Refinanc úvěru ze SS Raiffeisen

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 18. 7. 2012 12:39

A zase se všichni točí jen kolem čísel. Jenže zásadní je také spolehlivost banky. Já mám osobní zkušenost s mbank. Potřeboval jsem refinanc z ČS do mbank, měl jsem na to měsíc. Dle marketingu mbank stíhali refinanc naprosto hladce do 48h. Reálně to stihli za 3,5 týdne tedy pár dnů před vypršením fixu v ČS. Kdyby se to protáhlo ještě o pár dní byl jsem tenkrát pěkně v pr*eli. >:-(

U překlenováku je naštěstí situace jednodušší v tom, že je vcelku fuk kdy to člověk zrefinancuje pokud mu to SS povolí.. což dneska už asi stejně nepovolí. :-)
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zdeněk M. 3. 8. 2012 00:15

tak čekám na vyjádření z banky Raiffeisen.:-)
Jinak to zatím vidím na Volksbank, FIO, nebo MBank hypotéku.
U M Bank chtějí pojištění 1,5% z cílové částky tedy 800tis a to je 12tis . Takže ke splátce je potřeba počítat 500,- /měs a to mi zvedne splátku. Po 2letech to jde dolů na 0,025% každý rok.

Beru to tak , že počítám náklady za první 3roky, při fixu nemám jistotu, zda mi to napálí či ne.
U FIO mi to vyjde o cca 20,-kč měsíčně více, bez poplatků a pojištění úvěru. Popř bych si někde pojistku dořešil.(mám jen Flexi)
Při vedení úvěr účtu 150/měs je náklad cca 27tis za 15let (jiné banky) kde to taky zohlednuji).
Zdeněk M.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zdeněk M. 6. 8. 2012 14:37

máte někdo info o hypotéce Wustenrot? přístup, rychlost, špatné praktiky atd. :hm
Zdeněk M.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 6. 8. 2012 20:48

To Zdeněk M.: Souvislost s tématem je jaká?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rygor 21. 8. 2012 17:41

LBBW a jejich variabilni hypoteka - nic lepsiho na trhu neni
Rygor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 21. 8. 2012 20:21

Rygor: a to jako proč?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 8. 2012 21:34

Zkusím to ještě jednou, i když je to nejspíš marný: vy dva poslední, podívejte se na název threadu a běžte si žvatlat někam do pr...

A jestli nejsou moderátoři na šrot, tak by to snad mohli trochu usměrnit.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Předchozí stránka