Vyplatí se stavebko?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 7. 2014 18:08

Jen tak mimochodem, asi se ukázalo, že ten poradce Wüstenrotu uživatele smajlik2 opravdu nekecal: http://www.wuestenrot.cz/stavebni-spore ... i-sporeni/

Takže stavební spoření s úrokovou sazbou 2 % p.a. je definitivně minulostí...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod davsopl 29. 7. 2014 14:49

Wüstenrot má v ČR řekl bych jedno z nejlepších stavebních spoření 1,5% + st. příspěvek + 50% sleva. Pokud se uzavírá stavebko on-line, náleží klientovi sleva 50% z uzavíracího poplatku. Je možné požádat také na infolince o slevu 50% z poplatku a většinou vám najdou někoho v okolí se kterým to sepíšete. Ohodnocovací body je možné po ukončení spoření vyměnit za Kč.

https://ispk.wuestenrot.cz/ISPK/ISPK.On ... e=external
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 29. 7. 2014 15:26

Wustenrot jsem měl rád, doporučoval jsem je, kde se dalo. I tady. Ale poté, co si vše začali ohýbat pro své dobro, na klienty nekoukaje, už bych se jich nedotkl ani klacíkem. Jako jediní mohou vypovědět smlouvu KDYKOLIV, KLIDNĚ ANI NE PO 6 LETECH. To ať si strčí za klobouk. :-\
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 31. 7. 2014 11:45

To, ze maji takovou moznost jeste neznamena, ze ji vyuziji :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 31. 7. 2014 11:49

lopaticka: co se SS týče, je to jinde lepší?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 31. 7. 2014 12:30

To je sice pravda, že jí nemusí využít, ale na rozdíl od ostatních tuto možnost mají. Doporučuji pěkné stránky stavebky.cz (něco od nic bylo i na mesec.cz), přičemž autor zde myslím vystupuje jako Swit, Swiss či tak nějak.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2014 12:49

Tak ono pořád rozhoduje i to, k jakému účelu má to stavebko být - pokud to má být úvěr, pak rozhodujícím parametrem může být i to, ktorá spořitelna vůbec půjčí - tedy alespoň když jsem před pár lety poptával nezajištěný překlenovák 250 tis. při 10-20 % akontaci tak svolná byla třeba jenom Buřinka a to jsem tehdy oběhl všechny.
Podle stránek má nyní velmi hezká čísla na meziúvěr Liška, kde při složení 40 % na účet stavebního spoření lze dosáhnout 3,9 % p.a. (akce do konce září) - začátkem roku jsem už měl schůzku s jedním poradcem o jejich nabídce a už tehdy mě hodně zaujala sazba 4,4 % p.a., ale nyní mě tato nabídka velmi nahlodává...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod radecekh 31. 7. 2014 19:23

fremantle: Mně 4,4 % připadá celkem hodně, na to, že to počítají z celé částky, tedy i z těch peněz, které tam mám já.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 31. 7. 2014 19:55

Tak není to málo, ale s uvážením v jakých mírách se i ty nezajištěné překlenováky pořád pohybují (klidně i přes 6 % p.a., třeba od té Buřinky jsem to měl tehdy za 5,5 % p.a.) to je dost dobrá nabídka - pokud uvážím, že to ve fázi meziúvěru chci mít 2 roky, pak dosypu tolik, aby nastalo překlenutí. A úrok z vkladů je tuším 1,5 % p.a., což není až tak šílený diferenciál.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dezod20 12. 10. 2014 19:20

Trošku z jiného soudku:

Mám 2.smlouvy u W. jednu starou "výhodnou", kterou mi brzo vypoví a druhou new za 2%/rok. Založil jsem před 3.měsíci stím, že na ni budu spořit, ale docela se změnil názor na věc.. Využití už mi nedává tak moc smysl.

Ještě tam nedal ani korunu, musím tak učinit do konce roku? Nebo mohu nechat uspané? (měl bych uhradit 200,-Kč + 3000,-Kč (0,5% z cílovky 600k) + roční vklad pro přiznání SP.
Díky za názor, zkušenost apod.. kdo to měl na podobno:-)
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod swisst 12. 10. 2014 20:34

dezod20 píše:...Ještě tam nedal ani korunu, musím tak učinit do konce roku? Nebo mohu nechat uspané? (měl bych uhradit 200,-Kč + 3000,-Kč (0,5% z cílovky 600k) + roční vklad pro přiznání SP....

Záleží, jak moc na té smlouvě lpíte (2% úrok dnes už neseženete).
Pokud klient řádně nespoří, má Wüstenrot právo smlouvu vypovědět, a to bez varování.
Myslím, že to není standardní proces a že doposud se nespoření u nových smluv tolerovalo. Nicméně doba se mění a spořitelny se vůči klientům chovají méně přátelsky než dříve.

Pokud chcete smlouvu zachovat, je potřeba tam dát peníze dle smlouvy.
Druhá možnost je riskovat ztrátu smlouvy a nedávat tam nic. Spořitelna to bude pravděpodobně po určitou dobu tolerovat. Kdyby smlouvu vypověděla, přijdete jen o smlouvu, nikoli o peníze (není žádná sankce za "nespoření").
Rozhodně nedoporučuji zaplatit poplatek a dále nespořit (strategie "aspoň něco"). Před výpovědí to neochrání a zaplacený poplatek se při výpovědi nevrací.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 10. 2014 20:35

dezod20: Pokud máš smlouvu s úročením 2 % p.a., tak ji musíš mít už déle než 3 měsíce protože od 1. července lze sjednat pouze smlouvy s úročením nejvýše 1,5 % p.a. Pokud jsi na ni nic nevkládal, tak je možné, že ti ji SS možná sama brzy vypoví, pokud to už neudělala, podívej se do obchodních podmínek na lhůty.

Každopádně se obávám, že poplatek za uzavření budeš muset uhradit - jinak SS zpravidla umožňují vypovědět smlouvu do 1 měsíce od uzavření bez sankcí, kdoví jak to má Wurst, ale nyní na poplatek každopádně nárok mají dle smlouvy a OP, tak by ho mohli vymáhat. Pokud chceš spořit, tak aby na účtu byl zůstatek vyšší než nula (tedy uhradit poplatky za uzavření a vedení, ale nejlépe hradit min. měsíční úložku předepsanou dle smlouvy), pokud chceš smlouvu vypovědět pak ještě poplatek za ukončení před uplynutím vázací lhůty (asi 0,5 % - 1 % z CČ, přesně se podívej do sazebníku).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jnm 13. 10. 2014 18:16

Jsem trochu zmatenej - jak je možný, že na srovnávači stavebky.cz vychází nejlépe Liška "Pravidelné spoření", když na srovnávači http://www.banky.cz/prehled-a-porovnani ... ni-sporeni mi podle kritérií (podle mě klíčových) "poplatek za zřízení" + "úročení vkladu" vychází nejlíp Waldviertler Sparkasse? Nemáte někdo ponětí, kde se ten rozdíl bere?

A možná abych to zjednodušil - kde bych si měl teď sjednat stavebko, když mi jde čistě o nejvýhodnější uložení pravidelně posílaných volných prostředků (těch 1700,- Kč měsíčně), které bych neměl v následujících letech potřebovat a nepředpokládám ani žádnej úvěr? :)
jnm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 10. 2014 18:42

jnm: Mi hlava nebere, proč srovnáváš jabka s hruškama (stavební spoření - ČMSS s (patrně) spořicím účtem - WSPK)...

Pokud si chceš sjednat stavebko, tak nejlépe tam, kde budeš mít po očištění od poplatků (za uzavření, za vedení) nejvíce peněz na konci :-)

Jinak ty uvádíš nejspíše nějaký speciální tarif (pravidelné spoření), kde můžou být různé bonusy a pod. - to je nejlepší když si to sám nasimuluješ, ale většinou ty zvýhodnění jsou "sežrány" právě těmi poplatky za sjednání, takže pokud na spoření efektivní roční úložky 20.000 Kč pro získání maximální státní prémie, tak za mně nejlépe stavebko, u něhož neplatíš za uzavření nic (aktuálně asi jenom RSTS při online sjednání).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jnm 13. 10. 2014 20:25

fremantle: To by mi hlava taky nebrala, srovnávat stavebko se spořákem, ale protože jsem (snad) ještě lucidní, srovnávám produkty tam uvedené a označené ve všech případech jako stavební spoření (asi jsi neklikl na ten mnou postovaný odkaz, viď?).

Jinak samozřejmě souhlasím s tím, co píšeš, jen předpokládám, že někdo si tuhle simulaci na maximální výnos už udělal a mohl by se podělit o zkušenosti, nic víc, nic míň :)
jnm
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků