podvodná nabídka RSTS

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod refedr 11. 9. 2013 06:33

Podal jsem dotaz u Finančního arbitra v tomto znění:

"Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat, zda je Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) oprávněna si
sama zvýšit poplatek za vedení účtu o 100 % ze 160,- Kč/čtvrtletně na
320,- Kč/čtvrtletně. V průvodním dopise to odůvodňují, že "se stále zvyšuje náročnost
správy daného tarifu", což je očividně lživá informace, protože o 100 % RSTS
náklady jistě nenarostly. Nepřímo klienty nutí k podepsání nevýhodného dodatku ke
smlouvě, díky kterému příjdou o 1/3 až 2/3 připsaných úroků ke dni podepsání
dodatku. Víc informací je na http://www.2i.cz/381c0d27f4 a na
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=309&t=1198881&p=9701728#p9701728

Prosím potvrďte mi, zda lze u Vás podat návrh na zahájení řízení, že
navýšení poplatku za vedení účtu o 100% je neoprávněné. Předem děkuji
."


Tak jsem zvědav. 8-)
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 11. 9. 2013 07:23

No vidis, tomuhle rikam proaktivni pristup!
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 11. 9. 2013 07:56

Hezkyy. Jenže oni to zdůvodní. V systému na to musí mít extra složky, kde evidují právě tu zvýšenou úhradu, jiné úročení a ta zvýhodnění.
Pak se u soudu budete hádat jestli je 320 Kč (nebo 160?) hodně nebo málo.

Jinak já si osobně myslím, že ty spořitelny tohle zapotřebí nemají, tj. držím palce, jen odhaduji další vývoj.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 12. 9. 2013 18:21

To jako vážně s tím strháváním úroků? Tak to musím doma zatrhnout, než bude pozdě. Ještě k tomu to ani v podmínkách přiložených k dopisu není zmíněno a sazebník na internetu asi dohledává málokdo.

refedr: Máš tam chybu, nezvyšuje se 160 -> 320 ale 80 -> 160.
STSCHvojkoviceBrod
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Veny (novy) 19. 9. 2013 20:21

Nějaký vývoj? Jak budete kdo pokračovat? Předpokládam, že nějaký "arbitři" či "ombucmani" budou něco takového ignorovat...
Veny (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod refedr 20. 9. 2013 11:14

Tak mi arbitr jménem Nikoly Kristlové napsal 5 stránkový dopis na 2 věci. :grr:

Nakopírovala tam z jejich webu, co může finanční arbit dělat a co ne, rozebírala úvěry o stavebním spoření, který mě vůbec nezajímají, a jediná věta měla smysl, ale která nikoho nepotěší, kromě RSTS:
"Po posouzení obsahu dotazu dospěl finanční arbitr k předběžnému závěru, že není příslušný k řešení Vaší záležitosti."

Prostě RSTS si může dělat, co chce a zvyšovat poplatky až na tisíce za rok. :tleskani
Odzvonilo, končím s nimi a jdu jinam, živit takovýhle underwassermany nebudu! :pozor
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 9. 2013 11:26

To je všude stejný... Před pár léty začala zvyšovat poplatky jak o závod Liška vychcaná.

Jak ČNB, tak Ministerstvo financí se sice vyjadřují nebo dokonce schvalují obchodní podmínky, ve kterých tehdy stálo, že poplatek lze zvyšovat jen při podstatném zvýšení nákladů na správu nebo poštovného (nic z toho nenastalo) a výsledek stížnosti?

Volně přeloženo, polibte nám prd... Podle ČNB šlo o spor mezi soukromými subjekty, do kterého oni nemohou zasáhnout, a podle MF oni kontrolují jen využívání státní podpory. Proč jsou tam tedy ty desítky ču..., vyjadřujících se k obchodním podmínkám, dodnes nevím.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod katrops 26. 9. 2013 17:21

Co říkáte na tento článek :
http://janusdrozd.blog.idnes.cz/c/36157 ... telny.html

Myslím, že to má racionální základ. Sprostým zdražením poplatků o 100 % chtějí klienty vylekat.
Poplatky ve výši 160 Kč za čtvrtletí určitě neodpovídají náročnosti zpracování plateb a řízení smlouvy. Je smutné, že si to můžou dovolit a není nikdo kdo by jim to zarazil ? Je to smečka vydřiduchů.
katrops
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 10. 2013 00:00

manzelky kamoska ma raifku od 99 na dceru, maj tam pres 200 tisic a v dopise jim prislo ze jim poplatek na 80 Kc ponechaj na rok - do roku 2014. jaka bude cena dal to radsi nepisou takze je jasny ze to vysponujou na tech 160 Kc .navic vycurane si zmenej bonusovy urok 5 procent jen na 3 procenta. 5 procent tam maj kdyz nevyuzijou zadnej uver a prachy se prepocitaj k vypovedi smlouvy. nova nahradni urokova premie je jen 150 procent pripsanych uroku - coz je na tydle smlouve jen 2 procenta.
nastesti ta znama je rozhodnuta to zrusit a prevest si to radsi nekam na terminak . ono tech 5 procent kazdy rok ji totiz hodi asi 45 tisic navic.

jinak co se tyce splatnosti uveru v preklenovaku tak budou taky vsem zamitat, kdyz by si to nekdo chtel refinancovat do banky.
jeste ze tenkrat jsem dotoho nesel, to bylo kecu ze sazbu mam na 30 let a jak je vyhodna na trhu. a po 3 letech je situace uplne nekde jinde.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Veny (novy) 20. 10. 2013 20:25

Jak budete tedy postupovat (případně již postupovali)? Co doporučujete jako nejvhodnější řešení?
Veny (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 22. 11. 2013 12:04

tak nakonec jsem jim rekl at si hlidaj jen strop cilovou castku , ze jim to faifka stejne nemuze vypovedet, no a uz se hodlaj pro dceru zalozil dalsi stavebko jen kvuli tem 2 procentum na sporeni.

ty lidi jsou ale dneska konzervy, uz ani do 3,4 procent garantovanych FPV nejdou. pritom kdyz jim klekne jejich stavebko tak z toho fondu uvidej prd, za zaloznu by to aspon vyplatili.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 23. 11. 2013 12:32

Stavebko taky.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 25. 9. 2014 08:29

Jaká je momentálně úroková sazba na Zlatém účtu u RSTS? Platí pořád těch 1,3 % p.a.? V aktuálním úrokovém lístku to nemají uvedeno. Našel jsem jen oznámení o změně úročení z roku 2013. :hm
http://www.rsts.cz/aktuality/zlaty-ucet-zmena-v-uroceni-od-1-8-2013
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pepisis 25. 9. 2014 10:01

Platí, pořád je tam 1,3 % p.a.
pepisis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 9. 2014 10:34

Ještě by bylo dobré zmínit, že jen do 300.000 Kč, u pásma nad tuto částku je vklad úročen základní fixní sazbou 1 % p.a.

Btw. jaký úrokový lístek? Sazby tarifů stavebního spoření zveřejňuje Raiffka v oznámění...

Oznámení Raiffeisen stavební spořitelny a.s. č. 144 píše:4. Variabilní úroková sazba pro tarify S 123, S 144
- 1. pásmo - část zůstatku na účtu do 300.000,00 Kč 0,30 % p.a.
- 2. pásmo - část zůstatku na účtu od 300.000,01 Kč 0,00 % p.a.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků