Stavební spoření - od koho uzavřít vyhodně?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Inev 16. 12. 2013 19:34

Ještě jsem zapoměl dodat k výpovědi u dítěte. Do 150 tis. kč stačí ověření zák. zástupců na pobočce W. U částky od 150 tis. do 300 tis. musí být ověřený podpis u notáře a od 300 tis. opatrovnický soud. Tolik z úst zástupce W.
Inev
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zdibrid 16. 12. 2013 21:24

By mně zajímalo jestli tyhle obstrukce vymysleli ve Wurstu, nebo je to podle nějakého debilního zákona.
Zdibrid
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 16. 12. 2013 23:46

Ve sporitelne, ale nejspis to je jen vymysl toho zamestnance. I dite ma sve zakonne zastupce (vetsinou rodice) a nepotrebuje byt zastupovano opatrovnicky soudem.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 17. 12. 2013 19:03

Já letos v lednu vypovídal u dcery cca 200kkč. Stačil podpis obou rodičů před zaměstnancem wurstu.
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod bigboban 6. 1. 2014 12:46

Zvažuji o založení (dalšího) SS, to co mám za pár měsíců "zruším" úvěrem. Mám rajfku s hezkým úrokem 3,5% z úvěru.

Nyní hledám spořitelnu kde dosáhnu tohodle:

  • Cílovka cca 200 tisíc.
  • Uzavření se slevou min. 50% tedy 1/2 z 1% cč. Nejlépe ale zadara.
  • Chci úvěrový tarif. Tedy slušný úrok z úvěru. 4-5% co někde mají považuji za nehoráznost. Rajfka má stále 3,5% liška nabízí 2,95% ale zdá se (z webu nelze zjistit) že to platí jen pro zajištění nemovitostí.

Jde ještě někde jinde sehnat úvěrový tarif na úrok kolem 3%?
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 1. 2014 13:28

Takové zadání bude splňovat asi jenom MPSS - u pomalé varianty má úrok z úvěru 3 % p.a., tarif je pouze jeden s úrokovou mírou na spoření 2 % p.a. Akorát myslím, že akce se slevou 50 % na poplatek za uzavření už skončila a aktuálně se nabízí zřejmě asi pouze fixní prémie na 2000 Kč (kód 120).

Něco podobného jsem hledal před časem i já, ale domnívám se, že na úvěrový tarif bez zajištění nic lepšího ani není (RSTS 3,50 %, Würst 3,70 %, Buřinka 3,99 %), nakonec jsem skončil u RSTS s těmi 3,5 % p.a., i když jsem se rozhodoval mezi ní a MPSS.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 9. 1. 2014 12:52

Wust a RSTS nedoporučuji. Dali si do VOP možnost vypovědět smlouvu kdykoliv, což úplně nechápu, že jim to na MF povolili.

http://www.wuestenrot.cz/file.php?type= ... ENERAL.pdf
§11 odst. 1b a 2a

RSTS to tam má už 2 roky (! - nevěděl jsem, nesleduji je), Wust teď nově od ledna. Tím u mě opravdu skončili a zároveň mě zklamali, žádné takové opatření jejich VOP nepotřebovaly.
Rozumíte, budete mít za sebou 3 roky a bum, přijde výpověď - žádná podpora, poplatky v háji - byť to asi bezdůvodně neudělají, nevím proč je tam někdo líný dopsat větu o vázací době? Země plná právníků začíná být opravdovým Kocourkovem :-)

Liška ani MP to tam nemají. Buřinku si přečtěte sami, to je asi nejvtipnější, na výklad rovnou házím bobek, mají to tak hezky prolidsky popsané. (zejména - lol)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 9. 1. 2014 13:09

Tak to mě Wursťáci zklamali :( a to jsem je před lidma tak obhajoval. Ale tak jestli je to až od nových smluv 2014, aspoň že tak...
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Thom 9. 1. 2014 15:20

Tohohle bych se zas tak nebál, že by to vypověděli před koncem vázací doby. Myslím (já vím, myslet, ... vědět), že by si to těžko dovolili. U dlouho trvajících smluv s vysokým úrokem je to něco jiného.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 9. 1. 2014 16:53

Thom píše:U dlouho trvajících smluv s vysokým úrokem je to něco jiného.

Takové smlouvy se již neuzavírají. Ty staré se pak řídí jinými VOP. Využití této klauzule je např možné, pokud budou chtít v budoucnu ukončit činnost stavební spořitelny,
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod outlier 27. 1. 2014 09:56

V poslední době se v tisku objevily články, že stav. spořitelny plánují snižovat úrokové sazby. To chápu u nových smluv, ale vypadalo to, že chtějí snižovat úroky i u smluv, které mají po 6 leté vázací době. Je to možné? V současnosti jsou 2% u stavebka skoro nejlepší úrok na trhu, tak jsem tam trochu přisypal s tím, že tam je ten úrok jistý, ale ...
outlier
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TTT666 27. 1. 2014 10:58

Zdibrid píše:By mně zajímalo jestli tyhle obstrukce vymysleli ve Wurstu, nebo je to podle nějakého debilního zákona.

Od 1.1.2014 dle nového "občana". Není jen ujasněno od jaké přesné částky je třeba souhlas soudu a tak každá SS může vykládat jinak.
A proč debilita? Připsáním na účet dítěte jsou peníze už dítěte a oni s nimi mohou nakládat jen v rámci běžných či malých výdajů. Berou často účet dítěte jen jako možnost uložení svých peněz s další státní dotací. Pak najednou peníze potřebují a mají pocit, že je mohou vzít na cokoliv.
TTT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bigboban 27. 1. 2014 11:24

Ano dítě může mít peníze proč ne. Ale odkdy do 18 let o těch penězích rozhoduje soud? O tom snad rozhoduje a vždy rozhodoval zákonný zástupce ne? Tedy rodiče.
bigboban
Diskutér

Odeslat příspěvekod deepman 27. 1. 2014 11:58

deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TTT666 27. 1. 2014 12:21

bigboban píše:Ano dítě může mít peníze proč ne. Ale odkdy do 18 let o těch penězích rozhoduje soud? O tom snad rozhoduje a vždy rozhodoval zákonný zástupce ne? Tedy rodiče.

Od prvního 1.1.2014 o tom rozhoduje u velké částky dopředu soud. Před tímto datem mohl nezletilec (prostřednictvím zástupce či po získání zletilosti) vymáhat vybrané peníze na někom z rodičů až zpětně.
P.S. On i před 1.1.2014 mohl dle zákona nákladat rodič s majetkem dítěte bez soudu jen do výše "běžných zážitostí". Jen holt to asi SS tolik neřešila. Viz zákon č. 40/1964 Sb., § 28
"Jestliže zákonní zástupci jsou povinni též spravovat majetek těch, které zastupují, a nejde-li o běžnou záležitost, je k nakládání s majetkem třeba schválení soudu."
TTT666
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků