Stavební spoření - od koho uzavřít vyhodně?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malejarda 14. 12. 2014 01:32

Bez statni podpory to je uplne vonicem. ;-)
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 12. 2014 12:25

Trochu se ztrácím v bezpoplatkových smlouvách. Varianta bez poplatku nebo se slevou se vztahuje jen na spořící varianty nebo též úvěrové?

A přehled je tedy takový?

MP - akce do 31.1.2015 - vrací poplatek za uzavření smlouvy
RSTS - o variantu bez poplatku nutno požádat na pobočce
Wustenrot - variantu bez poplatku nutno sjednat přes internet
Buřinka - neexistuje
Liška - neexistuje
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Thom 14. 12. 2014 13:33

Wurst má 50 procent.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 12. 2014 14:51

astrapa píše:MP - akce do 31.1.2015 - vrací poplatek za uzavření smlouvy
RSTS - o variantu bez poplatku nutno požádat na pobočce
Wustenrot - variantu bez poplatku nutno sjednat přes internet
Buřinka - neexistuje
Liška - neexistuje


MP - vrací, ale max. 2000 Kč, takže odpovídá CČ do max. 200 tisíc Kč,
RSTS - bez poplatku lze jen online, spořicí tarif a jen CČ 50/100/150/200 tisíc Kč,
Wurst - bez poplatku není, při online sjednání 50% sleva,
Buřinka - lze sjednat za fixní poplatek 495 Kč smlouvu o SS online, ale jen s CČ 150 a 300 tisíc Kč
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 14. 12. 2014 21:24

Tak prohlížím weby stavebních spořitelen a letos v prosinci žádné zajímavé akce. Čekal bych, že spořitelny musí být aktivnější při získávání klientů.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 12. 2014 08:15

fremantle píše:
astrapa píše:MP - akce do 31.1.2015 - vrací poplatek za uzavření smlouvy
RSTS - o variantu bez poplatku nutno požádat na pobočce
Wustenrot - variantu bez poplatku nutno sjednat přes internet
Buřinka - neexistuje
Liška - neexistuje


MP - vrací, ale max. 2000 Kč, takže odpovídá CČ do max. 200 tisíc Kč,
RSTS - bez poplatku lze jen online, spořicí tarif a jen CČ 50/100/150/200 tisíc Kč,
Wurst - bez poplatku není, při online sjednání 50% sleva,
Buřinka - lze sjednat za fixní poplatek 495 Kč smlouvu o SS online, ale jen s CČ 150 a 300 tisíc Kč


Pak je tu možnost sjednání na poště, tam je taky možnost bez poplatku, ale bližší podmínky nevím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 12. 2014 09:16

Pošta ne. Vyplnění toho formuláře není za minutu a představa, že na mě zezadu útočí fronta čekajících není příjemná.

Uvažuji, jak radil v jiném vláknu fremantle, že bych si "předplatil" úrokovou sazbu z úvěru (Raiffka má 2,99 %) a sjednal vyšší CČ - pokud nebudu muset platit vstupní poplatek, tak nic neriskuji, buď ten úvěr pak využiju, budu-li ho potřebovat, nebo nevyužiju. Pokud nevyužiju, při nejhorším ztratím jen 360 Kč ročně na poplatcích.
I když teď nevím, jestli se nevyplatí počkat do jara, třeba sazby ještě trochu klesnou a takových 2,5 % pro úvěr už by bylo čertovsky zajímavých.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 12. 2014 10:53

Stavební spořitelny už s úrokovou sazbou u (řádných) úvěrů ze stavebního spoření už nepůjdou - není kam. Teoreticky by šlo, aby pak s úrokovou sazbou ve spořicí fázi šly na nulu, pak by možná to bylo těch 2,50 % p.a. (na úkor toho, že by si SS samy sáhly do úrokového diferenciálu, což ale neudělají), ale hlavně bys pak takový úvěr nikdy nedostal, protože z nuly není co úročit a hodnotící číslo by ti nikdy nenarostlo na hodnoty, aby ti cílová částka mohla být přidělena.

Ono se stačí podívat, jak to už vykoumal třeba Wurst - úvěrový tarif má ve spořicí fázi 0,10 % p.a. a pak z úvěr poskytne za 2,99 % p.a. - ty 3 % p.a. jsou takové hraniční.

Já mám sám u RSTS starší tarif, kde je 3,5 % p.a. úvěr a na spoření 1 % p.a. (tedy úrokový diferenciál SS měla 2,5 % p.a.), nyní je to samé u toho 0,5 % p.a. spoření/2,99 % p.a. úvěr - u těch dalších tarifů je vyšší i diferenciál (1 % p.a. spoření/3,90 % p.a. úvěr)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 12. 2014 13:23

PatrikChrz píše:Pak je tu možnost sjednání na poště, tam je taky možnost bez poplatku, ale bližší podmínky nevím.

Tak jsem trochu zjišťoval a vypadá to, že to je v kompetenci jednotlivých pošt. Někde smlouvu s nulovým poplatkem uzavřou, jinde nikoliv.
Já jsem se s tím setkal na poště v Praze 4, ulice Na Strži, mají tam dokonce rukou psaný letáček, že to uzavírají - bez poplatku, úrok 1,5 %.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 12. 2014 15:15

Úrok z vkladu 1,5 % - nevíš, který je to tarif? Odpovídalo by to S141, u kterého je pak úrok z úvěru 4,5 %, což už je dost vysoký úrok, pro mě by byl zajímavý ten za 2,99 %.

Ale zase pravda je, že S141 má bezkonkurenčně nejkratší čekací dobu na přidělení úvěru. Což bude asi dáno vyšším úrokem z vkladů, které rychleji navyšují hodnotící číslo, jestli jsem správně pochopil princip, jak to tady vysvětloval fremantle.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 12. 2014 15:51

Určitě to bude ten spořicí tarif S141 - ono pokud by i nenabízeli možnost sjednání toho úvěrového zdarma, tak by měla pořád existovat možnost přinejhorším změnit tu tarifní variantu na tu úvěrovou...

Jinak pro zajímavost, zrovna jsem dělal jednu simulaci na stránkách WSS a při výběru sjednání "smlouvy přes internet" - https://pkp.wuestenrot.cz/PKP/Client/Pu ... x?mode=add mi tam vyšel poplatek za uzavření u úvěrové varianty nula. Pokud to odpovídá realitě, vědět to asi tak 4 měsícě zpět, ušetřil bych ve srovnání RSTS, kde jsem si sjednával překlenovák plus mínus při stejných parametrech asi tak 10 tisícovek... (U WSS šlo pak sjednat v akci do konce roku i PÚ bez poplatku za uzavření i vedení zdarma), holt mít tu věšteckou kouli.

Byla by to zajímavá alternativa jako způsob podržení poměrně slušného úroku 2,99 % p.a. za cca 3 stovky ročně, ale zase růst hodnotícího čísla by byl příšerně pomalý (i při vkladu 40 % CČ na začátku čekání na přidělení cílovky cca. 5 let) - a čekat s tím, že ty peníze se téměř vůbec neúročí (0,1 % p.a.)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 12. 2014 16:13

Teda i když se vklady těch několik let neúročí, ve výsledku se to pořád vyplatí, ne? Když pak budeš 20-30 let splácet úvěr s pevným úrokem 2,99%, zatímco na trhu hypotéky budou na 5 %.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 12. 2014 10:22

No a to je otázka - jaké budou za rok, dva, pět, deset úrokové sazby. Já si vůbec netroufám odhadovat. Ono vlastně nevíme ani, jakou měnou se tu bude za pár let platit (třeba to budou ruské ruble...)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejarda 16. 12. 2014 12:47

Che che, Rubl je ted kvuli ekonomicke blokade Ruska a nizkym cenam ropy dobre uroceny a zaroven pada a pada, mozna by to byla nyni dobra investice, nakoupit, nechat v bance urocit, a prodat, az zase jeho cena stoupne zpet.
http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=356453&sId=&mId=
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peter23p 16. 12. 2014 13:28

zrovna to samé mně napadlo při čtení dnešních zpráv. Ten pád se v nejbližší době stejné zastaví protože dosáhne dna a začne se pomalu vzpamatovávat. Takže otázka je která banka má vedení spořícího nebo alespoň běžného účtu v rublech kromě Sberbank.
peter23p
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků