Modrá pyramida hrozí ukončením bonusových smluv

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod RGbiker 9. 10. 2015 13:40

Jsem na tom podobne jako zaryby26. K podminkam smlouvy jsem mel pripominky, protoze umoznuji velmi jednoduse prehodit naklady soudniho rizeni na klienta a to jsem odmitl podepsat... update/vyjadreni jsem zatim nedostal.
RGbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr T. 30. 10. 2015 22:06

Zdravím. Nemáte nikdo žádné nové zprávy, ať už dobré nebo špatné? Podali jste někdo žalobu, nebo je vše stále jen ve stádiu dojednávání podmínek zastupování s http://www.vasenaroky.cz apod.?

Jde mi o to, zda má smysl ještě čekat na nějaký "zázrak", nebo si raději nechat poslat peníze, ať zbytečně neleží u MPSS bez jakéhokoliv užitku.
Petr T.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zaryby26 2. 11. 2015 10:24

Od půlky září (viz moje poznámka z té doby) se z vasenaroky.cz neozvali a já osobně už tuto kapitolu považuji za uzavřenou. Vasenaroky.cz u mne žádnou důvěru během jednání nezískali. Popravdě,mnohem jednodušeji zkousnu to, že peníze mám nyní úročeny jen za poloviční úrok, než to, že jsem si to od MP musel nechat líbit. Ale sponzorovat vlastní hrdost, a riskovat ztrátu sám nebo s vasenaroky.cz nechci. Místo toho jsem skončil se vším, co se týkalo celé KB group.
zaryby26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 11. 2015 13:14

Tak je jasné, že tyto firmy vymáhající náhrady škodu si budou vybírat jen případy, kde jim svítí náhrada nákladů řízení nebo je škoda tak vysoká, aby si z ní mohly ukrouhnout podíl.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Turrican 12. 11. 2015 20:32

Jen pro zajímavost 'konkurenční' stavební spořitelna, která se dostala do médií:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... sporitelny
Turrican
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RGbiker 16. 11. 2015 12:14

Dnes jsem mel tel. hovor s advokatem z Vase naroky. Zatim jeste nenapsal ani predzalobni vyzvu, ale pry s tim chce co nejdrive pohnout. To mi prijde za 4 mesice "ponekud malo". V podstate zatim neudelali prakticky nic, maximalne vyhodnoceni, zda to ma smysl. Druha vec je, ze obchodni podminky odmitli upravit, cimz moje spoluprace s vasenaroky.cz skoncila driv, nez zacala.
RGbiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod superivi 1. 12. 2015 21:54

koukam, ze to tady optimismem moc nehyri :-). Ja jsem 26. 11. obdrzel od vasenaroky sms ze "protistrane byla dorucena predzalobni vyzva" - neni to moc, ale aspon se veci konecne hybou (zaregistroval jsem se zacatkem zari a smlouvu podepsal koncem zari). Doufam, ze tato informace pomuze tem, co vydrzeli az doted: vydrzte jeste chvilku, predpokladam, ze vasenaroky resi pripady jednotlive, tak snad se to ted trochu rozjede.
superivi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza722 4. 1. 2016 23:41

Uz Vam Pyramida nejak odpověděla? Je nejaky posun?
Dekuji za odpověď..
honza722
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod superivi 6. 1. 2016 23:20

zatim zadna zmena, pripad stale ve stavu "predzalobni vyzva". Dnes sem pro jistotu poslal na vasenaroky.cz e-mail, tak odpovedeli, ze prosi o strpeni a ze pokud bude protistrana reagovat, tak ze me budou informovat
superivi
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod vlaju 7. 2. 2016 23:09

To je dobrá zpráva. Zajímalo by mě, zda může posuzovat i spor, který vznikl před účinností této změny. Myslím, že to někdo z nás brzy prověří.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mobenix 8. 2. 2016 19:46

Domnívám se, že finanční arbitr spor může posuzovat, i když vznikl před účinností této změny.

Jinak finanční arbitr už v minulosti spor ve věci výpovědi smlouvy o stavebním spoření řešil,
ale řízení zastavil, protože v té době spor ještě nenáležel do působnosti finančního arbitra.

http://www.finarbitr.cz/download/sbirka_sbirka_cs/24_PS_2013_usneseni_o_zastaveni_rizeni_stavebni_sporeni.pdf
mobenix
Návštěvník

Odeslat příspěvekod superivi 8. 2. 2016 21:29

dnes mi prisla odpoved od pravnika vasenaroky: MPSS reaguje negativne na predzalobni vyzvy (opakuje stale stejne argumenty), takze ve vasenaroky dukladne proverili moznosti uspechu v pripadnem soudnim rizeni a navrhuji kompromisni reseni:

na zacatek chteji podat modelovou zalobu, aby zjistili jak na vec bude nahlizet soud v prvni instanci + jak bude reagovat protistrana a na zaklade toho se rozhodnou, jestli zazaluji i zbytek pripadu (nechteji zazalovat vsechny pripady hned, aby v pripade neuspechu nemuseli platit vysoke naklady soudniho rizeni - uznavaji, ze toto reseni je ponekud kostrbate, ale chteji minimalizovat riziko).

Zaloba by mela byt podana u Obvodniho soudu pro Prahu 2, ktery patri mezi ty sviznejsi, takze predpokladaji, ze by rozhodnuti mohli mit cca do pul roku.
superivi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mruz 25. 7. 2016 17:10

Prosím Vás, už byla podána alespoň žaloba ma MPSS přes Vaše nároky? Mě odmítli upravit Všeobecné podmínky, takže smlouva nebyla podepsána. Nyní jsem poslal případ k posouzení finančního arbitra, tak uvidím, jak to dopadne, ale to bude také několik měsíců, než se k tomu protistrana vyjádří a do 3 měsíců by pak mělo asi padnout rozhodnutí. Tak uvidíme, otázka je jak dlouho ještě vyčkávat, protože peníze půjdou do soudní úschovy od MPSS a to také bude něco stát.
mruz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iPPBrno 26. 7. 2016 16:29

Na konci května mi volala paní MPSS a chtěla číslo účtu na zaslání částky. Řekl jsem jí, že jí ho nesdělím, že případ řeším s právníkem "Vaše nároky". Byla asi v obraze a že o tom ví, ale prý s nimi tento právník nekomunikuje. Tak jsem požádal o vyjádření pana právníka a ten mi sdělil, že stále argumentují stejně a že nemá cenu s nimi již diskutovat a že se čeká na vyjádření toho soudu.
iPPBrno
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků