Nájem extremní náklady na energie

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Revan 14. 8. 2013 12:06

Ahoj,

mohl by mě někdo poradit jestli má s tímto cenu otravovat právníka?

Minulý rok v říjnu jsem podepsal nájemní smlouvu.
Jednalo se o byt 75m2. Dnes nám přišlo vyúčtování za měsíce říjen - prosinec 2012 pouze za vytápění, kde je uvedena částka 23000.-Kč, to je skoro 8 tisíc za jeden kalendářní měsíc. Ve smlouvě máme uvedeny zálohy na vytápění 1500, tedy více jak 5krát méně. Cena se počítá jako poměr metrů čtverečních. Došlo nám, že starší dům s nově postavenými 11 bytovými jednotkami byl nejspíš rekonstruován pouze na pohled a nebyl vůbec zateplen. Dá se tomuto jednání nějak bránit? Bojíme se toho, že za období leden - duben, kdy jsme topili daleko více po nás budou chtít doplatek několika desítek tisíc.
Já to ještě nějak zvládnu, ale lituju lidi, kterým přijde doplatek za garsonku vyúčtování ve výši 30-50k za celý rok pouze topení.
Dík za odpověď
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 14. 8. 2013 12:24

A je to skutečně za 10-12/2012?
kamey
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 8. 2013 13:07

Pár let dozadu jsem řešil něco podobného taky s nedoplatkem za elekřinu používanou k topení a ohřevu vody a částka byla "pouhých" 7000Kč. Ovšem bylo to vyúčtováno za celou sezonu(od října do října).
Po několika reklamacích a urgencích se zjistilo, že majitel nastavil moc nízké zálohy, protože předtím v bytě téměř nebydlel, takže se dohodlo s majitelem, že to cálnem na půl.

Ve tvém případě nedoplatek za 3 měsíce 23litrů mi přijde skoro nereálný a přijde mi spíš jako chyba v měřidle (černý odběr nepředpokládám).Určitě bych do toho netahal právníka, ale řešil to zatím po trase: Majitel bytu - zjištění celk.spotřeby za předchozí roky, kontrola tvé - distributor reklamace - prověření měřidel distributorem, kontrola odběru klidně obden - pak dohoda na nějakém doplacení či splácení.

Nějaké rady jsou i zde: http://finexpert.e15.cz/jak-si-poradit-s-vysokym-nedoplatek-za-energie
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 8. 2013 13:20

Matka platí za topení v paneláku v Plzni i s TUV cca 9 000,- Kč ročně za 3+1 (v jednom pokoji je radiátor téměř trvale zavřený) a to jim to tam teplárna pere 24 hodin denně a vedro tam má takové, že je to pro mne až nepříjemné.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 14. 8. 2013 20:58

Tak zalohy a nedoplatky/preplatky jsou snad dve naprosto rozdilne veci.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná