Výpověď starého stavebního spoření z strany České spořitelny

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2016 22:00

Tak zase ta aktuální (základní) produktová nabídka ČS, kterou má nyní od listopadu (Účet/Základní účet/Moje zdravé finance) je docela smysluplná a zhruba na úrovni ostatních kamenných bank. Pokud v tom balíčku Moje zdravé finance účet účet "normálně" používán (příchozí platba 7000 Kč + 1 platba kartou a k tomu "navěšen" 1 další produkt - kreditní karta, úvěrový účet, investice nebo penzijko), tak je bez poplatku prakticky se všemi standardními službami jaké nabízí i jiné kamenné banky... Nějak tam problém nevidím, ani omlouvat potřebu účtu u ČS, banka jako každá jiná. :-)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod milansokol 3. 11. 2016 22:08

Jo no, ale problém je, že nesplňuje "1 další produkt" a nechce se jí kvůli tomu nějaký zřizovat. Jedině by připadalo v úvahu penzijko, ale to má u někoho jiného.
milansokol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2016 22:15

Jasně, chápu. To je problém, že každý produkt má ještě nejaké své sub-podmínky, nejméně náročná by byla asi kreditka, ale i tam je nutno vyčerpat v měsíci aspoň 700 Kč, aby byla sleva z dalších produktů uplatněna a taky to není produkt, který je vhodné mermocí doporučovat každému...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod milansokol 3. 11. 2016 22:21

Ten Základní účet mi přijde jako totožný s Osobním účtem ČS II - ten právě má manželka a platí 69 Kč měsíčně + 29 Kč za tzv. Doplňkové služby(inkaso, TP atd.)

Nevyplatilo by se přejít na ten Základní účet? nebo je to to samé? Nestudoval jsem to nějak do detailu
milansokol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 11. 2016 22:30

Pokud splní aspoň tu podmínku kreditního obratu 7000 Kč a jedné platby kartou v měsíci, tak i pokud nesplní další produkt, tak bude lepší spíše zvolit Moje zdravé finance, což bude bez 1 dalšího produktu zpoplatněno "jen" 50 Kč... Obsahuje to OÚČS II + balíček odchozích transakcí (resp. u OÚČS II byly jen 2 výběry z bankomatů ČS, u MZF jsou všechny). Jinak na "Základní účet" ne (ten je bez měsíčního paušálu, ale odchozí platby má zpoplatněné až 7 Kč, stejně tak i výběry z bankomatů (5 Kč z ČS), ale ten za 75 Kč je "Účet", což by taky mohla být alternativa (je to pořád méně, než OÚČS II + balíček odchozích plateb, ale nemá tam možná zvýhodnění jako MZF)...
fremantle
Inventář

Předchozí stránka