Stavební spoření - od koho uzavřít vyhodně?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sniper76 22. 12. 2014 18:12

Doporučuji MPSS nebo Raifku. Obojí ušetří 2000Kč za uzavření smlouvy na CĆ 200kKč
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tycoon 22. 12. 2014 18:18

Aleš P.:
To vypadá zatím nejlépe. Dík.

sniper76: Oni mají taky prominutí poplatku za uzavření smlouvy?
FR 1.4 TSI 92 kW
ex Fabia 2.0 MPI 85 kW LPG
tycoon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 12. 2014 20:12

RSTS má při online sjednání uzavření smlouvy zdarma (ale na výběr jsou jen pevně cílovky 50/100/150/200 tisíc Kč, případně ještě na některých poštách a taky někteří poradci dokážou uzavřít "podpultovou" nabídku).

Osobně bych bral spíš MPSS kvůli úrokovému bonusu (1 % + 0,7 % p.a.), pokud víš, že dodržíš podmínky pro získání (tedy pravidelné spoření každý měsíc minimálně 0,5 % CČ, pak to vyjde asi nejvýhodněji. Úrokový bonus u Lišky by musel "přebít" i poplatek za uzavření smlouvy, což u jedné obyčejné smlouvy asi nebude...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod rafael58 22. 12. 2014 22:39

Není potřeba každý měsíc 0,5 % CČ, stačí jednou ročně vložit 6%
rafael58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 12. 2014 22:47

Tyhle pověry miluju... Zkus si přečíst OP, velmi pravděpodobně v nich bude, že pravidelné nespoření je důvod pro vypovězení smlouvy.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 12. 2014 23:13

Tak záleží i co je sjednáno ve smlouvě, pravidelný vklad lze sjednat i čtvrtletně, pololetně nebo ročně. Nicméně pro zisk úrokového bonusu u MPSS rozhodují pravidla marketingové akce, v nichž je skutečně zmíněno, že rozhodující je stav k 31. prosinci roku, takže z této perspektivy lze vkládat i nepravidelně... Kdo si nastaví CČ 200 tisíc Kč (a uzavře teda smlouvu zdarma a bude spořit efektivně pro získání státní podpory 20 tisíc ročně, tak ty podmínky pořád splní)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 23. 12. 2014 09:22

fremantle: tady se pořád diksutuje o možnosti uzavření RSTS po internetu zdarma, ale kde to na webu vidíš? Týká se to i úvěrového tarifu, nebo jen spořícího?

Jinak pozor na ČMSS, kdyby náhodou někdo chtěl úvěr, budou od ledna zpřísňovat podmínky. Doposud snad každá SS umožnila překlenovací úvěr ihned po uzavření smlouvy o SS. Od ledna ČMSS zavede, že bude muset účastník mít smlouvu alespoň půl roku a to se zpětnou platností, takže kdo v lednu požádá o překlenovák a nemá smlouvu uzavřenou v srpnu 2014, bude muset čekat, dokud nesplní 6 měsíců.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 12. 2014 10:14

RSTS má to uzavření přes internet na online.rsts.cz, přímo z webu to mají docela ukryté - ale u toho online sjednání je to docela omezené - jen na cílovky 50/100/150/200 tisíc Kč a pouze spořicí tarif. Možná při uzavření přes tu poštu umožňují i vyšší cílovky přes poplatku, ale nevím, neviděl jsem tu nabídku...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2014 19:35

V r. 2014 uzavřu smlouvu o SS a současně smlouvu o překlenovacím úvěru. Dejmetomu v r. 2015 překlenovák předčasně splatím a úvěrovou smlouvu ukončím. Smlouva o SS ale běží dál. Můžu později na tuto stejnou smlouvu o SS uzavřít novou úvěrovou smlouvu? (ať už překlenovák nebo řádný úvěr) Nebo budu nucen uzavřít novou smlouvu o SS a muset tak paralelně spořit na dvě smlouvy?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 29. 12. 2014 20:03

astrapa píše:V r. 2014 uzavřu smlouvu o SS a současně smlouvu o překlenovacím úvěru. Dejmetomu v r. 2015 překlenovák předčasně splatím a úvěrovou smlouvu ukončím. Smlouva o SS ale běží dál. Můžu později na tuto stejnou smlouvu o SS uzavřít novou úvěrovou smlouvu? (ať už překlenovák nebo řádný úvěr) Nebo budu nucen uzavřít novou smlouvu o SS a muset tak paralelně spořit na dvě smlouvy?

Pokud stavební spořitelna svolí k předčasnému splacení překlenovacího úvěru a smlouva o stavebním spoření poběží dál, tak není důvod uzavírat pro další úvěr novou smlouvu o stavebním spoření. Nicméně je dobré se na to dotázat - a to nejlépe na centrále konkrétní stavební spořitelny pracovníků úvěrového oddělení, nikoli poradce. Z pohledu finančního poradce to totiž nebude problém, ale při realizaci by se mohlo narazit třeba na to, že software stavební spořitelny takovou věc neumí.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2014 21:11

Tak to nevím, jak se s pracovníkem úvěrového oddělení zkontaktovat, dle mého je to nemožné a ani poradce, který smlouvu zprostředkovává, nemá takovou možnost (může se samozřejmě holedbat, že má na úvěrovém kamaráda, ale kde vzít jistotu, že mluví pravdu a že informaci skutečně ověřil).
Už nějaké SS mám, takže letos mám státní podporu plně vyčerpanou. Je nějaký podstatný rozdíl, jestli sjednám nové SS teď do 31.12.2014, nebo klidně můžu bez stresu počkat až na začátek ledna? Ptám se proto, jestli se ten rozdíl jednoho kalendářního měsíce (uzavření smlouvy v prosinci 2014 vs. lednu 2015) nějak významně odrazí na rychlosti přidělení řádného úvěru.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2014 00:26

Ten měsíc na rychlost přidělení CČ, resp. možnost čerpání úvěru ze SS bude mít u většiny stavebních spořitelen IMHO naprosto marginální vliv (na velikost hodnotícího čísla má zpravidla vliv jen výše úroků - včetně nepřipsaných a tudíž délka spoření, osobně jsem neviděl proměnnou, která by měla váhu na kalendářní rok v tomto případě), klidně bych počkal...

-- 30. 12. 2014 00:30 --

Btw. úvěrového pracovníka by neměl být problém zkontaktovat, ovšem už poté, co je ta smlouva o PÚ uzavřená - přímý telefonický kontakt na něj by měl být součástí průvodního dopisu k úvěrové smlouvě... :-) Alespoň u mě to tak bylo, když jsem si letos pořizoval překlenovák u Lišky.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 30. 12. 2014 11:19

astrapa píše:Nevíte, na kterou smlouvu dostane účastník státní podporu?
Příklad:
1. smlouva uzavřená v březnu u SS1 - poslal tam 16.000 Kč
2. smlouva uzavřená v srpnu u SS2 - poslal tam 2.000 Kč
3. smlouva uzavřená v prosinci u SS1 - poslal tam 1.000 Kč

Pokud správně chápu, měl by dostat podporu na všechny 3 smlouvy (jelikož první dvě nedávají součet 20.000 Kč).

Potřeboval by ale dostat podporu jen na první smlouvu a na ostatní dvě nikoli.

...

Nic mi po tom neni, ale jaky ma prosim (skryty?) smysl tolik SS a takoveho sr... s tim kvuli 2000,- za rok a par urokum? V tom musi byt i jine duvody... Treba zvyseni bonity fyzicke osoby? Napovezte, diky...

Zvazuji, ze si dam SS, ale nekam chodit a tak... Jinak uz drive jsem premyslel, ze se SS vyplati vzdy od 1.1. do 31.12., jinak preplatim jeden rocni poplatek, nez je nutne (i kdyz asi se uctuje po mesicich takze ne moc). Opravte me, pokud se pletu... Takze Raif nebo MPSS..

Jestli je urok 1 nebo 1,7 tak to odhadem dela 2142,- za 6 let pri vkladu 20000 rocne...

Takze je otazka, zda to pokreje inflaci.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Taki 4. 1. 2015 08:43

Teď mi přišel dopis s buřinky, že mi od 1.4.2015 snižují úrok na 0,5%. Tak jsem se poohlížel a připadá mi nejlepší ta nabídka MP s 1+0,7% a -2000. Zeptám se hloupě - když bych si tam rovnou vložil 120000, budou si z toho postupně "brát" pro výpočet státní podpory do dalších let, nebo se prostě musí vložit každý rok těch 20000?
Ty peníze z buřinky teď totiž na nic nepotřebuji a lepší úrok nikde na spořícím účtu není..
Taki
Nadšenec

Odeslat příspěvekod malejarda 4. 1. 2015 08:51

Jen aby ti tam take nesnizili urok. ;-)
malejarda
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka