Krátkodobý pronájem- Středočeský kraj

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod trada85 28. 4. 2015 18:07

Dobrý den

Plánuju koupit malý byt ve středočeském kraji (za pomoci hypotéky). Problém je že středočeský kraj vubec neznám, jsem defakto z druhého konce republiky a nepřijde mi ideální tam přes celou republiku vždy jezdit na prohlídky atd. Navíc za těch pár dní nemusím zjistit vše o lokalitě atd. Tak mě napadlo se před koupí bytu do středočeského kraje tak na 1-2 měsíce přestěhovat a pozorně a v klidu si projít byty a HLAVNE okolí (u těch bytů co se mi budou líbit) a celkově si zkusit jak by mi tam život vyhovoval kdybych byt koupil (třeba bude vadit něco s čím jsem nepočítal).

Problémem asi bude sehnat pronájem na 1-2 měsíce...

Chci se zeptat, nejpravděpodobněji bych musel podepsat smlouvu na pronájem na rok. A když bych po měsíci/dvou odešel, pravděpodobně by se majitel asi ****** a odmítl mi vrátit vratnou kauci a podle smlouvy by na to měl asi nárok, pravda? (tzn. kromě nájmu 1-2 měsíce musím počítat s výdejem (ne)vratné kauce (v mém případě) a provize realitky...?

-- 28. 4. 2015 19:09 --

Případně existuje nějaká forma dlouhodobého pobytu v nějakém hotelu ve středočeském kraji?
trada85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guru jára 28. 4. 2015 19:04

Středočeský kraj je moc široký pojem, poměry jsou různé, měl by sis vybrat konkrétní město.
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 4. 2015 19:48

Jak píše kolega - Středočeský kraj je velký, navíc jeho nevýhodou je, že uprostřed je Praha.
Tedy to už bude nejlepší sehnat si nějaké bydlení v Praze, kolikrát se totiž snadněji dostaneš tam a zpět z Prahy, než v rámci Středočeského kraje, zvláště jestli chceš jezdit MHD.
V Praze se dají sehnat byty i na kratší pronájem, než měsíc, nějaké nabídky jsem viděl na billboardech po cestě z Ruzyně na Dejvickou
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 28. 4. 2015 20:32

Středočeský kraj - z jednoho směru od Slaného ke Kolínu, z druhého od Mělníka po Příbram... Dost široký pojem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod PetrAsch 28. 4. 2015 20:33

Středočeský kraj je v pohodě, zvláště na sever od Prahy (směr Odolena voda, Kralupy), kde je Praha "zploštělá".
Na metru v Kobylisích je člověk do 30 minut díky "trojkovým" autobusům. Za dalších 15 minut metrem je člověk na Václaváku.
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 29. 4. 2015 08:24

Jeste pripocitat desitky minut az nekolik hodin cekani na autobus :-D
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 4. 2015 08:47

V tom případě vesnice na železniční trase, kde jezdí vlak asi každou hodinu, člověk přijede rovnou na hlavní nádraží.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 29. 4. 2015 09:12

Jack111 píše:Jeste pripocitat desitky minut az nekolik hodin cekani na autobus :-D

Osobně dojíždím autobusem z Klecan. Na metru v Kobylisích jsem za 20 minut.
Interval autobusů ráno cca 10 minut, odpoledne 15 minut. Cesta na autobus cca 5-6 minut, podle rychlosti chůze.
;-)
PetrAsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod guru jára 29. 4. 2015 11:30

To berete, jako by potreboval dojizdet do Praglu, ale to on nepsal. Mel by ale uvest presnejsi lokalitu, pokud bude pracovat napr. v Koline, tak by nebylo rozumne uvazovat napr. o bydleni v Melniku nebo Rakovniku, pritom to je vse Stredocesky kraj.
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 29. 4. 2015 13:13

Zkusil bych se poohlédnout po hotelech. Např. kolegové bydleli v hotelu*** v Kralupech n/V
http://www.hotel-sport.cz/ubytovani/cenik
vypovedni doba 1 den 8-P Aby dosahli na prijatelnejsi cenu, tak byli v apartmánu pro 2+2 osoby bez snidane a omezenější servis než jako je na běžné denní bázi. Vlakem do centra Prahy na Nám. Republiky je to za cca 30 min. U dlouhodobějších (30D) pobytů si lze cenu leckde domluvit dohodou. Ale záleží na období. Jinde to může být podobné.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod trada85 29. 4. 2015 18:12

Díky za tipy, podívám se když tak po nějakém hotelu.

jinak chápu to správně že pokud bych jim podepsal smlouvu na rok a pak to vypověděl (jestl ise to vubec dělá ("vypovědět") po 2 měsících, majitel bytu by mi asi odmítl vrátit vratnou kauci a podle (obecně) nájemní smlouvy by na to asi měl právo (protože jsem porušil smlouvu i já (nejsem tam rok)?

Vrátil by mi nebo ne kauci? Nebo je to opravdu maximálně individuální? Podle mě by mě většina poslala někam a kauci odmítla vrátit?
trada85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod guru jára 29. 4. 2015 18:34

Tak na druhou stranu mas moznost nezaplatit posledni najemne a kauce byva vetsinou ve vysi jednoho najemneho ne?
guru jára
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trada85 30. 4. 2015 10:26

No to je pravda no... ale někdy bývá kauce dva (nebo sem tam dokonce i 3) měsíční nájemné.

Takto by to ale asi šlo no.

Každopádně jak to bývá v nájemních smlouvách obecně, je toto zákonný důvod pro nevrácení vratné zálohy (kauce), když ukončím roční nájemné smlouvu VELMI předčasně?
trada85
Návštěvník

Odeslat příspěvekod darksir 9. 5. 2015 20:40

Hele a co si od nekoho pujcit obytnak a muzes klidne par dnu prespat primo v ulici, kde by sis rad koupil dany byt :-) Casto je neuveritelny rozdil mezi jednotlivymi bloky mesta. Taky je rozdil ruch v noci, nebo ve dne a treba o vikendech. Kdybych vedel, jaka hruza bude pod okny bytu, kde ted bydlim, nikdy bych si ho nepronajal. Bohuzel jsem se byl podivat ve vsedni den kolem poledne. Bezdomovci najizdeji rano a odpoledne, pres vikend se vali na travniku :roll:
Cikany taky clovek vidi hlavne, kdyz je po davkach, jinak byvaji zalezli v hernach a postelich. Ale staci zajit na postu, kdyz jsou socky a hned mas jasneji o slozeni obyvatelstva. Takze to chce fakt dobre promyslet.

Jinak napad chvalim, je to rozumne. Hodne lidi se stehuje do neznama a pak lituji dlouhe roky toho bezhlaveho rozhodnuti.
darksir
Návštěvník

Odeslat příspěvekod czhunter 9. 5. 2015 21:10

Také si myslím, že "středočeský kraj" je dost široký pojem, a navíc, oproti jiným krajům v ČR je poměrně specifický v tom, že různá - i větší - města v něm mají specifickou funkci.

Kladno nebo Brandýs jsou defacto předměstí (až by se mi chtělo napsat "noclehárny") Prahy.
Ale třeba Mladá Boleslav nebo Kolín (jih kraje neznám) už nemají s Prahou téměř nic společného - to jsou samostatná spádová centra (teď bydlím v MB a mám pocit, že je to dokonce naopak - že víc lidí jezdí pracovat z Prahy do MB než naopak - Škodovka a přilepení dodavatelé jsou velký ekonomický magnet).
Nymburk a Poděbrady patří ekonomicky spíš ke Kolínu než k Praze.

MB bych ovšem na investici do nemovitosti k pronájmu nedoporučil. Dnes může vypadat lákavě (dobrý poměr cen bytů vůči nájmům - cena 1+1, 1+KK kolem 1,2M, nájmy s inkasem kolem 10K měsíčně), ale budeš velmi svázaný s ekonomickým cyklem automobilového průmyslu. Kolín bych řekl, že na tom bude podobně.
czhunter
Mírně pokročilý