prispevek na bydleni

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 9. 2015 10:19

Ocividne se v ty nemocnici staras o cistotu hajzlu, tak az budes na socce mezi sobe podobnyma zadat o prachy od nas ostatnich, nezapomen si rict i o prispevek na zivobyti a mimoradnou okamzitou pomoc.
:-D:-D:-D
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bernier 16. 9. 2015 10:30

oka, potom ti napisu, abych vedel, jak to presne delas ty, abych byl potom za profesionalniho zadatele prispevku :D
bernier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 9. 2015 13:24

V těch odkazech (xtonda) to asi je, ale nikdo tu nezmínil, že pokud budete brát tuto dávku, tak budete pod dozorem úřadu práce, dodávat čtvrtletně výpisy z účtu a nájemného. Příspěvek, je doplatkem, tak bych si ještě rozmyslel - když pracuješ, tak ten doplatek může být třeba 200 Kč, jestli se to vůbec vyplatí jít na ÚP a dělat tam "úřad". Navíc se obávám, že i tvá přítelkyně mění trvalé bydliště, protože jiná bytová jednotka. On by jinak na té adrese bydlel celý vchod, a tohle si podle mě hlídají... no uvidíš jak to dopadne.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 9. 2015 13:34

Kde nebo od kdy se u trvalého bydliště eviduje bytová jednotka? Já to v občance z roku 2007 nemám.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 9. 2015 13:45

U trvalého bydliště se bytová jednotka neeviduje, ale existenci nájemního vztahu budou chtít nejspíš doložit nějakou smlouvou, a tam už bytová jednotka nějak označena bude. Jinak by nejspíš příspěvek na bydlení chtěli všichni podnikatelé, co mají trvalé bydliště na radnici...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 9. 2015 13:46

Jinak praktickou zkušenost nemám, takže to dokládání mě nenapadlo, ale dává to smysl. To, kolik to bude, závisí na jeho platu, na jejích případných příjmech od rodičů, (i když to může dostávat hotově, takže by se to asi dalo bezpečně zatlouct), na výši nájmu a na lokalitě (velikosti města).

Kvůli dvěma stovkám ta administrativa za to asi nestojí.

-- 16. 9. 2015 14:53 --

Tu smlouvu asi logicky mít budou, lepší by asi bylo aby byla na ní nebo na oba, ne jen na něj, pointa je v tom, že ona už to trvalé bydliště tam má, protože bydlela v jiném bytě ve stejném domě, čímž nebude nutné řešit administrativu související se změnou trvalého bydliště.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Klient ps 16. 9. 2015 14:12

Příspěvek na bydlení je super věc. Ale vyplatí se opravdu jen lidem bez příjmu, co už nemají ani podporu v nezaměstnanosti.
Když jsem byl znaven kariérou a válel se 4 roky na pracáku, tak nám příspěvek na bydlení házel cca 4.000 měsícně.
V žádosti se počítá příjem domácnosti, nikoliv majetek domácnosti (ať finanční nebo nemovitý).
Jednou za 3 měsíce jsem si šel sednout na hoďku na ÚP, řekněme hoďku mi zabralo vyplňování formulářů doma, hoďku cesta tam a zpátky na ÚP. Takže za tři hodiny čistého času jsem měl 12 litrů. Kucí, kdo to v práci máte?
Pro autora vlákna. Pokud máš nějaký příjem je nutné zvážit zda to papírováni stojí za to, protože příjem příspěvek na bydlení silně krátí.
Jo a pokud nechceš stát fronty na ÚP jdi raději koncem měsice. Žadatelé dávek chodí hned na začátku měsíce.
Klient ps
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 9. 2015 14:50

U nájemního bydlení jsou ty normativní náklady docela vysoké, pro příklad - pokud by on vydělal 12 000 čistého a pokud by byt se vším všudy stál 6 000 Kč a bylo to v Praze, tak příspěvek bude 1 800 měsíčně, což už stojí za to. Kalkulačky jsou např. zde:

http://kalkulacky.idnes.cz/cr_prispevek ... i-2015.php
http://www.finance.cz/duchody-a-davky/k ... a-bydleni/
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 9. 2015 15:13

Jsi to vydelil dvema? :-D Chtel bych videt nekoho pracovat v praze za 12 cisteho a najem za 6 se vsim vsudy.
Ale jo ty prispevky jsou bohuzel vysoke. Prumer je snad 2500 a celkove za rok pres 8 miliard!
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 9. 2015 15:26

Jo, realitě to moc neodpovídá, byl to jen příklad :-) Pokud bude byt za 8 a on vydělá dvacku, tak pořád dostanou litr. Pokud by vydělal jen 15, tak dostanou 2 750.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod bernier 16. 9. 2015 17:28

vydelam 15,5 tisic hrubyho a najem 3,5 tisic + 3,5 za ostatni veci (inkaso,tv,net,...) a smlouva bude napsana nejspise na me (budu o to usilovat)..
ja nejsu typ,co by sosal co nejvic prachu ze statu,jenze kdyz clovek studuje vysokou nekolik let,vystuduje ji a pak teda jde delat do spitalu (na pozici,co jsem studoval) a bude mit za to par slupek (jasne,nekdo ma min,ale bez vysoke),tak uz takhle se mi to fakticky nelibi a kdyz bych na to mel narok,tak proc ne? tak jak rekl xtonda na prvni strance - blbej kterej dava a blbejsi kterej nebere..

a kdyby to delalo 2 stovky,tak by to za to fakt nestalo,to bych ozelel..nekde jsem si jen tak naslepo ale s konkretnimi cisli spocital,ze bych mohl mit neco malo pres 3 tisice a to by me mesicne uz celkem pomohlo..
bernier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 9. 2015 18:04

Hodně lidí to neví, nebo jsou líní to řešit, ale dá se strašně ušetřit za elektřinu, plyn a telefon. S internetm je to horší, protože tu fakticky vládne duopol UPC-O2 (s výjimkou některých měst a čtvrtí, kde mají nataženou optiku), ale zkus se poptat, jestli třeba právě v tvé lokalitě není jiný poskytovatel.

Babička měla Centropol, platila za plyn 250 Kč a elektřinu 500 Kč a měla nedoplatky (ačkoli byla celý den po tmě a televizi pouštěla jenom na zprávy). Pak jsem jí vyvázal a snížil zálohy na 100 Kč za plyn a 150 Kč za elektřinu a přesto měla drobný přeplatek. Nejlevnější jsou Fosfa a Fonergy, doporučuju.

Totéž telefon - dá se volat zadarmo nebo velmi levně přes VoIP, případně na předplacenku (cena 1,80 Kč za min. např. Opencall)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 9. 2015 18:37

Projdi si ty odkazy je tam např.

Na příspěvek na bydlení má nárok vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě přihlášen k trvalému pobytu. - čili aby smlouva byla na tebe a žadatel s trvalým pobytem byla mladá by mohl být problém.

Taky si rozpočítej ty "ostatní věci", protože inkaso (voda, plyn, elektrika, teplo) se počítá do nákladů na bydlení, ale TV a net už ne.

Čili čistýho máš cca 12 750, když odečtu něco za TV a net tak, výdaje cca 6 000. Jack se smál a přitom sem se skoro trefil :-)

Takže bys mohl dostat cca 1500 v Praze a 2200 jinde (což mi poněkud nedává smysl), pokud tam nebude nějaký zádrhel.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 16. 9. 2015 19:42

xtonda píše:Čili čistýho máš cca 12 750, když odečtu něco za TV a net tak, výdaje cca 6 000. Jack se smál a přitom sem se skoro trefil :-)


Já se smál konkrétně tý Praze. Jinde jsou platy malé, ale i náklady jsou malé. Skutečně si nedovedu představit vyžít v Praze za 12 000.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 17. 9. 2015 12:23

Dej vědět, jak to pak dopadlo.
Ale ideálně by ta smlouva měla být na přítelkyni. A to proto, že...nemá žádný příjem (budou ji započítávat nějaký minimální rozhodný příjem pro výpočet - životní minimum 3410,-) a má tam trvalé bydliště. Když ty nebudeš nikde figurovat...počet posuzovaných osob bude 1.
jichaj
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků