Výpověď starého stavebního spoření z strany České spořitelny

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 9. 2013 10:23

VOP bohužel schvalovalo ministerstvo financí, a teď se tváří "My nic, dejte si to k soudu"... Takže nevím, proč zaměstnávají haldu budižkničemů zabývajících se stavebními spořitelnami.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod honza072 11. 9. 2013 10:26

Ano, mam take vyjadreni z Ministerstva financi...Ti se hlesi jen k vyplaceni statni podpory...Ale VOP si delala kazda SS pod dohledem MF..
honza072
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 9. 2013 10:48

Ano, ale proč se tedy VOP dělají pod dohledem MF, když na dohled nad jejich dodržováním pak MF se*e?

BTW tohle mně napsala Liška vychcaná:
"...dovolete, abychom Vám sdělili, že před podáním výpovědi ze smlouvy o stavebním spoření je třeba nejprve splatit meziúvěr, který ve smlouvě o stavebním spoření u ČMSS čerpáte".

A jak zní ustanovení Obecných úvěrových podmínek?
"Jestliže byl účastníkovi stavebního spoření poskytnut meziúvěr a účastník smlouvu o stavebním spoření vypoví, je povinen ke dni skončení výpovědní lhůty splatit věřiteli veškeré jeho pohledávky, které za ním věřitel k tomuto dni má. Věřitel je oprávněn tyto pohledávky započíst proti uspořené částce a státní podpoře, pokud na ni dlužníkovi vznikl nárok, a to bez jeho dalšího souhlasu."

Takže Liška vychcaná ve své odpovědi sprostě lže, žádné splacení meziúvěru PŘED podáním výpovědi, prostě počítají s tím, že se lidi nebudou soudit.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Kolemjdouci Diskuter 12. 9. 2013 23:25

Děkuji SAS DETMAR (nevím kterému, jsou dva ; -) za info. Před samotným soudem bych zkusil arbitra s tímto konkrétním případem porušení VOP, zvlášť když Vám něco už napsal. Má poměrně dost kontrolních pravomocí.
Kolemjdouci Diskuter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alexpraha 13. 9. 2013 08:47

Nic ve zlém, ale větu " .. je povinen ke dni skončení výpovědní lhůty splatit věřiteli veškeré jeho pohledávky .. " chápu jako "před". Nejprve splatím úvěry a pak mohu zrušit spoření.
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 9. 2013 09:15

Nic ve zlém, ale já (ale nejen já, ale i právník, který mně připravil dopis) to chápu tak, že nejsem povinen nejdříve splatit mezúvěr a pak podávat výpověď, ale je mým svatým právem výpověď podat a doplatit to ke dni skončení výpovědní lhůty.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Mařena75 16. 9. 2013 20:49

Zdravím, dnes mi po několika mailech tam a dopisech zpět přišla (dle vyjádření SSČS) konečná nabídka, která obsahuje jednorázový bonus ve výši ca ročního úroku pro případ souhlasu s ukončením smluv. Předchozí nabídka byl 5 tis za každou ukončenou smlouvu (tj. bez ohledu na zůstatek) má někdo podobnou zkušenost ? Někde jsem četl, že nabídli i jednorázový bonus 20 tis. Díky za info. M
Mařena75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr.adamek 17. 9. 2013 04:00

alexpraha píše:Nic ve zlém, ale větu " .. je povinen ke dni skončení výpovědní lhůty splatit věřiteli veškeré jeho pohledávky .. " chápu jako "před". Nejprve splatím úvěry a pak mohu zrušit spoření.

Promiň, ale věta zcela jednoznačně říká, že pohledávky musí být splaceny nejpozději ke dni skončení výpovědní lhůty. Výpovědní lhůta začíná běžet výpovědí a jejím uplynutím (tj. skončením) zaniká smluvní vztah. Ano, závazky musí být splaceny před , ale nikoliv před podáním výpovědi, ale před skončením výpovědní lhůty. Rozhodně tedy nelze podmiňovat podání výpovědi splacením závazků vůči stavební spořitelně.
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 17. 9. 2013 05:39

Jestliže byl poskytnut meziúvěr a účastník smlouvu vypoví, je povinen ke dni skončení výpovědní lhůty splatit.

Trochu jsem tu větu pokrátila o "nepodstatné".
Podle tohoto textu jsem oprávněna podat výpověď bez dalších podmínek, a povinná splatit k poslednímu dni výpovědní lhůty.
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pakuna 19. 9. 2013 09:48

Rovněž i mě přišel dopis z Buřinky k ukončení smlouvy o stavebním spoření (zřejmě z 2. vlny z 15.7.)a dosud jsem se jím nijak moc nezabýval. Nyní po přečtení diskuzí tohoto fora si dovolím s poděkováním použít jako vzor dopis od Uziv pro SS a budu takto také reagovat.
Pakuna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 24. 9. 2013 20:27

Když se vám nebude chtít poslouchat tu blondýnu, tak to rovnou přesuňe na 5 minutu...

Kód: Vybrat vše
http://www.stream.cz/adost/837061-a-dost-praktiky-stavebnich-sporitelen
LG 42PC56 - HDMI - LG DVX298H ... Philips PDL 7906H
Od 12.1997 Motorola d170 >Ericsson T10s >Motorola v3688 >Motorola v8088 >Samsung V200 >Samsung D900 >HTC Wildfire >Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S >Xiaomi Redmi 3S
BOSSHUGO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 9. 2013 21:10

Proč to dáváš do code, joudo, to už jsi tak zblblej z warezovejch fór?

Tohle je z dTestu:
http://www.dtest.cz/clanek-3107/pravo-v ... e-neplatna
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod tom brava 26. 9. 2013 18:32

Podařilo se někomu v rámci varianty "Prodloužení smlouvy s navýšením CČ zdarma za přechod na snížené úročení 2%" vyjednat u Buřinky něco navíc jako např. úhrada za správu a vedení účtu zdarma??? Nebo automaticky dávají 310Kč/rok?
Dík
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mařena75 27. 9. 2013 20:58

ano, dokonce telefonicky. navíc to (tj. 6x310,-) převádějí ihned po navýšení CČ na účet.
Mařena75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom brava 28. 9. 2013 18:38

Mařena75 : Sem z toho volajaký zmetený.....asi máte na mysli novou smlouvu a proto "kompenzační předplatba 6x310"...ale mě jde o zachování smlouvy s navýšením CČ t.z. prodloužení na neurčito BEZ vázací doby 6let....tam asi předplatba nejde aplikovat, když je možno s 3M lhůtou kdykoli ukončit....(nebo VY jste navyšoval/-a a zároveň jste se zavázal/-a na 6let???)

...a jak telefonicky? je nějaké kouzelné číslo pro tyto "individuální" ujednání nebo volal někdo z ČSST Vám? a přijde smlouva s takovými podmínkami poštou? Nebo jak to funguje?
tom brava
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka