Konces.poplatek ČT upravit zákonem?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rochus 20. 3. 2015 09:16

Co myslíte vážení jak to Babišova grupa vykoumá?Zrušit úplně nebo zregulovat a jak?
Byli by jste třeba pro zrušení poplatku těm domácnostem co mají malý příjem?A jaký ten malý příjem by asi podle vás měl vypadat?Částka 12 000 kč?
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 20. 3. 2015 10:47

Konc.poplatek se měl zrušit již dávno.
Jinak nevím proč by se měl zrušit poplatek někomu kdo má "malý příjem". Jsme všichni jen lidi. Buď všem nebo nikomu.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 3. 2015 11:20

Oni nad tímhle koumají? Pokud vím, tak nad tím koumal jen Veleba a návrh zatím stáhnul, ještě to chce vylepšit :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 3. 2015 12:04

Nevím, jak téma patří na finanční server. Nemám televizor, ale občas kouknu na některé pořady ČT přes internet. Fakt je, že úroveň večerního zpravodajství (19:00) je otřesná.

Akorát nerozumím, proč se diskuse o koncesionářských poplatcích zužuje jen na večerní zprávy. A navíc jen v souvislosti s údajně protiruským tónem redaktorů. A proč se celá diskuse dotýká jen ČT, přitom tu máme i ČRo.

ČT a ČRo jsou fakticky národní instituce v postavení obdobnému Národnímu muzeu nebo Národní galerii, Archeologickému ústavu, Filozofické fakultě v Praze apod. Televize není jenom o zpravodajství, vysílají pořady, které by soukromá televize nikdy nebyla schopná odvysílat, protože se na ně kouká málo lidí (neatraktivní sporty, pohádky pro děti, pořady o umění, spotřebitelské pořady, televizní inscenace atd.).

Jen bezkulturní barbar může vybízet, ať je ČT privatizována. Nedomyšlené jsou výzvy, aby ČT byla financovaná ze státního rozpočtu. Systém veřejnoprávní TV a R není přežitý, a není přežité ani financování přes koncesionářské poplatky, je to prostě účelová daň z každé domácnosti. Naopak, chaotizace infozdrojů na internetu a koncentrace mainstreamových médií do rukou 3-4 osob si doslova vynucuje, aby ČT a ČRo zůstaly veřejnoprávní a stát jim ponechal nezávislý zdroj financování z koncesionářských poplatků. Já platím oba koncesionářské poplatky, i když nemám TV ani rádio, beru obě média jako "instituce", ne jen jako "sdělovací prostředek".
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 20. 3. 2015 12:24

Veřejnoprávní sytém není přežitý, ale u nás fakticky neexistuje. Českou televizi si "zprivatizovali" její redaktůrci a my jim to máme doplácet?
Souhlasím s tím, že je to "instituce" a NEMÁM problém platit na ni daň (přestože se na ni nedívám), pokud tam budou neatraktivní sporty, pohádky pro děti, pořady o umění, spotřebitelské pořady, absolutně mi to nevadí (stejně se na ni nedívám ;-))
Ale nevím proč bych si měl doplácet na například na hokej (a to jsem fanoušek) - ten se snad uživí. Nevím proč mám platit vysílání soukromých názorů redaktorů nazývaných zprávy - mi taky nikdo za šíření mých názorů neplatí.
A ano taky bych považoval (hlavně v současnosti) za potřebné veřejnoprávní zprávy, diskuse, komentáře - ale to ČT nenaplňuje (resp. přiznám se, že již minimálně rok jsem neviděl, takže o pro/protiruskosti nemůžu spekulovat, ale předtím jsem patřil mezi pravidelného diváka - ale to už se fakt nedalo)
Takže obecně s tebou souhlasím, ale konkrétně ČT potřebuje buď provětrat, nebo zavřít a každý tlak je dobrý
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 3. 2015 14:35

No teda protiruská, resp. válečnoštváčská je dost. To si asi všimlo dost lidí, proto vnikají tyhle výzvy typu Veleba. Holt jednou jsme členem NATO a EU tak rétorika je na straně těch, pro který jsme se rozhodli, s tim by se mělo asi tak trochu počítat. Ale je to i smutné, protože o nezávislosti pak nemůže být řeč. Ale jak už tu bylo zmíněno, ČT není jen zpravodajství. Zbytek programů je imho celkem kvalitní.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 3. 2015 14:40

Akciový Klokan píše:Konc.poplatek se měl zrušit již dávno.
Jinak nevím proč by se měl zrušit poplatek někomu kdo má "malý příjem". Jsme všichni jen lidi. Buď všem nebo nikomu.


Taky nevím, proč by se měl zrušit, když pro osoby s malým příjmem je (a co vím, tak vždycky byl) poplatek zrušen. :hm
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 3. 2015 14:56

Jenže vy to pořád zužujete na jedny zprávy večer v 19:00. Zpravodajství nejsou jen tyto jedny večerní zprávy, a vedle zpravodajství máte i publicistiku. Do televize běžně chodí "proruští" komentátoři typu Petránka, Kollera, Barabanova. Co spíš televizi vyčítám, že neumí najít dobré redaktory zpráv a moderátory diskusí, kteří by debaty vedli s nadhledem a informovaností, možná je problém v podfinancovanosti, že redaktoři a moderátoři nemají své asistenty, kteří by prováděli rešerše k tématům a pak si ty informace musí redaktor/moderátor shánět sám, čehož logicky za pracovní den není sám schopen a pak produkuje takové nesmysly.

A druhá věc - pusťte si zprávy z doby před 15 lety. Chcete říct, že zprávy byly kvalitnější? Nebyly.

To jenom tehdy neexistoval internet (resp. začínal) a nebylo možné si nic ověřit, takže člověk byl odkázán na noviny, rozhlas a televizi, jak mu novináři zprávy převyprávěli. Dneska si každou zprávu a informaci můžeme ověřit z tisíce zdrojů, pod články jsou diskuse a do ní může vstoupit odborník na danou problematiku, takže když má novinář každý den zpracovávat jiné téma a nezvládne údaje ověřit, vypustí nesmysl a okamžitě je zkorigován někým, kdo tématu rozumí. Být dneska novinářem není zrovna moc vděčné.

Celá diskuse by se měla vést naprosto jinak, a né, že zrušíme ČT nebo že jí vezmeme peníze.

-- 20. 3. 2015 14:57 --

Jack111 píše:
Taky nevím, proč by se měl zrušit, když pro osoby s malým příjmem je (a co vím, tak vždycky byl) poplatek zrušen. :hmJack111: přesně tak, moje babička koncesionářské poplatky vůbec neplatí a to legálně, protože má důchod do 2,15 násobku životního minima.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 20. 3. 2015 18:25

Tak pravda je, že diskuse by se měla vést jinak, než o poplatcích. Na druhou stranu si myslím, že žádní šťouchnutí do těch sraček nemůže škodit.
A nemyslím si, že je to asistentech, přepracování, dostupnosti informací. Jako problém vidím, že si redaktor PŘEDEM vytvoří názor a ten prezentuje a vývoj situace (nové informace) ho nezajímá - nebo možná to nepojímá, ale to sorry, pak ať hledá uplatnění jinde.
Kód: Vybrat vše
Reálná situace:
"Dneska se budeme ptát pana politika P na to, jestli jim nevadí, že se před druhým kolemvoleb všichni spojují proti jejich straně S"
.
.
"Dobrý den, pane P, nevadí Vám, že se před druhým kolem voleb, všechny strany spojují proti vaší S"
Dobrý den, nevadí, my už jsme si na to tak nějak zvykli, ono se to projevuje u každých voleb.
.
.
Pan P vnímá jako problém, že se všechny strany před druhým kolem spojují proti S.


Co je na tom třeba dostudovat, dohledat? K čemu asistent? Jen si prostě redaktor nesmí utvořit názor a ten prezentovat bez ohledu na realitu.

A osobní poznámka, mne tady nezajímá kvalita ostatní tvorby ČT. Já si chci ČT platit pro vyvážené zpravodajství, vážnou hudbu (brrr), vysílání pro menšiny (brrr), vysílání pro děti s nějakým příběhem .... Nechci ji dávat peníze na to, aby přeplatila Novu při vysílání MS ve fotbale (i když v to doufám ;-)). Nevím možná JÁ špatně chápu veřejnou službu, ale možná by se tedy potom mohla v každé vesnici postavit veřejnoprávní hospoda - dotovaná z daní
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejjara 20. 3. 2015 18:27

CT je stat ve state, me to nevadi, televizi moc nesleduji, ale stve me, ze je financuji. Muj zamestnavatel nechal ze vsech televizoru vymontovat prijimaci televizni moduly, aby nemusel platit poplatek za kazdou televizi, ja mu za to tleskam. A je to statni firma. :mrgreen:
A ve sluzebnich vozidlech nemame autoradia, asi aby nemusel zamestnavatel platit za kazde radio rozhlasovy poplatek. :hm
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 3. 2015 18:35

I když jsem šetřílek tak mi platba za TV + R nevadí a úroveň veřejnoprávních médií mi přijde dobrá.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 3. 2015 19:54

Jestli vláda potřebuje občas informovat obyvatelstvo, tak ať buď změní zákon tak, že držitel licence je povinen tak učinit zdarma, nebo halt ať si to 1x za 2 roky (víckrát to rozhodně třeba není) zaplatí jako reklamu. V současné podobě je to nebetyčné svinstvo, umožňující bývalým bolševikům bezpracně chrochtat.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 3. 2015 12:10

Tomáš Marný: chápu, že jsi vyrůstal v komunismu a moc nechápeš rozdíl mezi pojmy vládní, stranický, státní, soukromý a veřejnoprávní, ale ČT a ČRo opravdu nejsou ani vládní ani státní instituce a jejich jediný úkol není informovat, ale těch úkolů mají poněkud vícero.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod passydent 21. 3. 2015 12:28

Informování obyvatelstva v krizových situacích se dá zařídit jako součást licence pro soukromá vysílání.
Ostatní úkoly možná ČT má ale jsou naprosto zbytečné ba škodlivé. Hlavně ten největší úkol: rozhazovat cizí peníze obrovské bandě příživníků.
passydent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rochus 21. 3. 2015 12:35

Možná by nebylo na škodu vysvětlit tu možnost neplatit konc.poplatek pro ty co nemají větší příjem jak 2,15 násobku ŽM.Někdo uvítá rady jak to prakticky zrealizovat.Ja myslím že důchodcú co mají příjem pod 7tis se najde dost.
Rochus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 3. 2015 12:40

Pokud vím, diskusi o zrušení koncesionářských poplatků a privatizaci ČT zahájil kdysi Petr Mach a skupina okolo Edvarda Kožušníka. Jejich nápady ale nikdy nebyly součástí mainstreamu (s výjimkou Kožušníkova plánu elektronizace státní správy, který pak poněkud překrouceně převzal Ivan Langer). Jenže v posledním roce v souvislosti s rozdělením naší společnosti na dva vyhraněné tábory proruských a proukrajinských začala jedna skupina křičet, že ČT lže a proto ji musíme zrušit, což je taková jednorázová vlna, která časem opadne. Také mi vadí, že musím živit armádu nezaměstnaných, ale jsme solidární stát a chápu, že vyvážená společnost je výhodnější, protože nechci skončit na stromě. Všechna relevantní soukromá média jsou už koncentrována do rukou asi 4 osob a já si nedokážu představit v horizontu příštích 50 let, po které se ještě chystám žít, že by tyto 4 osoby měly rozhodovat o tom, jaké informace se ke mně dostanou nebo nedostanou. Protože ačkoli si o zprávách v ČRo (který poslouchám) nemyslím nic dobrého, pořád napříč stanicemi ČRo nacházím pořady, které mi pomáhají orientovat se v dnešním stále složitěším světě. Samozřejmě, že by vysílání mohlo být lepší, ale v éteru není v češtině žádná jiná rozhlasová stanice, která ČRo nahradí. Zpravodajství vysílá už jen rádio Zet, ale je otázka, jak dlouho bude chtít tento projekt vysílatel dotovat.

-- 21. 3. 2015 12:44 --

passydent: panebože, ČT a ČRo nemají jen úkol informovat! Přečti si úvodní paragrafy zákonů o České televizi a o Českém rozhlasu!

Rochus: stačí si prostudovat zákon o rozhlasových a televizních poplatcích. Babička chodí tuším každé pololetí na poštu s potvrzením o příjmech (tj. důchodový výměr) a je od poplatků zproštěna.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 21. 3. 2015 16:36

Rochus píše:Možná by nebylo na škodu vysvětlit tu možnost neplatit konc.poplatek pro ty co nemají větší příjem jak 2,15 násobku ŽM.Někdo uvítá rady jak to prakticky zrealizovat.Ja myslím že důchodcú co mají příjem pod 7tis se najde dost.


Prakticky se to realizuje na poště nebo https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/
Osobně bych byl pro to, aby nebyly žádné výjimky - když jsi sociál, nemáš mít TV. Tedy pokud se ten zákon nezruší, to by asi měla být priorita
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 3. 2015 17:20

Proc by clovek s malym prijmem nesmel mit televizi? Ty vole to je nazor...
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 21. 3. 2015 20:44

V některých (západo)evropských zemích jsou koncesionářské poplatky povinné pro všechny domácnosti (bez ohledu, jestli vlastní či nevlastní přijímače), s tím, že chudí jsou od jejich placení osvobozeni.

Česká republika zvolila mírnější režim, pro placení poplatků je nutné vlastnit přijímač, ale opět jsou chudí od jejich placení osvobozeni.

Jinak opravdu nerozumím, proč právě ČT a ČRo by mělo být konfliktní téma. Kontroverzi si dokážu představit kolem MLM firem, poplatků za vedení úvěrového účtu nebo výše provizí za životní pojištění. Některá témata by ale měla být tabu, a k takovým nepovoleným tématům musí patřit zachování dělby státní moci, veřejných univerzit, veřejnoprávních médií, všeobecného zdravotního pojištění, státního důchodu a státní policie.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 3. 2015 21:32

Ano, chudí cikáni, kteří mají na fasádě několik talířů, jsou od poplatků osvobozeni. Zatímco bohatý pracující, který na sračku ČT nikdy ani oko nehodí, musí na tu estébáckobolševickou bandu přispívat.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 21. 3. 2015 22:50

Jack111 píše:Proc by clovek s malym prijmem nesmel mit televizi? Ty vole to je nazor...


Na tom názoru není nic špatného. Televizi mu zakazuješ asi jen ty, já mu dával jen doporučení ji nemít, protože čuměním na ní ještě nikdo nezbohatl. Méně demagogie, pls
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 3. 2015 23:08

Nemas mit - to neni doporuceni. Nezbohatl? No a co?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 21. 3. 2015 23:13

To je doporučení. Navíc je všem jasné (dle tématu), že jde o poplatek, a jak se mu vyhnout - ne zákaz. Stejně jako si jde chudej člověk koupit chleba, musí za něj zaplatit. Nevidím žádný důvod, proč by neměl platit těch 135 Kč. Za chvíli mu budeme kupovat cigára, kredit do mobilu...
Malými nerovnostmi všechno začíná. Jako solidarita ok, ale až nebudeme mít 100 mld. sekeru
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 3. 2015 01:03

Kdyz jsi social, nemas mit TV.
Kde tam vidis doporuceni a kde poplatky?

Kdyz si jde chudy clovek koupit chleba (maso 4x tydne bys povolil a co cokoladu, tu uz asi ne. Jejim jezenim nezbohatnes), musi za nej zaplatit, protoze dost dobre nejde jednoduse tohle udelat pres stat. Ale stat chudemu na to da stravenky nebo penize. Jo asi by slo vyplacet 135 navic v davkach tem, co platit poplatek nemusi. Prislo by ti to lepsi?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 3. 2015 09:37

Je udivující, s jakými argumenty si schopen přijít, abys obhájil bazální nerovnost. Když někdo nemá 135 Kč měsíčně, tak prostě nemá mít TV - je to daleko zbytnější věc než potraviny. To je celé. Ostatní je zbytečné řešit a příměr s masem a čokoládou já nechápu.

Stát umí a má ne zrovna levný aparát na to, přispět komukoli na cokoli - od auta, přes nájem a elektřinu i na chleba. A mě by samozřejmě přišlo lepší, aby se přispívalo jen na základní životní potřeby, za což televizi nepovažuji. Celé to ale říkám jen proto, že jsi tvrdil, že mu TV zakazuji. "Zakazuji" mu ji asi jako jezdit 2x ročně k moři, když je chudej. Je naprosto logické, že když na něco nemám, tak si to nemám pořizovat a co já asi tak mohu někomu zakázat? Proto říkám doporučení...
:-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod passydent 22. 3. 2015 09:57

astrapa píše:... Některá témata by ale měla být tabu, a k takovým nepovoleným tématům musí patřit zachování dělby státní moci, veřejných univerzit, veřejnoprávních médií, všeobecného zdravotního pojištění, státního důchodu a státní policie.

:oboze
Tak tento výrok snad patří jenom někam na diskusi Haló Novin, pokud nějakou mají
passydent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malejjara 22. 3. 2015 10:40

SocPredator píše:... https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/ ...

Zajimave, koukam, ze lze televizni poplatek hradit kartou. Platite to nekdo kartou? Strhava se to z karty automaticky? 2 % by nebyla spatna. :hm
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejjara 25. 3. 2015 20:17

Nikdo tu neplatí televizní a rozhlasový poplatek kartou?
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 3. 2015 20:50

jenom rozhlasovy
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 3. 2015 22:24

SocPredator píše: Když někdo nemá 135 Kč měsíčně, tak prostě nemá mít TV


To je taková neoliberální představa o světě, že kdo nemá na daně, nemá mít volební právo. Já bych taky raději, kdyby voliči KSČM nebo Úsvitu neměli volební právo, ale předpokladem funkční demokracie je nějaký konsensus, abychom se tu nepožrali a každý má právo se vyjádřit. Protože soukromá média zprostředkovat rozmanité názory nemusí, je veřejným zájmem provozovat veřejnoprávní média (proto se jim správněji říká "média veřejného zájmu"). A pokud stíhám zaregistrovat, tak napříč programy a pořady ČT opravdu zaznívají všemožné i výstřední názory. Pokud někomu vadí, že ve večerních zprávách v 19:00 nezaznívají názory jemu blízké, tak holt musí vyhledat jiný pořad, v ČT si každý vybere to svoje.
Já se ale spíše divím, že lidi na tomto serveru zajímající se o osobní finance, nechápou tyto základní předpoklady existence evropského typu státu. Nedivím se, že to nechápou třeba Rusové, ale Češi by snad mohli mít rozum.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejjara 26. 3. 2015 04:36

Jack111 píše:jenom rozhlasovy

A umí si strhávat opakující se platbu z karty sami?
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 26. 3. 2015 04:52

Asi ne
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 26. 3. 2015 07:41

astrapa píše:... Protože soukromá média zprostředkovat rozmanité názory nemusí, je veřejným zájmem provozovat veřejnoprávní média (proto se jim správněji říká "média veřejného zájmu"). ...
Já se ale spíše divím, že lidi na tomto serveru zajímající se o osobní finance, nechápou tyto základní předpoklady existence evropského typu státu.


Astrapa - fakt si myslíš, že česká televize plní poslání veřejné služby? Opravdu si myslíš, že když ve večerních zprávách bude člen a názor strany ABC a v poledne v Sama doma bude názor strany XYZ, že je to vyvážené a vybere si každý?
Nemám problém platit za veřejnoprávní TV, ale minimálně v oblasti zpravodajství to není žádná veřejnoprávní TV, ale TV prosazující své názory (jako Nova, Prima) - je to o to nebezpečnější, že ji někteří naivové pokládají za objektivní.
Zopakuji - nemám nejmenší problém platit za veřejnoprávní TV (dokonce i když se na TV nedívám), ale pokud si chce ČT dělat "sv"j business", tak ať si ho dělá za své
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 26. 3. 2015 08:32

astrapa píše:
SocPredator píše: Když někdo nemá 135 Kč měsíčně, tak prostě nemá mít TV


To je taková neoliberální představa o světě, že kdo nemá na daně, nemá mít volební právo.


Já už nemám chuť na takovou demagogii reagovat.
Klidně tu dál oslavuj nerovnou demokracii, ale nediv se, že to nefunguje.
Mimochodem, můj návrh úlohu a příjmy ČT podporuje, tak mi o ní nemusíš dělat přednášku :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod ab84 26. 3. 2015 12:46

malejjara píše:Nikdo tu neplatí televizní a rozhlasový poplatek kartou?


Je zbytečné používat kartu kvůli úspoře 2 %, lze ušetřit 100 % tím, že tento poplatek vůbec neplatím :)
ab84
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 3. 2015 13:11

libol: Já jsem nikde nepsal, že má ČT objektivní zprávy, naopak jsem napsal, že ČT má otřesné zprávy. Problém je bohužel personální obsazení, které neumí ČT řešit. Mimochodem stále opakuješ tu chybu, že ČT zužuješ na večerní zprávy v 19:00 a veřejnoprávní média zužuješ na ČT, nevím proč všichni zapomínají na ČRo a ČTK, přitom jejich role je také nezastupitelná.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 3. 2015 13:56

ab84 píše:lze ušetřit 100 % tím, že tento poplatek vůbec neplatím :)

Není lepší nemít televizi vůbec a tím pádem ušetřit ještě za elektriku :-P ?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 26. 3. 2015 15:18

astrapa: přímy přenos Baník X Sparta nepovažuji za veřejnou službu - proto se nemíním bavit o kvalitě. Od veřejné služby očekávám důraz na menšinové žánry (nesleduji, neumím ohodnotit) a zpravodajství - asi se shodneme, že je marné
ČRo je v oblasti veřejné služby hodně před ČT a s jeho placením nemám problém.
ČTK je poněkud jiná instituce, přece jen více obslužná a "odstíněna" od hlavní populace. Takže ČTK bych ředil spíše k Lesům ČR.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 3. 2015 15:35

Pořád je to o personálním obsazení. Občas koukám na Reportéry a Černé ovce, některé reportáže jsou fakt dobré, některé odfláklé po rešerní stránce, je vidět, že reportér neprověřil info, než ho pustil ven nebo nepochopil problematiku, o které mluví. Občas mám pocit, že buď nějaká reportáž vznikla na objednávku, nebo je reportér neschopný a nechal se někým nevědomky ovlivnit. Ale tak nějak to beru, že nic lepšího bohužel mezi televizemi není a budu moc rád, když ČT zaměstná špičkové editory, redaktory, reportéry a moderátory. A možná se toho nedočkám, možná je to dané malou společností, že se mezi 10 miliony nenajde tolik kvalitních novinářů, já vážně nevím.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kocmeister 26. 3. 2015 15:56

Aby se jen nekritizovalo, řekl bych, že dětský program ČT:D je určitě povedený a fakt, že běží celý den pořady pro děti je určitě vymoženost, kterou otcové ocení :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malejjara 26. 3. 2015 16:33

A chudaci deti si diky tomu kazi zrak cumenim na televizi. :hm
malejjara
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod x-bat 26. 5. 2015 14:17

Potřeboval bych radu.
Do teď jsme jako rodina koncesionářské poplatky neplatili - bydlíme v nájmu, kde je elektřina psána na majitele bytu. Byt je pronajatý jako prázdný, takže máme vlastní TV. V blízké době se budeme stěhovat - opět do nájmu, opět bude elektřina placena majitelem, opět bude TV naše.

Dotaz:
1. Je vhodné se po přestěhování přihlásit k placení poplatků?
2. Pokud se přihlásíme, bude někdo kontrolovat minulost? (tzn. přihlášením vlastně řeknu, že jsem do teď byl neplatič a budou po mě chtít pokutu)

Díky.
x-bat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 26. 5. 2015 14:28

Vztahuje se na domácnost, takže bych řekl, že jste měli být přihlášení, pokud tedy nežijete ve společné domácnosti s pronajímatelem.

Když se teď teprve přihlásíte (stačí na poště), nic se nestane, minulost nikdo kontrolovat nebude, kontroloři jedou hlavně po hospodách.

Přihlašte se i k rozhlasu, pokud máte rádio v mobilu.

A až se zase příště budete stěhovat, tak poplatky necháte navázané stále na jedno SIPO,které s vámi bude cestovat celý život. Na poště jen musíte říct, že chcete České televizi a Českému rozhlasu oznámit změnu adresy, pošta ohlášení zařídí.

-- 26. 5. 2015 15:32 --

Klidně se přihlaš už teď od 1. června.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod guru jára 26. 5. 2015 17:37

No ja byt vami, tak vyuzivam toho, ze o me nevedi a neprihlasuju se. Zadna pokuta stejne nehrozi.
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taki 26. 5. 2015 18:10

Taky bych jim sám dobrovolně nic neplatil. Jednou mi svině z ČT (tím myslím jejich právní oddělení) napsali výhružný dopis, když na mě zaregistrovali nové odběrné místo elektřiny (přechodný pobyt). Tak jsem jim dost důrazně odepsal, že platím konc. poplatky stále ze stejného SIPO ze stávajícího odběrného místa trvalého pobytu.
Konc. poplatky a reklamy by se měly co nejdříve zrušit a VP rozhlas a TV financovat zásadně ze státního rozpočtu.
Taki
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod passydent 26. 5. 2015 22:51

Nejlepší je televizi nemít: nepřekáží při stěhování, člověk má najednou víc času, nezblbne a jako bonus nemusí platit koncesionářské výpalné.
Zrušit a už dávno se měla všechna tzv. "veřejnoprávní" média.
passydent
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 22. 7. 2020 17:13

suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2020 11:42

Vsak nemusis platit.

Podle me porad lepsi volba toto, nez aby se to komunisticky bralo ze statniho rozpoctu. Proc by se na tom meli podilet i ti bez TV?!
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2021 12:46

Tohle tema kdyz nekde narazim tak me rozpali do ruda, fakt jako kdyz nekdo vodebira elektriku tak prece jiste strasne rad posloucha radio a kouka blbou televizi :(
ze ale doba pokrocila a clovek ma svoje vlastni vysilani offline to asi nikoho nezajma :(
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 17. 2. 2021 13:06

Stačí si na csfd.cz přečíst komentáře k veledílům, které ČT za koncesionářské poplatky vytváří (Rapl 2, Zločiny Velké Prahy, Hlava Medůzy...) a člověku vůbec není líto, že tu TV nemá...
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 21. 2. 2021 06:57

softporno božena bylo dobrý, hlavně pro děcka
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků