Refinanc úvěru ze SS Raiffeisen

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Zdeněk M. 15. 7. 2012 15:26

Dobrý den,
chystám se nefinancovat úvěr ze stav.spoření Reiffeisen
Obešel jsem několik bank a srovnávám si nabídky a to ČSOB 3,39% , VOLKSBANK 3,39% , Hypoteční Banka 3,44%, MBANK 3,44%.

U ČSOB, VOLKSBANK, MBANK počítám, že chtějí běžný účet. Tam si jen srovnám ceny za vedení účtu, popř. si srovnám částky za vedení úvěr.účtu.

Máte někdo zkušenosti, na co si dát pozor u jednotlivých bank?

U stávající SS budu řešit podmínky odchodu
-vyčíslení aktuár. stávajícího úvěru
-písemné potvrzení, že po doplacení úvěru bude podán návrh na vymazání zástavního práva (lhůta zástavního práva)
-souhlas banky o vstup další panky(refinanc) na 2 místo zástavního práva ?
Zdeněk M.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 15. 7. 2012 16:51

Zkus FIO, nabizi ted 3,09% p.a., pokud mas uver vice nez 3 roky a pravidelne splacis.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Fantucci 15. 7. 2012 19:53

Dal bych si pozor, jestli ty nabídky od bank nejsou podmíněné třeba úvěrovým pojištěním. Co se týká HB, měla by se dostat minimálně na stejnou úroveň s ČSOB - jsou jedna fin. skupina a všechny úvěry z ČSOB jsou zpracovávány přes HB.
U HB, pokud je LTV do 70%, je zpracování úvěru automaticky bez poplatku. Jinak tam něco je. Třeba se na něm dá ale vyjednat sleva
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 15. 7. 2012 20:28

Jenom dotaz - jde o refinanc přiděleného, nebo překlenovacího úvěru?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zdeněk M. 16. 7. 2012 20:48

Fantucci píše:Dal bych si pozor, jestli ty nabídky od bank nejsou podmíněné třeba úvěrovým pojištěním. Co se týká HB, měla by se dostat minimálně na stejnou úroveň s ČSOB - jsou jedna fin. skupina a všechny úvěry z ČSOB jsou zpracovávány přes HB.
U HB, pokud je LTV do 70%, je zpracování úvěru automaticky bez poplatku. Jinak tam něco je. Třeba se na něm dá ale vyjednat sleva

ČSOB chce účet kam bude chodit výplata, ERA Pošt.Spořitelna pojištění úvěru, životku ale mají 3,59, MBANK tam chtějí účet

-- 16. 7. 2012 21:51 --

kamey píše:Jenom dotaz - jde o refinanc přiděleného, nebo překlenovacího úvěru?

je to překlenovací , na spoř.cca 270tis, úvěr 1mil zůstatek , tak budu chtít cca 800hypoteku
Zdeněk M.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 7. 2012 21:13

Tak si nejdřív zjisti, jestli ti ten meziúvěr milostivě dovolí splatit...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 06:45

Tomáš Marný píše:Tak si nejdřív zjisti, jestli ti ten meziúvěr milostivě dovolí splatit...

Tak to je jedna část a druhá je ta, že překlenováky nikdo refinancovat neumí. Jenom ve vybraných případech spořka a ta je poskytne max. do 80% LTV. Navíc během poslední doby došlo ke snížení cen nemovitostí a spořka jak nyní zjišťuji neuzná původní odhad pro SS, takže s tím bude docela problém.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 7. 2012 06:59

Mno, kdyby překlenováky nikdo refinancovat neuměl, tak by Liška vychcaná těžko přestala dávat souhlas k jejich předčasnému splacení, že...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 07:32

Pokud je chceš skutečně refinancovat na základě předchozí platební historie, bez dokládání všech dokladů, tak bohužel neumí. Pokud do toho jdeš jako s novou hypotékou, pak ano.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 17. 7. 2012 08:00

Myslím, že zařizování nové hypotéky bude méně stresové než získání souhlasu od SS k refinancování.
U Spořky, v případě, že zástavou je byt, lze u větších měst udělat odhad online zdarma. Snad i vylepšovali cenové mapy.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 7. 2012 08:13

"Myslím, že zařizování nové hypotéky bude méně stresové než získání souhlasu od SS k refinancování."
Bože bože... Jasné potvrzení slov "myslet = ***** vědět".
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 17. 7. 2012 10:01

a to jako proč?

Myslím, protože s tím mám zkušenosti... .-)
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod kamey 17. 7. 2012 10:22

Já taky a proto vím, že to je dost často problém. Právě mám jednu takovou na stole a začíná to být neřešitelné.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 7. 2012 10:23

A s tou novou hypotékou bez souhlasu SS (ne k refinancování, ale k předčasnému splacení MÚ) uděláš asi tak co? Takže nevím, s čím máš zkušenosti, ale s tímhle nejspíš opravdu ne.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fantucci 17. 7. 2012 11:45

no taky ale nikdo neříká, že založím hned novou hypo. Jsi z banky, tudíž asi víš, že se nejdříve dělá tzv prescoring, který mimo jiné slouží k posouzení bonity(kde různé banky mají různé přístupy) - tedy ne nepodstatný krok. Čili když vím, že u konkrétní SS přeci jen nějaká šance na souhlas je, dělám prescoring abych rovnou vyzjistil šance u případné banky a konkrétní parametry úvěry. Je stejně hloupé vyjednat si souhlas od SS a pak nedostat hypo...
Btw, mám zkušenost i s tím, že některé banky na souhlasu od SS chtějí mít zmíněné své jméno. Tedy nevím, co by jsi klientovi řekl, kdyby čekal třeba 30 dní na souhlas se splacením, pak v bance zjistil, že hypo nebude. To není pak dobrý pocit jít za klientem a říct mu, že může čekat dalších 30 dní na souhlas pro jinou banku...

Takže prosím nechť se každý soustředí na své zkušenosti a nezaměřuje se na jiné... .-)
Fantucci
Diskutér

Další stránka