Trpká zkušenost s M&M reality

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 7. 2014 17:16

malejarda: To co předvedl yakub85 není názor. Nepředpokládám ovšem, že to měšťák pochopí :-*
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomas.moravek 1. 8. 2014 15:29

Byl jsem spokojený - vše proběhlo v pořádku. Naopak můj kamarád měl mnoho starostí navíc s tím, že si prodával byt sám. Takže za mne doporučuji, pokud chcete mít klid, jistotu a bezpečí.
tomas.moravek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 8. 2014 16:07

Nee, opravdu to nebije do očí, že se někdo zaregistruje jen za jednorázovým účelem sdělit nám, jak jsou M&M báječná realitka.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomas.moravek 1. 8. 2014 20:06

Prodával jsem byt 2+kk v Hradci Králové a byl jsem spokojený. Makléřka mi pomohla naranžovat byt a fotografie dopadly perfektně. Samozřejmě jsem nechtěl platit provizi, ale posléze se mi to opravdu vyplatilo, protože kamarád ze sousedního domu nakonec za oddělený právní servis zaplatil více a měl s tím mnoho komplikací. Mně stačily 4 prohlídky bytu a 2 setkání k podpisu smluv a peníze jsem měl na účtě. Takže jsem byl spokojený a vše proběhlo v pořádku. Měl jsem klid, jistotu a bezstarostnost.
tomas.moravek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 8. 2014 19:20

Z tvých keců čiší PR na sto honů...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Klient ps 3. 8. 2014 20:00

S MM Reality to jde z kopce. Už se hájí i na podvodných firmách. :) stejné příspěvky jako tady.
http://podvodnefirmy.cz/m-m-reality-spokojenost/
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fantucci 12. 12. 2014 12:53

MM reality jsou velká firma, záleží tedy hlavně asi na konkrétní kanceláři a agentovi.
Z hlediska systému mě zaráží, že stále ještě nemají kupní smlouvy vyhovující aktuálním zákonům. A to mají vlastní právníky.
Jinak z nich mám pocit, že se v rámci zprostředkovávacího procesu starají hlavně o sebe, resp. svůj zisk.
Co se týká nabídky financování, tedy hypoték, jejich výsledky nejsou nic extra, bez jakékoliv přidanné hodnoty
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 12. 12. 2014 13:37

Já mám teď čerstvou zkušenost s Century 21. Kupní cena 330.000,- Kč, z toho provize 70.000,- Kč, úroveň služeb na mizerné úrovni, úschovu chtěli udělat u zpřáteleného advokáta, bankovní úschovu zaplatit nechtěli (po dvou týdnech dohadování jí tedy zaplatili), ale správní poplatek na katastru si musí zaplatit klient.

Děs běs.
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec

Odeslat příspěvekod malejarda 12. 12. 2014 13:39

Tak kazdy se stara hlavne o sebe. Ty smlouvy s nimi uzaviraji lide dobrovolne a bez natlaku. :-))
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 4. 1. 2015 01:19

yakub85 píše:
Proč je asi tato záloha nevratná? MM Reality jistě inzeruje na předních PLACENÝCH portálech za nemalé peníze, může jednu nemovitost inzerovat i rok a podívejte se kolik taková inzerce stojí za měsíc. Další výdaje jsou telefonické hovory, vypracování smluv, odměna makléře, právníka, notáře. ONI NEPODNIKAJÍ ZADARMO !!

Mas pravdu, kazdy podnika za ucelem zisku, a ne za ucelem ztraty, to je povinnost primo i ze zakona, nicmene odpovim na zvyrazneny text: na reality.cz stoji realitku, ktera ma aspon 20 inzeratu, takovato inzerce (i v mobilni aplikaci, i na internetu) jednu jedinou korunu denne, opravte me, pokud se pletu. To je vcelku pakatel, takze shrnu to: 365 korun za rok to muze realitku stat...

Na druhou stranu chapu, ze mezi ceskymi vykuky je treba nejak osetrit, aby realitka nebyla obchazena, aby se prodavjici s kupujicimi nedohodli primo a neobesli tak vyplaceni provize realitce atp.

V neposledni rade, zkusenosti s realitkami mohou byt ruznorode, MM je asi jedna z nejvetsich a tak jiste na ne bude nejvic stiznosti... Nemam s tim zkusenost.

Zajimalo by me ale, jak zajistit, aby se lide, pri trochu mekcich podminkach, nevyhybali zaplaceni odmeny? Nebudeme si nalhavat, ze cechacek se vycukne z placeni, jakmile k tomu dostane prilezitost, takze jak byste to udelali, pokud byste chteli podnikat v realitach a neprijit na buben, tedy i neco vydelat?
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod malejarda 4. 1. 2015 07:46

To je snad jasne, zaloha. :mrgreen:
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PolakovaR 27. 3. 2015 10:17

Tak jasně, realitky musí z něčeho žít. Na druhou stranu roste vůči nim taková zášť, až se divim. Můžou si za to sami, svým chováním ke klientům. A bohužel to ty špatné kazí těm dobrým (určitě nějaké jsou :-) ).
Všechny ty http://www.bezrealitky.cz a https://www.kuprealitu.cz apod. jsou tu jenom proto, že lidi realitkám nevěří. Když jsme prodávali náš bývalý byt, tak jsme se jim taky radši vyhnuli, jenže my měli štěstí, že jsme sehnali kupce sami.
Never say never :-)
PolakovaR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 27. 3. 2015 12:34

Trochu pokročila doba.

v M&M reality opravdu pracuje jen lidský odpad.

Mohu posloužit dvěma zkušenostmi, pak jsem s touto "realitní kanceláří" raději přestal spolupracovat a už je neoslovuji.

1. makléřka vymatlaná jak plech na buchty, nikoho nekompetentnějšího jsem neviděl, prý dělá makléřku dvacet lel, ale vůbec o tom nic nevěděla, nebyla schopná vyplnit ani návrh na vklad, nevěděla, co s daní z převodu, prý že se půjde zeptat na finančák, v životě neslyšela o zákoně o hospodaření energií (prý takový zákon neexistuje a já si ho vymyslel), poprvé v životě ode mě uslyšela o prohlášení vlastníka, který pořád pletla s listem vlastnictví; obchod jsem po týdnu vzdal

2. jiný makléř z M&M chtěl podepsat rezervační smlouvu, přesně, jak o ní píše rodina Lyčkových v tom odkazu na podvodnefirmy.cz. Právě protože obsahuje malá písmenka, nechal jsem jí revidovat právníkem. Navíc jsem při prohlídce zjistil, že v bytě bydlí nájemníci a pak z katastru jsem zjistil, že na bytě vázne zástavní právo (obojí makléř zatajil). A ještě majitel byt prodával a manželka o prodeji nevěděla, ten vůl se sám na prohlídce chlubil, že byt koupil z ulitých peněz a manželka o něm neví... Tři problémy. Zahrnul jsem teda do rezervační smlouvy, že požaduji, aby v době rezervace před podpisem kupní smlouvy byly tyto problémy vyřešeny (nájemníci vystěhováni, zástava vymazaná a dodat souhlas manželky). Požadavky jsem poslal makléři mailem, za dvě minuty telefon, řval jako by mu koně utekli, co si to dovoluju měnit jejich skvělou smlouvu a že smlouvu jim psali právníci a smlouva je nejlepší a není třeba na ní nic měnit a že mají změny zakázány centrálou, přitom právník M&M v článku na Novinkách se smál, že zájemce může přece před podpisem smlouvy navrhnout změny, tak jsem dle jeho rady postupoval... a bum. Totiž právě těmi malými písmenky je ve smlouvě napsáno, že rezervační záloha je nevratná a že ještě musím zaplatit smluvní pokutu, když nemovitost, "o kterou mám vážný zájem" nekoupím.

M&M se prezentují jako profi realitka i z jejich webu http://www.mmreality.cz/ by člověk usoudil, že svému řemeslu rozumí, ale tolik negativních zkušeností všude po internetu nemůže být náhoda. Vlastně nechápu, že od nich někdo nakonec byt koupí a že jsou obchody dotaženy do konce. Docela by mě zajímalo, co za tím stojí, pokud tu někdo znáte někoho, kdo v M&M pracoval, rád bych si přečetl i insiderské info o této realitce, co jsou zač, jestli jsou to programoví podvodníčci a žijí de facto jen z propadnutých rezervačních poplatků a smluvních pokut, nebo mají i nějaké příjmy z provizí z realizovaných obchodů.
astrapa
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka