Kde pro hypošku pro začínajícího podnikatele?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 15. 7. 2016 18:34

Moje situace:

• Potřebuji koupit byt za 2,5M
  • Jsem schopen dát dohromady 20% ale to už by byl trochu problém, raději bych hypo za 85% nebo lépe 90% LTV
  • Do půlky roku 2015 jsem byl zaměstnaný, od června 2015 podnikám až do teď.
  • Používám paušál 60% i když prakticky mám náklady limitující k nule
  • Daňové přiznání za podnikání mám tedy jen jedno a v tom ještě tvoří podnikání jen půlku roku viz výše.

Zatím se to začínající podnikání ukazuje celkem jako problém. V unicreditu je ukončené zaměstnání nezajímá, letošek taky ne, tedy jediné co mi uznají jako příjem je příjem z podnikání za půlku roku tedy prakticky poloviční příjmy.

I v jiných bankách naznačují že pokud podnikám chtějí dvě daňová přiznání takže prakticky bych musel podnikat min. 2,5 roku. Přitom z podnikání mám cca dvojnásobný příjem než jako zaměstnanec.

Zásadní dotaz tedy zní - do které banky jít aby nebyl problém ten pouhý rok podnikání a pokud možno aby koukali spíše na příjem skutečný než ten virtuální (díky paušálu pouze 40%)

Dík.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 15. 7. 2016 20:35

A kolik máte příjmy z podnikání za rok 2015, tedy kolik máte na řádku 101 přílohy 1 daňového přiznání?
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ency 16. 7. 2016 13:26

Zkus Equa bank, pro pausalisty pouzivaji upraveny koeficient - ale obecne doporucuji resit pres nejakeho dobreho hypo poradce, je to bez starosti a obihani, on prakticky vsechno zaridi a tebe to nic nestoji.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mrusnok 17. 7. 2016 12:42

Tak to jsem zvědavej co chytrého Vám pan Švorba poradí, protože mě odmázl na facebooku s lidovou radou neuplatnit po jedno zdaňovací období paušální výdaje a holt zaplatit větší daň z příjmů.

Btw: V jednom vláknu jste psal, že pronajímáte byt, tak to byste mohl teoreticky zahrnout příjmy z nájmu, pokud byste je uváděl v daňovém přiznání.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 17. 7. 2016 17:40

Dobrý den Mrusnok, kdy jsme spolu měli komunikovat. Ve zprávách na facebooku žádná taková komunikace není. Děkuji za upřesnění.
vladimir.svorba
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mrusnok 18. 7. 2016 07:51

Dobrý den,

nebylo to ve zprávě, ale reagoval jsem na jeden odkaz na Váš blog.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 18. 7. 2016 12:02

A můžete to ted dohledat, ať vidím to odmáznutí? Já si na nic takového nepamatuji.
vladimir.svorba
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mrusnok 18. 7. 2016 12:31

jinavariantaSvorba.jpg
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 18. 7. 2016 14:32

Tam ale žádné odmáznutí nevidím. A rovněž jsem tam nedal žádnou radu " neuplatnit po jedno zdaňovací období paušální výdaje a holt zaplatit větší daň z příjmů". To jste tam napsal vy.....
vladimir.svorba
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mrusnok 18. 7. 2016 15:09

Ne, tu konkrétní radu jsem tam dal já a vy jste přišel s nějakou "další variantou"..., kterou jste ale blíže neozřejmil.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lxgivl 26. 7. 2016 14:35

Tady je článek o prokazování příjmů podnikatelů v roce 2016. Je tam tabulka, kde je napsáno, kolik daňových přiznání je třeba bance ukázat. Zároveň, zda jsou schopni příjem vypočítat pomocí obratové metody a ne ze základu daně. To by Vám mohlo reálně hodně pomoci. Zda jim vadí/nevadí že nepodnikáte celý rok tam není, ale vytipoval bych si pár bank dle tabulky a ty oběhl. Nebo, jak už tu bylo napsáno, zkusit poradce, který je schopen dojednat lepší podmínky.
Článek: http://www.hypotecnikalkulacka.cz/hypot ... rijem-182/
lxgivl
Kolemjdoucí