Modrá pyramida hrozí ukončením bonusových smluv

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod shao 16. 6. 2015 14:24

Právě že MPSS žádnou výpověď smlouvy o SS neučinila, ale považuje je naspořením CC automaticky za ukončené a v tom vězí jádro pudla...
shao
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nevericitomas 18. 6. 2015 21:36

V patek jsem odevzdal ten jejich ukoncovaci formular, ve stredu kaprici pripluli. Kam ted s nima? Zatim to vypada na sberbank.
nevericitomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zemlýna 19. 6. 2015 01:46

Já jsem ho nakonec také odevzdal (toto pondělí) a přiznám se, že mě to sice štve ale prakticky od začátku posledního sporu jsem věděl, že soudní při absolvovat nebudu...

Předal jsem to v KB a překvapilo mě, když bankovní poradkyně chudák nevěděla co s tím vyplněným formulářem má dělat a ptala se kdeže jsem ho vzal... Po chvíli bloumání se odebrala kamsi za šéfovou a po návratu mi ověřila podpis. No a nejvíc mě dostalo, když se mě pak zeptala co jako s ním má dál dělat, tak jí říkám, že to fakt nevim, že mě jde už jen o to, aby přišly peníze na uvedenej účet ... Tak na to prohlásila, že ho odešle do MPSS
:shock:

No a co s penezi až dorazí? Nevím... asi investice do starožitností nebo nějakého veterána, úroky v bankách stojí všude za starou belu :-(
zemlýna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod engy 20. 6. 2015 16:23

Na házení flinty do žita, je času dost. www.vasenaroky.cz jsou ochotni mě zastupovat. Uvidím za jakých podmínek. Každopádně bych měl platit jen tehdy, pokud u soudu uspějeme.
engy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobenix 21. 6. 2015 20:23

Taky jsem poslal nesouhlas s ukončením smlouvy a se zasláním zůstatku účtu poštovní poukázkou.
V odpovědi na tento dopis nebylo uvedeno nic nového, než to co už tady bylo zmíněno.
K zaslání zůstatku účtu poštovní poukázkou nebylo nic uvedeno.
Tak jsem zvědavý, jak se MPSS zachová.

Obdržel někdo, kdo zaslal nesouhlas s ukončením smlouvy a na poštovní poukázku nereagoval, slibovaný konečný výpis z účtu ?
mobenix
Návštěvník

Odeslat příspěvekod šumpe 21. 6. 2015 20:55

Ano, já. Už jsem to tu před časem popsala. Oznámení o ukončení jsem dostala v první vlně, reagovala jsem písemným nesouhlasem pouze s ukončením spoření. Po týdnu od vypršení lhůty pro sdělení čísla účtu mi přišlo téměř zároveň, resp. 1. den Přijetí návrhu na zvýšení CČ na stav k datu ukončení smlouvy, další den výzva od pošty o uložení peněz a 3. den konečný výpis účtu. Pošta mě ještě 2x vyzvala k vyzvednutí peněz, pak je doufám vrátila odesílateli. Na poště mám teď uložený nějaký doporučený dopis z Prahy, předpokládám oznámení MPSS o vrácení částky, časově to souhlasí, ale nevím, dopis si na poště vyzvednu zítra.

-- 21. 6. 2015 21:15 --

engy píše:Na házení flinty do žita, je času dost. http://www.vasenaroky.cz jsou ochotni mě zastupovat. Uvidím za jakých podmínek. Každopádně bych měl platit jen tehdy, pokud u soudu uspějeme.

Zajímavé, dívala jsem se na ten web, poplatky si stanovují jako % z vysouzené částky, což bude v našem případě trochu problematické. Vysoudili by nám pokračování smlouvy a tedy budoucí úroky (na několik či mnoho let?), takže provizi by museli stanovit nějak jinak.
šumpe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod engy 22. 6. 2015 08:55

šumpe píše:Zajímavé, dívala jsem se na ten web, poplatky si stanovují jako % z vysouzené částky, což bude v našem případě trochu problematické. Vysoudili by nám pokračování smlouvy a tedy budoucí úroky (na několik či mnoho let?), takže provizi by museli stanovit nějak jinak.

Ano, je to tak. Čekám na vypracování smlouvy. Pokud to bude opravdu 25% z připsaných úroků, tak to bude pořád víc, než bych dostal na spořícím účtu. Navíc při prohraném soudním sporu bych neměl platit nic. Pozitivní pro mě je, že do toho chtějí jít, protože věří v úspěch. Běžný advokát by to vzal i v případě, že by o výhře nebyl přesvědčený.
engy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 123pesk 22. 6. 2015 18:39

Tak pokud by se to podařilo vyhrát, tak snad náklady na právní zastupování by měly jít k tíži strany, která spor prohraje.
123pesk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr T. 22. 6. 2015 19:18

No, jednak tomu tak automaticky nemusí být vždy, ale hlavně náklady řízení nejsou totéž, co odměna advokáta.
Petr T.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod engy 22. 6. 2015 20:32

Je to odměna za to, že riziko, pokud by spor nevyhráli, nesou oni. Ano, mohl bych se soudit sám, ale takových silných slov tu už bylo a zatím nevím o nikom, kdo by do toho sám za sebe šel.
engy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr T. 22. 6. 2015 22:38

No samozřejmě. Ale i kdyby si byli jisti na 100 %, že to vyhrají a že jim soud přiřkne náhradu nákladů řízení, tak to přece nebudou dělat jen za tu náhradu nákladů (cestovné, diety, znalecké posudky, ...), ale chtějí z toho mít samozřejmě i nějaký zisk.
Petr T.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SeimourSkanetti 26. 6. 2015 16:04

Engy: jak to dopadlo s návrhem smlouvy o právním zastoupení? Jsem v situaci, kdy jsem MPSS poslal svůj nesouhlas, na který bleskově reagovali nesouhlasem svým;) Po pravdě mi bylo jasné, jak to dopadne. Kdyby uznali mojí argumentaci, byl by z toho precedent a inspirace pro ostatní "nepohodlné" zákazníky. Předpokládám, že složenka je na cestě, ale celkem nerad bych to vzdával.. MPSS dle mého nic moc neriskuje, prostě doufá, že všichni odpadnou.

Ostatní: dostali jste někdo reakci na od MPSS na vzor od dTestu?
SeimourSkanetti
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iPPBrno 26. 6. 2015 16:33

Já jsem jim napsal poslední den lhůty pro nahlášení čísla účtu přes datovou schránku svůj nesouhlas s ukončením a dostal jsem od nich jejich nesouhlas s mým nesouhlasem se stejnými argumenty. Teď tedy také čekám na složenku a zvažuji stejně jako Engy postoupení na vasenaroky.cz.
iPPBrno
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobenix 26. 6. 2015 16:43

Hlásím se mezi ostatní, kteří přes nesouhlas dostali složenku a nemají v plánu se s tím smířit :-)
mobenix
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka