Automatizace platby dane z nemovitosti

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 18. 4. 2014 19:28

Zdravim,
v soucasnosti platim dan z nemovotosti tak, ze musim pockat, az/zda dojde postou slozenka, pote ji zaplatit bud na urade, na poste nebo pres ucet. Ocenil bych, kdybych mohl tuto cinnost nejak zautomatizovat, aby se provadela sama. Trvany prikaz je na toto asi nepouzitelny, nebot se muze menit castka nebo cislo uctu. Je mozne platit napriklad inkasem?
Duvod je ten, ze mi vadi nutnost to sledovat a hlidat.
Dekuji
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladimir99 18. 4. 2014 20:22

Chysta se snad SIPO
Vladimir99
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 4. 2014 20:50

Kristovanoho... Kolikrát to platíš, aspoň 12x do roka? Jinak dík za další potvrzení mé teorie, že lidstvo v dohledné době vyhyne na vlastní blbost.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 18. 4. 2014 20:57

Tomáš Marný: Budes se divit, ale 1x rocne. Nechapu, co je na tom za blbost. Spis lenost, to uznavam. Ale predevsim chci, aby se to resilo samo a ja se nemusel zabyvat takovyma ptakovinama. Platby za elektrinu, byt, internet, atd. mi taky chodi sami, aniz bych se tim musel zabyvat.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 18. 4. 2014 21:04

Da se podle vyse te dane vypocitat hodnota nemovitosti?
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 4. 2014 21:16

Ne, jsou v ní zahrnuty totiž jak pozemky, tak stavby, které mají různou cenu za jednotku a dále pak pokud neznáš všechny vstupní parametry (koeficienty druhu stavby/pozemku, velikost obce, místní atd.), tak to zpětně nijak nevypočítáš.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 4. 2014 21:53

Noxik píše:Tomáš Marný: Budes se divit, ale 1x rocne. Nechapu, co je na tom za blbost.

Opravdu se nedivím, vím, že nemovitost se obvykle platí 1x ročně. Právě proto nechápu, jaký je problém počkat na složenku a zadat příkaz k úhradě podle toho, co je na té složence. Ale možná je to pro někoho opravdu moc složité.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 4. 2014 09:37

Tomáš Marný: Slozite to neni. Ale je to otravna opakujici se netvurci cinnost, kterou by meli delat stoje a ne lide. To muzeme rovnou vsichni popadnout klacek a jit lovit mamuty, protoze zadny pokrok preci nepotrebujeme, ze? Smim-li se zeptat, ty platis kazdou vec slozenkama, misto z uctu (inkaso, SIPO, trvaly prikaz)?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 4. 2014 10:15

Složenkama neplatím nic, a konkrétně u té daně z nemovitosti mně opravdu nedělá problém si to ohlídat a 1x ročně zadat příkaz podle toho, co mně přijde.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 4. 2014 10:19

Tomáš Marný: A to mas takovy problem to platit slozenkama?
Me to vadi, takze to chci zaridit jinak.
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slos 19. 4. 2014 11:27

Mně to také vadí, zvláště, když mi tu složenku poslali jen jednou za 15 let. Takhle musím každý rok zjišťovat, zda nedošlo ke změně. Asi to FÚ dělá záměrně, aby mohl účtovat penále.
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mariacek 19. 4. 2014 13:47

Tady se fakt někdo o velikonocích nudí. Když budete vymýšlet blbosti, FÚ se nas..e a nechá nás každoročně vyplňovat daňové přiznání k daní z nemovitosti. Už jen to, že se daňové přiznání vyplňuje jednou a pak chodí jen složenka mi přijde jako maximální zjednodušení procesu.
Opravdu mi nedělá problém 1x ročně strávit 30 vteřin nad platbou složenky. Pokud vám to přijde jako komplikace a ztráta času, můžete to zvládnout během vykonání potřeby na WC a ještě vám složenka může dobře posloužit (jen pozor, ať nepoužijete ruku, ve které máte mobil :)... Sipo by byla dobrá věc, ale jeho zřízení mi zabere asi 200 let času placení složenek...

-- 19. 4. 2014 13:48 --

slos píše:Mně to také vadí, zvláště, když mi tu složenku poslali jen jednou za 15 let. Takhle musím každý rok zjišťovat, zda nedošlo ke změně. Asi to FÚ dělá záměrně, aby mohl účtovat penále.


Stačí si pohlídat a nahlásit změny adres a bydliště... Nejčastěji tyto problémy vznikají právě kvůli tomu...
Mariacek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 19. 4. 2014 14:49

Nejak nechapu tu vseobecnou averzi. I tu slozenku musle nekdo kdysi vymyslet a uvest v platnost. To je proste pokrok. To jsme mohli zustat na stromech a byl by klid. Kdyz uz se mi temer vsechno plati automaticky, proc by nemohla i dan z nemovitosti?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdibrid 21. 4. 2014 13:47

Mně daleko víc vadí to, že to výpalné musím vůbec platit.
Zdibrid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Joezbrna 22. 4. 2014 09:36

Úplně chápu tazatele. Kdo na to má furt myslet. Složenku pošta zabordelí (což není žádný problém), na povinnosti plátce a následných sankcích to ale nic nemění.
Já jsem si zadal trvalák s opakováním po roce. Změna trvaláku je asi stejná práce, jako zadání nového příkazu, a ve většině případů (snad) už budou platební údaje pár let stejné.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků