí.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Sante23 24. 1. 2012 13:46

To Tomáš Marný: Souhlas, ale tomáš marný, to stejně neudělaj. :-)
Naposledy upravil Sante23 dne 24. 1. 2012 13:54, celkově upraveno 1
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 24. 1. 2012 13:48

sniper76 píše:Konkrétní otázka:
Jako součást základu pro výpočet státní podpory je počítáno i s úroky a to před nebo po započtení srážkové daně? Můj názor je že se počítá součet vkladů a tedy daň z úroků nesnižuje základ pro výpočet st. podpory? Pletu se?

Tak na základě mých propočtů a pohledu na roční výpis můžu zodpovědně prohlásit, že za loňský rok ČMSS zahrnula do základu pro výpočet státní podpory pouze čistou výši úroků, tj. po odečtení 15% daně. Stejně tak i RSTS. Jinými slovy: daň z úroků snižuje základ. Z pohledu stavební spořitelny to dává smysl, protože daň ti nezůstává na účtu.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 24. 1. 2012 14:05

Jde o to, že žena má modrou pyramidu, kde to asi počítají před zdaněním, kdežto já s wurstem to mám po zdanění.
edit: Sednul jsem ještě jednou ke kalkulačce a i modrá pyramida to bere po odečtení daně. Zmýlil jsem se.
sniper76
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka