Modrá pyramida hrozí ukončením bonusových smluv

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlaju 20. 3. 2013 00:22

Vítáme majitele starých bonusových smluv, kteří obdrželi od Modré pyramidy marketingovou nabídku se závěrečnou větou: "Po uplynutí uvedeného termínu (5.4.2013) přistoupíme z naší strany k ukončení smlouvy o stavebním spoření dle příslušných ustanovení Všeobecných obchodních podmínek stavebního spoření."

Snažíme se dobrat pravého významu těchto slov a zvažujeme i možnosti společného právního postupu v případě, že by spořitelna svévolně vykládala své VOP. Mnoho zajímavého již bylo řečeno, než budete přispívat v tomto vlákně, projděte si prosím předchozí diskuzi (od druhé do poslední strany) zde:
viewtopic.php?f=309&t=1092107&st=0&sk=t&sd=a&start=15
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 20. 3. 2013 09:37

A je nutne kvuli tomu zakladat dalsi tema, kdyz uz se to resi ve vedlejsim?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 20. 3. 2013 10:13

Jen kvůli názvu. Google a jiné vyhledávače vlákno lépe vyhledají. Když si představím, že dostanu podezřelou nabídku a sednu k internetu, abych si k tomu něco našel, čím kratší cesta, tím lépe. 10 lidí ze 7.000 zřejmě ještě není konečný počet těch, kteří se o problém zajímají. V případě nějakého společného placení právní pomoci pak počítám s tím, že značná část i literárně velice odvážných odpadne. Každý může k rozšíření pomoci, dostat věc na fóra jiných serverů (dobře se hledá i moje vlákno na mfóru), případně bombardovat facebookovou stránku pyramidy - tam jsou zatím minimální ohlasy, možná i kvůli jejich cenzuře.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iPPBrno 20. 3. 2013 13:33

Připojuji se k diskuzi. Minulé vlákno jsem též sledoval a dále budu.
iPPBrno
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vodouch007 20. 3. 2013 16:27

Novinka: O celou kauzu se začal zajímat Český rozhlas a během několika dnů, až seženou také vyjádření MPSS a nezávislého právníka, celé povídání odvysílají. Jakmile bude online, dám sem link. Sám konzultuji advokátní kancelář, jestli si myslí, že máme šance a třeba by nás chtěli hromadně zastupovat s dobrou znalostí problematiky. Jestli nás budou chtít zastupovat a dostanu jejich svolení, dám tady jejich kontaktní údaje pro všechny ostatní. Třeba se podaří a David zvítězí nad Goliášem.
Vodouch007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlaju 20. 3. 2013 22:39

to Vodouch007:
To jsou dobré zprávy, moje komunikace s aktuálně.cz skončila po vágním vyjádření MPSS, Mladá fronta (též finexpert) si vyžádala všechny podklady, ale už se týden neozvala. Pokud Český rozhlas dojde dál, bude to dobře - jen se bojím, že právě (ne)konkrétní vyjádření MPSS je může od vysílání odradit. Snad to dopadne.
Jestli máte dobré kontakty na advokátní kancelář, konečně se to může pohnout. Já co jsem se mohl i přes známost poptat, zatím jsem jen zjistil, že za fundovanou odpověď už se platí, je to problém dost komplexní, je třeba zvážit nejen text VOP, ale i vše související. Za reálnější představu jsem považoval obranu teprve až v okamžiku, kdy obdržíme ukončovací dopis s důvodem. Práce právníka by se omezila na obranu proti konkrétnímu důvodu, nešlo by pak o tak časově náročnou práci. V tu chvíli bychom společně zakoupili právní radu, případně se i nechali zastupovat. Pokud je někdo ochoten zkouknout to i v takto zamlženém prostředí, s pouhou nabídkou případných pozdějších zisků, dost by to pomohlo. Tedy těším se na nějaký posun. Ale pozor, jestli zjistíte, že nemáme šanci, tak nám to sem pak ani nepište, mohl byste být označen za agenta MP :-) (tím nepřímo vyzývám všechny ke kritickému přístupu k příspěvkům v diskuzi, jistě nejsme sami, kdo záležitost sleduje).
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlaju 21. 3. 2013 00:04

Pro ty, kdo váhají, jestli nám může spořitelna poslat vysoké částky složenkou: Zákon o omezení plateb v hotovosti,
par2 odst 2
"Za platbu se pro účely tohoto zákona nepovažuje vklad peněžních prostředků v hotovosti na vlastní účet nebo na cizí účet u peněžního ústavu, nebo jejich výběr."
Případně, kdyby nebylo snad jasno, zda je spoření účet:
Par4 odst4
"Překračuje-li platba limit, je příjemce platby povinen na výzvu poskytovatele platby sdělit bez zbytečného odkladu číslo účtu u peněžního ústavu, na který má být platba poukázána."
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod engy 21. 3. 2013 07:34

Dnes ráno jsem slyšel reportáž (6:25), kde mluvčí odpapouškovala naučenou větu, "že to bude dle konkrétních ustanovení blablabla". Pak tam mluvil nějaký zástupce asociace SS, že to řešit nebudou a že se má každý bránit soudně sám. V archivu ta reportáž ještě není, ale určitě během dne ještě několikrát proběhne.
engy
Návštěvník


Odeslat příspěvekod jos 21. 3. 2013 10:28

Teď jsem doslechl reportáž, resp. rozhovor s paní Gertou Mazalovou z "poradny na ochranu spotřebitele", a poslouchat se to téměř nedalo. Vyjádření paní Gerty - četli jsme podmínky Modré pyramidy, a je tam v podstatě to, že v případě přespoření je na rozhodnutí spořitelny, jak s tím naloží. Rada paní Gerty: čtěte smlouvy, lidé smlouvy nečtou a to je katastrofa, nedivte se, když nečtete. A případně se obraťte na Ministerstvo financí. Chvála Českému rozhlasu, že věci poskytl prostor, ale tohle byla řečeno slovy paní Gerty katastrofa. Rada žádná od naprosto neinformovaného člověka.
jos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 3. 2013 11:56

Co si myslíš, že s tím ministerstvo udělá? Už jsem to tu psal nejméně 2x - velký kulový. Napíšou, že oni akorát kontrolují využití státní podpory (nepochybně na to mají celý ansábl dobře placených líných vší) a nemohou s tím nic dělat.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engy 21. 3. 2013 14:54

JJ paní Gerta radí číst VOP, ale když už se k nim vyjadřuje, tak by si je taky mohla přečíst.
engy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dinkylinky 21. 3. 2013 16:30

Takže se naplnilo přesně to, co jsem tu psal hned od počátku. Medializace je nanic, protože žádný novinář nebude zkoumat konkrétní odstavce VOP a ve výsledku z toho vzejde to, že na to má SS zřejmě právo přesně jako to bylo u RB. Nicméně nad vyjádřením Gerty :shock:
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 3. 2013 16:38

Tak to je vcelku jasny ne, ze je potreba to naservirovat s nejakym pravnim rozborem doslova jako na stribrnem podnose. Snad necekas, ze nejakej novinar bude cokoliv zkoumat do hloubky.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 21. 3. 2013 16:51

Já to nečekal. Spíš jsem na to několikrát upozorňoval, že to dopadne jako s RBSS. Ale vyjádření tý Gerty, čtěte VOP - řekl bych, že právě to všichni čtou, jinak by dávno už bonusový smlouvy neřešili.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků