Stavební spoření - AKCE (před koncem roku)

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 21. 10. 2018 13:12

RSTS Spořící tarif pro mladé 0 - 25 let
1,5% garantovaný výnos, min. na 6 let, tj. celkem 4,06%
platí do 30.11.2018
https://www.rsts.cz/sporici-tarif-pro-mlade/

RSTS Spořící tarif (standartní nabídka)
1% garantovaný výnos, min. na 6 let, tj. celkem 3,6%
https://www.rsts.cz/sporici-tarif/
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 21. 10. 2018 15:56

Pro děti do 15 let má zdarma smlouvu Buřinka a navíc dárek (dle věku buď lampička nebo pro starší děti powerbanka) - tj. pro pravidelné spoření vyjde lépe Buřinka (nižší úrok, ale vstupní poplatek 0), pro jednorázové vložení 120 tisíc je lepší RSTS (lepší úrok, ale platí se vstupní poplatek)

Pro všechny ostatní je v tuto chvíli nejlepší Modrá Pyramida - pro nové klienty (čistě spořící smlouva ukončena před více než 6 měsíci) smlouva bez vstupního poplatku bez ohledu na věk

Přes soukromé zprávy můžeme domluvit individuální konzultaci a založení smlouvy (mohu dělat RSTS, Buřinku, Modrou Pyramidu a Wüstenrot) - Praha + Střední Čechy
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 21. 10. 2018 17:55

Lze pres tebe primo zalozit stavebko na dalku?
Muzes ke stavebku RSTS zalozit sporici ucet, jako byl driv Zlaty ucet (tarif S 144).
tomaslany
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 21. 10. 2018 18:47

Jde založit spořicí - Felix - je horší než zlatý, navíc úrok jen 0,6% (pokud máš i klasické stavebko), výhodou je možnost plnění přes SIPO
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 21. 10. 2018 19:05

A jde z nej provest prevod financi pryc?
tomaslany
Diskutér

Odeslat příspěvekod cz01 21. 10. 2018 21:01

Jde u RSTS odpustit vstupní poplatek? Přes sjednání online jsem snad zahlédl sleva 50% ze vstupního poplatku.
cz01
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 22. 10. 2018 08:23

tomaslany píše:A jde z nej provest prevod financi pryc?

Ne, Felix neumožňuje částečný výběr naspořené částky. Je třeba smlouvu ukončit, stejně jako u běžného stavebního spoření.

-- 22. 10. 2018 09:26 --

cz01 píše:Jde u RSTS odpustit vstupní poplatek? Přes sjednání online jsem snad zahlédl sleva 50% ze vstupního poplatku.

Ano, smlouvu je možno sjednat online a při tomto způsobu je poplatek 0,5 % cílové částky (tedy poloviční). Cílová částka je všako mezena na max. 200 tis. Kč. To platí pro standardní tarif, netýká se nabídky pro děti!

Další podrobnosti najdete ve srovnavači stavebního spoření -> tarif RSTS SPOŘENÍ S 171 -> Podrobné podmínky
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomaslany 22. 10. 2018 08:41

Tak to je Felix uplne vonicem.
tomaslany
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 22. 10. 2018 22:42

u rsts je sleva u poradců cílová částka nad 200 tisíc , sleva je 0 až 100 procent z poplatku. takže si najít jen ochotného joudu který vám to tam takhle zadá.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod linda78 23. 10. 2018 11:12

A nasel jste prosim nekdo, kde je poplatek za zalozeni nejnizsi? Stavebko nemam, ale rada bych si ho zalozila.
@tomasvlasak: Pripadne dalo by se to u Vas zalozit nejak vyhodneji? Jak rika @audiobullys s nizsim poplatkem za zalozeni? Dekuji moc.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pino 23. 10. 2018 13:15

Jak pise audiobullys, nejnizsi poplatek je 0, u nekterych vanocnich akci je mozno, ze lze neco i obdrzet ve forme napr. dalnicnich znamek. Pokud se zacne s navstevou poradcu napr od centraly RSTS, je mozno ze se na nulu za uzavreni dostanete celkem rychle. Samozrejme, ze je nutne si o tu nulu rici.
pino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filas81 23. 10. 2018 13:24

já bych bral při zakládání založení zdarma jako standart a ještě chtěl něco k tomu /třeba tu dálniční známku, 500,- Kč apd... i to poradci umí (vlastní zkušenost z loňska), záleží, jak moc jsou ochotní se vzdát části svých provizí---
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 23. 10. 2018 13:24

já bych bral při zakládání založení zdarma jako standart a ještě chtěl něco k tomu /třeba tu dálniční známku, 500,- Kč apd... i to poradci umí (vlastní zkušenost z loňska), záleží, jak moc jsou ochotní se vzdát části svých provizí---
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 23. 10. 2018 14:06

Ta dalnicka zni dobre, do toho bych klidne taky skocil, samozrejme s nulovym poplatkem.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 23. 10. 2018 20:39

jak jsem již psal, tak v této oblasti dělám pro zprostředkovatelskou firmu a mám záběr na téměř všechny stavební spořitelny (RSTS, Buřinku, Modrou Pyramidu a Wüstenrot - nedělám pouze ČMSS)

na rovinu říkám, že pokud poradce dá z vlastní vůle pro klienta nulový poplatek, tak má provizi 0 Kč. Pokud se jedná o vyhlášenou akci stavební spořitelny (Buřinka pro děti, Modrá Pyramida pro nové klienty atd.), tak má klient založení zdarma a poradci provizi zůstává.

Jakým způsobem se někomu podařilo získat dálniční známku + založení bez poplatku, to mi zůstává záhadou, ale je možné, že pokud to byl člověk pracující pouze pro jedinou stavební spořitelnu nucený plnit nesmyslné plány, tak pak jedině byl asi ochotný uzavřít smlouvu i za těchto podmínek, nicméně já žádné úplatky za uzavření smlouvy nabízet ani nesmím (jako třeba zde zmiňovanou dálniční známku, 500 kč atd.)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pilatus 24. 10. 2018 13:12

DrumSession píše:RSTS Spořící tarif pro mladé 0 - 25 let
1,5% garantovaný výnos, min. na 6 let, tj. celkem 4,06%
platí do 30.11.2018

pro pravidelné spoření pro mladé lépe vychází Wüstenrot ProSpoření eOF-S Kamarád+
1,2% výnos, 0% poplatek za uzavření smlouvy, pevná cílová částka 300tis, respektive 150tis (varianta bez plus)
http://www.stavebky.cz/stavebni-sporeni-sporici-tarify/
Pilatus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 10. 2018 12:41

Vedení účtu u st.sp. https://www.novinky.cz/finance/464632-v ... latky.html

Kč/rok
300 Pyramida - KB
320 Rajfka - RB
324 W - W
325 Buřinka - ČSas
360 Liška ČMSS - ČSOB, PS (Č.Pošta)
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 30. 10. 2018 15:38

Mozna by stalo za to zminit, jak vedeni uctu jednotlive SS uctuji. Rajfka napr. uctuje po ctvrtletich, kdezto Burinka rocne. Zbytek nevim.

Pokud chcete aplikovat klasicke "zalozim v prosinci, skoncim v unoru a sliznu 8x podporu, jak je vysvetleno v sekci 8 státních příspěvků za 6 let spoření v https://www.skrblik.cz/sporeni/stavebni ... i-sporeni/, muze to hrat roli.
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomaslany 30. 10. 2018 15:46

Modra Pyramida mesicne 25 Kc, takze ma nejnizsi poplatky za vedeni tak jako tak.
tomaslany
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 11. 2018 18:38

Přehled od Bečičky, trochu kostrbaté, ale snad si každý něco najde...
https://www.e15.cz/finexpert/pujcujeme- ... ji-1353072
A co přehled úročení (varianta chci jen spořit a po 6-ti letech ukončit a doplácnout tím hypotéku)?
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 4. 11. 2018 20:45

Srovnání spořících tarifů je zde http://www.stavebky.cz/stavebni-sporeni-sporici-tarify/

jen pozor, že první příčky jsou tarify dostupné pouze pro mladé (kromě online tarifu RSTS mohu vše zprostředkovat), bez omezení věku je až akce u Buřinky (já jako zprostředkovatel mohu založit SSČS Standard) nebo akce u Modré Pyramidy, tam je bez ohledu na věk nejlepší Prémie 2000 (oproti dětskému tarifu je vyšší cílová částka)
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 6. 11. 2018 12:17

https://www.rsts.cz/aktuality/zalozte-s ... -2-000-kc/

2000,- není málo oproti ostatním bankám....
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomaslany 6. 11. 2018 12:44

Jen jestli by nevadilo, ze uz jedno jejich stavebko mam a take ucet eKonto Komplet?
tomaslany
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 11. 2018 13:37

To také vypadá dobře-
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 6. 11. 2018 19:16

PULPANM píše:To také vypadá dobře-

Nejde kombinovat se založením on-line. Pouze přes poradce. Cílová částka 200tis, smlouva pak zdarma...
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod elinor 6. 11. 2018 20:01

Já myslím, že dobrou nabídku má i buřinka - při sjednání přes jejich web zdarma smlouva na cílovou částku 400.000,- úrok 1% bez podmínek (není rozloženo na úrok plus bonus při splnění podmínek). http://www.stavebky.cz/chcete-smlouvu-o ... a-klienty/
elinor
Diskutér

Odeslat příspěvekod XRPD 14. 11. 2018 18:14

Mám staré SS a založil jsem si nové. Prošly někomu 2 státní podpory tedy celkově 4000 Kč ?
XRPD
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 14. 11. 2018 18:29

Určitě neprojdou 2 státní podpory, projde maximálně část na staré smlouvě + zbytek do 2 tisíc na nové smlouvě
(když například na starou smlouvu již nedáváš vklad a tak čerpáš státní podporu jen z úroků a vklad pošleš jen na novou smlouvu)
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 11. 2018 23:43

Uvažuji zda založit SS (jistota cca +3,5%) a zase je to na 6 let štrapácí
nebo raději investice do akcií (nejistota -5 až +15%), to je jen na 3 roky a pak free.

Akce platí pro nové klienty Raiffeisen stavební spořitelny nebo pro klienty, kteří ukončili poslední smlouvu o stavebním spoření nejpozději k 31. 12. 2016. Smlouva musí být uzavřená v době konání akce od 24. 10. 2018 do 17. 12. 2018 na minimální cílovou částku 200 000 Kč. Zůstatek na účtu stavebního spoření musí být k 19. 12. 2018 alespoň ve výši 20 000 Kč. Při splnění těchto podmínek získá klient slevu z úhrady za uzavření smlouvy ve výši 2 000 Kč.
Tato částka bude připsána na klientův účet o stavebním spoření. Tuto nabídku lze uzavřít pouze na poradenském místě a s finančním poradcem. Tento materiál není veřejným příslibem ani závaznou obchodní nabídkou. Raiffeisen stavební spořitelna si vyhrazuje právo tuto akci kdykoliv změnit nebo ukončit. Aktuální informace vždy najdete na http://www.rsts.cz. Lze uzavřít pouze na poradenském místě a s finančním poradcem.
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 1. 12. 2018 10:49

Co myslíte jaká je pravděpodobnost, že úrok na účtech SS příští rok stoupne z toho současného cca 1%?
smajlik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kamziq 1. 12. 2018 11:01

99,99 %
Kamziq
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 12. 2018 11:22

Pokud stoupne, tak vyšší % bude platit až pro nově uzavřené smlouvy...
Pokud ale chceš SS použít jako základ pro Hypo, tak 2 os. by měly dát (1,7 tKč/M) dohromady za 6 let 2x135 tKč a pak přihodit ještě min. +30 ale raději +130 tKč, aby měly základ na Hypo na cca 2M byt. NAkonci to jde trochu urychlit půjčkou v rodině příp. úvěr ze stsp ale bez překlenováku (což nemají rádi). A až si ženich a nevěsta zřídí Hypo, tak jako pěkná kočka a kcour BUDOU PLATIT JAKO MOUROVATÝ (+10 tKč/M) za bydlení...
Pak tu ale více běží o čas a ne o již tak mizerné úročení Nepodstatné zda 1% nebo 1,5%, protože rozdíl je jen pár tisícovek.
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 5. 12. 2018 21:00

Je nějaká akce na wuestenrot pro dospělé? Asi ne, jen jestli jsem něco nepřehlédl. Případně kdekoli s dobrou sazbou na úvěrový tarif?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 12. 2018 21:51

Zvýhodnění na úvěrové tarify jsou spíše výjimečné - pokud už stavební spořitelna nabízí nějakou (plošnou) akci, tak je to zpravidla sleva ze spořicího tarifu a zvýhodnění je zpravidla zastropováno cílovou částkou dejme tomu tak do 200-300 tisíc Kč a na to si člověk opravdu moc nezaúvěruje (s ohledem na to, aby mu byla cílová částka přidělena, tak musí vložit alespoň cca. 35-40 % CČ a sušit to na vkladu minimálně 2 roky - spíš déle, v závislosti od tarifu, přičemž ty úvěrové jsou "delší").

Asi nejjednodušší to bude u stavebních spořitelen, které aktuálně prodávají jen jeden tarif (SSČS 1 % p.a./3,99 % p.a. anebo tarif Alfa od MPSS 0,5 % p.a./3,49 % p.a. spoření/úvěr; částečně i ČMSS, kde má aktuálně každá varianta tarifu sazby 0,5 % p.a./3,5 % p.a.) - u MPSS jsem si právě ten tarif Alfa sjednával vloni s tím, že jej možná využiji na rekonstrukci (velkou výhodou je, že není třeba dosáhnout dostatečného hodnotícího čísla, takže po dvou letech teoreticky stačí doplnit do 40 % CČ, počkat na zaslání nabídky úvěru a včas ji přijmout) s tím, že pokud to klapne, tak zkusím ještě uzavřít u Wüstenrot ProÚvěr OY-U, kterým bych snad teoreticky refinancoval 2 úvěry ze stavebního spoření se sazbou 3,5 % p.a. (a naopak, pokud to nevyjde, zbyde mi jen "blbé" (dočasně nominálně prodělečné) spoření na 0,5 % p.a.).

MPSS má nyní snad akci na uzavření s prémií 2000 Kč (takže pokryje CČ 200 tisíc Kč, vloni to snad bylo lepší), SSČS lze při online uzavření získat smlouvu bez poplatku, ale podle stránek to vypadá, že uzavřít smlouvu online lze nejvýše do CČ 400 tisíc Kč...

U Wüstenrotu a RSTS je teoreticky možné si najít poradce, který uzavře smlouvu s 50% slevou (internetová sleva na úvěrový tarif nabízena není).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 6. 12. 2018 10:51

Jo sušení mi nevadí, úvěr nepotřebuji, ale myslím, že za šest let bude 1,99 dobrá nabídka a na baráku se vždy něco najde
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod mafyk 10. 12. 2018 09:48

Zdravím, objevila se ještě nějaká nová akce? Chci založit stavební spoření pro dítě s výhledem spoření do jejích 18 let (pokud to po prvních 6 letech stále bude dávat smysl).
mafyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 12. 2018 09:58

Raifka má nějakou akci, tohle mi napsal kamarád:

... kdyz si ho uděláš teď v prosinci, tak tam stejně musíš vložit 20tis., abys dosahl na plnou statní podporu za rok 2018, to je 2tis.Kč od státu. A tím padem zfoukneš i tu akci raijfky, že za vklad 20tis.dostaneš ty 2tis.od stavební spořitelny jen tak (jako slevu která ti ma vykryt poplatek za založení.

A když si založíš ke stavebku Felixovo spoření, dostaneš 100Kč. To je neco jako byl zlaty účet, ale nelze z něj vybírat.

Kdyz si zalozis eKonto Smart od RaiffesenBank, ake ve stavební spořitelně, dostaneš 1000Kč na stavebko a 1000Kč na eKonto po celych 3 mesicich uzivaní. (Nutno vsak vyuzit mobilulitu a zrusit bezny ucet jinde.)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Kamziq 10. 12. 2018 11:08

Se divim, ze do podminek nedaji jeste, aby se podrbal palcem leve nohy za pravym uchem. :D
Kamziq
Diskutér

Odeslat příspěvekod bodyczech 10. 12. 2018 13:13

PatrikChrz píše:Raifka má nějakou akci, tohle mi napsal kamarád:
A když si založíš ke stavebku Felixovo spoření, dostaneš 100Kč. To je neco jako byl zlaty účet, ale nelze z něj vybírat.

A kromě poškrábání za uchem jak píše Kamziq vám s té 100Kč odečtou daň, takže odměna zůstane závratných 85Kč :shock:
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 10. 12. 2018 13:15

Tak tady bech se RB zastal - to nejsou podmínky AKCE, ale podmínky několika akcí. Takže ano, když chceš schrábnout všechno, podrbáš se za tím pravým uchem. Já si něstěžuji - státní podpora letos vyčerpána, takže se spořícím stavebkem čekám a příští rok (snad za lepší úroky) - no a tak se hodí ty 2 000 za založení RB účtu.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 18. 12. 2018 23:21

Předpokládám, že zájemci již využili příležitostí akčních nabídek na StSp. Zhodnotil jsem to, že pro mě budou jiné investice přínosnější ale i výnosnější, a také uvažuji kratší dobu (3Y) než StSp, kde je jistých mezi cca 3-4% p.a. ale fix na 6Y.
Takže pro mě dlouhé, drahé, ale zkušenosti s tímto produktem mám letité a vřele jej můžu doporučit konzervativnějším investorům, vlastně všem splňující podmínky, a také pro kočky a kocoury, kteří plánují své bydlení (návod viz. up).

Jen reminder na okraj, kdo se začal kamarádit s pajdulákem od RBStSp, tak by nejpozději do zítra měl dosypnout finance. //Opozdilci pak all in one.//
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod SVitara 14. 1. 2019 16:13

Odmena az 2000 Kc za zalozeni eKonto Smart pres RSTS.
https://www.rsts.cz/financni-produkty/#ekonto-smart
SVitara
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 14. 1. 2019 17:25

V Modrý Pyramidě mi dnes říkala, že od června by snad mohli jít i úroky nahoru, jinak taky mají teď akce na založení zdarma
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 1. 2019 23:41

a v tý dřívejší akci na smart pres rsts, nic o prevedení platebního styku nebylo, nebo jo ?
založili jsme na pobočce rsts , smlouvu dovezl kurýr a ještě se ptali na otevření toho sporáku na 3 procenta.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 17. 1. 2019 07:41

RSTS: ve 12/2018 podmínkou bylo převedení nějakého účtu v rámci mobility, pak má být odměna 1000,- od RSTS na stav. spoření a 1000,- od RB na účet do konce 03/2019.
Účet v RB min. 1 rok musí být... jinak si odměny strhnou.
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 6. 3. 2019 10:19

Končí mi v červnu stavebko, na mám dostatek peněz pro přiznání státní podpory. Dostanu celou státní podporu? Mám za tenhle půlrok nárok na státní podporu? Dostanu státní podporu pokud si založím stavebko a do konce roku na něj šoupnu 20 tis. nebo se vyplatí počkat do konce příštího roku na nějakou akci?
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 6. 3. 2019 10:49

paty07 píše:Končí mi v červnu stavebko, na mám dostatek peněz pro přiznání státní podpory. Dostanu celou státní podporu? Mám za tenhle půlrok nárok na státní podporu? Dostanu státní podporu pokud si založím stavebko a do konce roku na něj šoupnu 20 tis. nebo se vyplatí počkat do konce příštího roku na nějakou akci?

Ano, pokud letos vložíte na účet 20.000 Kč (započítávají se i případné převody z předchozích let) a smlouvu ještě letos ukončíte, dostanete v příštím roce plnou státní podporu. Viz https://www.stavebky.cz/vyse-statni-pod ... b-vypoctu/
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dezod20 6. 3. 2019 11:22

Zdravím, dá se dostat na nějakou slušnější nabídku stavebka s úrokem alespoň 1,5% (výjma nabídek pro děti)? Zatím stále bída. Nebo to bude až ke konci roku?
dezod20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod swisst 7. 3. 2019 09:34

Momentálně má RSTS 1,5 % pro děti. Nejlepší sazbu bez omezení věkem má Wüstenrot - 1,2% a navíc umožňuje uzavřít smlouvu online se slevou na poplatku (0,5 % cílové částky). https://www.stavebky.cz/stavebni-sporen ... ci-tarify/

Jestli budou akční nabídky - těžko říct. Většinou se akční nabídky týkají poplatku za uzavření smlouvy, do sazby zasahují stavební spořitelny minimálně. Nedá se vyloučit, že po nějakém čase stavební spořitelny sáhnou ke zvýšení sazeb, ale zatím pro to nemají důvod. Se započtením státní podpory dosahují podstatně lepšího zhodnocení než spořicí účty.
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod blackwork 7. 3. 2019 10:07

dezod20 píše:Zdravím, dá se dostat na nějakou slušnější nabídku stavebka s úrokem alespoň 1,5% (výjma nabídek pro děti)? Zatím stále bída. Nebo to bude až ke konci roku?

Stavebka zakládat vždy jen na konci roku!
Ušetříš na poplatcích za vedení přes rok a je šance že bude akce. Prostředky si zatím sysli na ING nebo Hello třeba ...
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod dezod20 7. 3. 2019 10:16

Jasné, jde o to, že žena má smlouvu založenou 3/2011 po 6. letech ji snížili úrok na směšných 0,5% (cílovka je 300k), teď je tam nějakých 230k. Úvěr 3,50% by se mohl teorticky hodit, jde o to:

a) Nechat vyhnít do konce roku a řešit, dle stavu akcí, tak aby nepřišla o 2k/rok podpory. Asi bych se snažil smlouvu nechat, spořit nemusí má předspořeno a případně ji využít v budoucnu na úvěr nebo zrušit.

b) Založit druhou už teď na minimální cílovku jen kvůli 2k, 1,2%, původní smlouvu nechat (ideálně nějak přerušit a vybrat (třeba i částečně na spořák 1,5%).
dezod20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 8. 2019 08:51

Liška Ryška už nabízí 2 bonusy, prémii 1000 a slevu 1500 Kč https://online.cmss.cz/
A co pták Ohnívák?
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 24. 8. 2019 10:48

sleva 1500,- dejme tomu nuluje poplatek 1 % za uzavření, nezajímavá není ta prémie 1000,- Kč
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 24. 8. 2019 12:24

... a nespolknou to hned poplatky za vedení účtu?
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 8. 2019 12:32

Tyhle poplatky "za vedení účtu" jsou přeci u všech SS. Samozřejmě ve skutečnosti se jedná jen o jinak nazvané poplatky za smlouvu o SS či privátní dan SS.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 24. 8. 2019 14:04

O akci Lišky do 1.9.2019 - podrobněji:
https://www.stavebky.cz/nechcete-platit ... plati-vam/
Ninaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 24. 8. 2019 17:40

Sledoval tady někdo lonské akce SS před koncem roku? Jde mi o to, že mi letos končí SS a již ani nemůžu na starou smlovu vyčerpat 100% stát. podpory, takže potřebuji novou smlouvu letos. Zda jsou před koncem roku ještě lepší nabídky než má nyní Liška se smlouvou bez poplatku za uzavření + 1000Kč bonus do začátku září.

Autor webu stavebky.cz píše cituji: "Pokud máte pocit, že tento produkt hodně chválím, nemýlíte se. Nedělám to často, ale dnes mohu zase po nějaké době napsat, že je nějaká nabídka NEJ. Nejen že jsou jednoduché podmínky, ale také výsledné zhodnocení vkladů vychází s přehledem nejvyšší."
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 24. 8. 2019 20:53

Jasne ze jsou pred koncem roku lepsi nabidky, to je jak u blbych.
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 25. 8. 2019 19:05

RSTS má 1,2% a 2000Kč za založení (předpokládám, že tím nulují poplatek za uzavření). Tj. už to vychází šul nul s Liškou, ale měli by to mít až do října - tj. blíže ke konci roku, blíže k nutnému rozhodnutí.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 25. 8. 2019 20:32

Šul nul s Liškou to nevychází. Liška je v + 1000Kč nad RSTS. Jednak nepotřebuji smlovu na 200k, stačí 150k + 1000Kč od Lišky. RSTS nenabízí nic navíc, těch inzerovaných druhých 2000Kč, myslí dezinformátoři RSTS státní podporu.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 8. 2019 09:01

presne tak, Liska je o litr lepsi - nevite někdo, jak jim funguje ten urokovy bonus?
tzn 0,6% zaklad a druhých 0,6% jako bonus při dodrzeni pravidelnosti sporeni, coz nevim, co si pod tim představit a nikde na webu jsem to nenasel...
+ o tom realne premyslim - tezko rict, zda to někdo letos ještě trumfne no - to by museli odpustit poplatek a dat lepsi urok, coz nevim, zda se jim do konce roku bude chtit...

EDIT: tak jsem volal do Lisky a pry nikde o te pravidelnosti nic v dokumentu nemaji, ale ze kdybych vznesl oficialni dotaz, tak mi na to oficialne odpovi.
Chcou teda každý mesic minimalne 0,5% a nebo, dle vyjadreni operatorky, tak každý rok třeba 1x 20 litru a to vždy v mesici po následujícím po uzavreni smlouvy - tzn. uzavreni ted, tak pak poslat 20 litru pokazde v zari 2019-2024 - jinak 0,6% bonus skrtnou.
Nejlepsi asi teda je poslat jednorazove vyssi castku letos v zari a od rijna nastavit trvalak na tech cca 1700kc na zbyvajici roky, aby clovek nemel pak nejaky popotahovani...
Nebo se na ne vykaslat a jit jinam no :-)
mlrs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod swisst 26. 8. 2019 12:16

Podmínky úrokového bonusu jsou v šedém boxu již citovaného článku https://www.stavebky.cz/nechcete-platit ... plati-vam/

Je nutno spořit alespoň 0,5 % cílové částky, přičemž je možné si vklady "předplatit". Při cílové částce 150 tis. Kč to znamená ukládat 750 Kč měsíčně. To předplacení znamená de facto že celkový součet úložek provedených do měsíce n musí být nejméně n x CČ x 0,005. A tahle podmínka musí být splněná pro každé n (tedy v každém měsíci).

A také musí být dodržena doba spoření 6 let a nesmí být čerpán úvěr.

Oficiálně je to k přečtení na tiskopisu návrhu smlouvy.
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 26. 8. 2019 12:57

Rozhodně není o litr lepší.
O kolik to je, záleží právě na tom, jak je vypočítáván ten bohus. Přinejhorším bude lepší o cca 300kč - což mi bylo v jiném vlákně vysvěleno, že je prašť jak uhoď.
Každopádně na spoření je liška momentálně lepší - ale myslím, že reálně ne o tolik, aby se člověk musel honit do konce srpna.
Nabídka RSTS je do konce října - což je blíže konci roku (a uvidíme jak se budou vyvíjet spořáky).
např.: Já třeba věřím, že konec roku bude lepší, ale pokud by Creditas v září skončil se 2% a nikdo další se k Monetě nepřidal - dost bych ty 1,2% zvažoval
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 26. 8. 2019 14:42

Velmi, velmi varuji před nepísemným potvrzením od SS (ústním apod) o podmínkách pravidelnosti spoření. Na to nachytala Hypo/RSTS při nevplacení úrokových bonusů řady klientů a tehdy šlo o velmi tučné úrkové a cílové bonusy 4% + asi 1% cílové částky zpět. Naštěstí já si dopředu řádně přečetl VOP, kde jsem plnil přesně do slova vše a vkládal vždy už v lednu celých 18k Kč. Ty podmínky musí být součástí smlouvy v VOP apod.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 8. 2019 17:33

swisst: podminky na cizim webu jsou mi celkem volne - ja nutne potrebuji psane podminky od spolecnosti, ktera to poskytuje...a jak pise redhaven, tak nejaky slovo operatorky popr. i nejaky mail jsou hodne vzdalene idelanimu stavu - byt teda v nejakych predsmluvkach to byt muze, ale tam se mi proklikavat nechce (a podstoupit vsechno vyplnovani).

Takze asi na ne kalim - uz jen za tu netransparentnost...
Ta RSTS je jistota pripadne + se snad nekdo jeste s necim vytasi...
mlrs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod redhaven 9. 9. 2019 11:34

Zalozil nekdo SS u Lisky v nove akci 2000 + 1000 na novy ucet csob? Je to slozitejsi verze predchozi srpnove akce.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 9. 9. 2019 14:16

Uvažuji nad stavebkem, ale do konce roku ještě dost času a tu srpnovou Lišku jsem podobně jako mlrs zavrhl... Buď se něco ještě objeví, nebo to jistí RSTS, která když jsem si to spočítal vč. poplatků za vedení účtu, vycházela celkově za 6 let spoření jen o nějakolik málo stokorun hůře než Liška, protože tu tisícovku co dávala navíc u ní pak z části spolykají vychytrale vybírané poplatky... U RSTS navíc nehrozí, že bych mohl přijít o polovinu úroků jen kvůli náhodnému nesplnění pošahaných podmínkek, co si dává liška (nejsou nesplnitelné, ale hlídat si to šest let a riskovat tak velkou ztrátu při jakékoli chybce nebudu) Takže jestli se teď u Lišky musí ještě navíc zakládat účet u ČSOB, tak to už ani náhodou...
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 9. 9. 2019 15:21

jo ja cekam do cca 5.10. a pokud v tu dobu nebude mit nikdo nic lepsiho, tak jdu do 200k smlouvy u RSTS
mlrs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 12. 9. 2019 21:50

Do 31.10. bez poplatku za uzavření (cca 2000 Kč) => Celkový výnos stavebka od RSTS je při započtení plné státní podpory 2000 korun u tarifu pro děti a mladé do 25 let lehce pod 4 % ročně, u tarifu pro dospělé nad 26 let činí až 3,8 % ročně.
https://www.e15.cz/finexpert/sporime/rs ... ni-1362289
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 12. 9. 2019 22:42

Kdyby k tomu dávali ješťe ten legendární Zlatý účet, tak by to bylo perfekt.
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 13. 9. 2019 09:30

Spíš kdyby to šlo zkombinovat i s tou akcí 2000 Kč za založení Felixova spoření a poslání 20 000 Kč na stavebko: https://www.e15.cz/finexpert/sporime/rs ... 00-1361098

Nezjišťoval už někdo? I když pochybuju, že ty dvě akce, i když by teď měly běžet souběžně, pokud tuhle předčasně nezruší, půjde zkombinovat. Ale stojí za to to aspoň zkusit.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 13. 9. 2019 14:56

Předchozí akce RSTS měla přísnější podmínky než ta aktuální. Ale nic nebrání tomu, uzavřít dnes smlouvu s RSTS bez poplatku, dát na účet 20 000 Kč a založit si Felixovo spoření. Přitom to vložení 20 000 Kč a založení Felixe je dobrovolné, v předchozí akci to byla povinnost.

Zlatý účet je ovšem již minulostí https://www.stavebky.cz/rsts-prestava-n ... laty-ucet/
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 9. 2019 20:16

zlaty ucet ma stejne aktualne jen 1%..a vyhoda SIPa uz taky pominula,ne?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 14. 9. 2019 05:20

Proč by měla výhoda SIPO pominout? Pro mne je to jediný důvod, proč mám Felixe
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod e-osobne 14. 9. 2019 06:24

Z Felixe jde vybirat?
e-osobne
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 14. 9. 2019 09:22

Markil píše:Spíš kdyby to šlo zkombinovat i s tou akcí 2000 Kč za založení Felixova spoření a poslání 20 000 Kč na stavebko: https://www.e15.cz/finexpert/sporime/rs ... 00-1361098

Nezjišťoval už někdo? I když pochybuju, že ty dvě akce, i když by teď měly běžet souběžně, pokud tuhle předčasně nezruší, půjde zkombinovat. Ale stojí za to to aspoň zkusit.

Akce s odmenou je jen u poradcu, podle me nejde mit smlouvu zdarma a jeste 2tis k tomu...?!
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 9. 2019 11:55

e-osobne píše:Z Felixe jde vybirat?
nejde, ale po cca 6 letech ukončíš
jichaj píše:vyhoda SIPa uz taky pominula,ne?
nemusí to být ani SIPO a 2 % doma jsou doma, ne?
Poštovní poukázkou A-V
klient hotově platí na poště pomocí poštovní poukázky (pokud se klient rozhodne platit vklady stavebního spoření poštovní poukázkou - může si ji sám vyplnit, nebo může požádat stavební spořitelnu o zaslání předtištěných poukázek).
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 14. 9. 2019 12:14

ROlda78: mrkni na odstavec 2.5 v Sazebníku ;-) a jinak máš pravdu
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 14. 9. 2019 17:40

Ještě během září máte možnost získat prémii 2 000 Kč za uzavření smlouvy o stavebním spoření a k ní státní podporu každoročně 2 000 Kč. Akci prodlužuje Buřinka až do 30. září! Každý, kdo si v prodlouženém termínu uzavře smlouvu, obdrží jako dárek prémii ve výši zaplacené ceny za uzavření, a to až do výše 2000 Kč.
Díky maximální výši státní podpory 2 000 Kč spolu s prémií od nás tak můžete dosáhnout na zhodnocení svých vkladů 3,6 % ročně. Stavební spoření s Buřinkou je efektivní nástroj pro našetření peněz k získání lepšího bydlení i zhodnocení úspor.

Jak získat prémii?
Sjednejte si do 30. září 2019 smlouvu o stavebním spoření. Uzavřít ji můžete online, případně prostřednictvím jakékoliv pobočky České spořitelny nebo se obraťte na některého z našich poradců ČS Plus či na externí partnery Buřinky.
Nejpozději do 4 měsíců od uzavření smlouvy vložte na účet nového stavebního spoření alespoň 3 000 Kč. Vklad můžete provést najednou nebo postupně, ideálně co nejdříve, aby vložená částka pokryla cenu za uzavření smlouvy.
Následující měsíc po vložení nebo naspoření minimální částky 3 000 Kč Vám na nové stavební spoření připíšeme prémii ve výši zaplacené ceny za uzavření smlouvy, a to až do výše 2 000 Kč. SSČS
https://www.burinka.cz/sporeni-s-premii ... once-zari/

Od 1.9.2019 (asi do konce roku ??)
Za stavebko a běžný účet až 3000 Kč

Založte si stavebko od ČMSS a běžný účet od ČSOB a získejte prémii až 2000 Kč na vaše spoření a 1000 Kč na běžný účet a užívejte si:
Zhodnocení uložených prostředků na stavebku až o 3,8 % ročně**
Veškeré výhody Plus Konta nebo Premium Konta
Pohodlnou správu všech produktů skupiny ČSOB v mobilním smart bankingu
**Při získání státní podpory 2000 Kč ročně, prémie 2000 Kč, úrokového bonusu po 6 letech spoření, při cílové částce 200 000 Kč, včetně poplatků za vedení účtu a bez odečtení daně.
Podmínky získání prémie 2000 Kč za stavební spoření
Podmínky získání prémie 1000 Kč za běžný účet

Poskytovatelem stavebního spoření a prémie 2000 Kč je Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
Poskytovatelem běžného účtu a prémie 1000 Kč je Československá obchodní banka, a. s.
https://www.cmss.cz/stavebni-sporeni
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 14. 9. 2019 20:11

libol píše:ROlda78: mrkni na odstavec 2.5 v Sazebníku ;-) a jinak máš pravdu
jestli myslíš sazebník české pošty, tak jsi nepochopil.. když zmiňuju pošt. poukázku netvrdím, že ji budu podávat na poště.
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 14. 9. 2019 20:22

Myslel jsem sazebník RSTS ;-) Placení složené chápu, čekání 6 let ne :-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 14. 9. 2019 20:40

ROlda78 píše:nemusí to být ani SIPO a 2 % doma jsou doma, ne?

Poštovní poukázkou A-V
klient hotově platí na poště pomocí poštovní poukázky (pokud se klient rozhodne platit vklady stavebního spoření poštovní poukázkou - může si ji sám vyplnit, nebo může požádat stavební spořitelnu o zaslání předtištěných poukázek).

postovni poukazku A-V ale nezaplatim, narozdil od dobirky, kartou,ne?...
edit: aha, na poste ne ;)
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 14. 9. 2019 23:00

e-osobne píše:Z Felixe jde vybirat?

Z Felixe nelze vybírat po částech, je nutno celý účet zrušit - což je ovšem možné kdykoli bez poplatku. Právě nemožnost částečného výběru je hlavní rozdíl od Zlatého účtu.
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jan.za 15. 9. 2019 14:18

e.osobne píše:To by asi neslo ho jednou ta tri mesice zrusit a hned zase zalozit a tak to stale opakovat?

Proc to nevyzkouset? Zalozeni zdarma, vedeni stavebka 80,- za kvartal. Kdyz to nepujde, tak cele zrusit...
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 15. 9. 2019 14:34

Vedení zdarma :-\
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod jan.za 16. 9. 2019 12:16

libol píše:Vedení zdarma :-\

Felixe ano, ale toho nemůžeš mít bez klasického stavebka. Tam stojí vedení 80 Kč čtvrtletně a vážeš se na 6 let. Tzn 80*4*6 = 1920 Kč v poplatcích. Když budeš chtít celé zrušit dřív, tak 1% z cílové částky, tedy 2000 Kč!
Zkoušel jsem volat na infolinku, řekli mi, že Felixe lze založit ale i zrušit pouze na pobočce :-|
jan.za
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 17. 9. 2019 17:10

a určo nejde Felix samostatně?
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 17. 9. 2019 18:37

Hele - určitě jde Felix bez jiného stavebka - takto to mám.
Fakt je, že jsem si ho zakládal, když jsem se stavil u poradce vypovědět starou smlouvu, takže možná založit bez "normální" (i když je ve výpovědi) nejde.
Ale neuvědomuji si, že bych někde takovou podmínku viděl - a přišlo by mi to zvláštní, protože to že nemáš jinou smlouvu "trestají" nižším úrokem (resp. není úrokové zvýhodnění).
Každopádně momentálně ti to nepotvrdím, protože tohohle budu vypovídat a nového zakládat až půjdu k poradci zakládat klasickou smlouvu se SP - zbytečně se mi tam chodit nechce.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 17. 9. 2019 20:07

ROlda78 píše:a určo nejde Felix samostatně?

Založit nového Felixe je možno pouze pokud existuje jiná platná (souběžná) smlouva o stavebním spoření s RSTS. Pokud tato souběžná smlouva skončí, Felix sice může pokračovat, ale pouze se základní sazbou (dnes 0,3 %).
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 1. 10. 2019 18:10

Jsou nějaké novinky?
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 1. 10. 2019 19:22

Novinkou je, že aktuální akce SS stojí za starou bačkoru.
Nejlepší akce byla ta s přelomu srpna a září, kdy dávala smlouvu bez poplatku + k tomu 1000Kč bez jakýkoliv podmínek mimo trvaání smlouvy samozřejmě.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod termistor 13. 10. 2019 18:51

kdo má nejlepší akci na stavebko pro dítě ?
Zatím jsem našel raifaisen 1,5% - do konce října smlouva online zdarma (musím založit na 200 000, ale kdybych tam nastřádal míň, tak stejně smlouva do 6 let doběhne, a nic se nestane ?).
Díky za info
termistor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlrs 13. 10. 2019 19:11

My poridili to RSTS s 1,5% - ta cilovka je maximum - klidne se da sporit 500kc rocne, ale vyhodne to nebude - idealni tech 20000kč/rok.
Plus dobry si zazadat o zdarma internet bankovnictvi - clovek to tam hezky vidim online a navic nemusi platit za rocni vypis.
mlrs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod swisst 14. 10. 2019 08:56

termistor píše:kdo má nejlepší akci na stavebko pro dítě ?
Zatím jsem našel raifaisen 1,5% - do konce října smlouva online zdarma (musím založit na 200 000, ale kdybych tam nastřádal míň, tak stejně smlouva do 6 let doběhne, a nic se nestane ?).
Díky za info

Ano, JUNIOR od RSTS momentálně vychází nejlépe a je to férová nabídka bez složitých "háčků". A je jedno jestli je smlouva uzavřena online nebo na pobočce - říjnová sleva je pro oba způsoby.
viz srovnání stavebního spoření na stavebky.cz.
Cílovou částku nejste povinen naspořit nikde (ani u jiné stavební spořitelny), důležitá ja pro vás pouze výška pravidelné měsíční úložky - ta je uvedena ve smlouvě a měla by se dodržet.
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod srato 14. 10. 2019 20:04

Mám-li ve smlouvě uvedenou měsíční úložku 600kč a chci posílat více (2000kč) co můžu očekávat? Jsou možné nějaké problémy ze strany RSTS? Bohužel nemohu být přítomen a tak smlouvu pro dítě uzavírá manželka a oficiální zprostředkovatel RSTS tvrdí, že systém neumožňuje do smlouvy vložit jiný ůdaj ...
PS: smlouvu jsem fyzicky neviděl, informace pouze z telefonického kontaktu s manželkou
srato
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 14. 10. 2019 20:15

ja to tam mam taky (i u smlouvy na dite i pro manzelku) - ptal jsem se na to a pry to fakt nejde dat pryc - na dotaz, ze chci posilat vic a i jednorazove (20tis/rok) pani rekla, ze to je naprosto v poradku...
takze ja se toho nebojim :-D
mlrs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod swisst 14. 10. 2019 20:59

**** píše:Mám-li ve smlouvě uvedenou měsíční úložku 600kč a chci posílat více (2000kč) co můžu očekávat? Jsou možné nějaké problémy ze strany RSTS?...

Stavební spořitelny jsou v tomto ohledu většinou hodně benevolentní. V případě RSTS je to dokonce ošetřeno v obchodních podmínkách (čl. 6. odst. 3)

Klient má právo kdykoliv uložit mimořádný i jednorázový vklad, a to bez ohledu na výši vkladu sjednanou ve smlouvě o stavebním spoření.
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 16. 10. 2019 07:42

Jake byste zvolili stavebni sporeni, kdybyste netusili, jestli budete jen sporit nebo chtit uver?
Tedy potrebuji aspon trochu rozumnou cilovou castku a rozumny urok.
Mne z toho vychazi nejlepe SSCS online.
Poradi nekdo?
Moc dekuji.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 10. 2019 20:40

Čistě pragmaticky bych se vzhledem k dané definici (možnost získání poměrně výhodné sazby z vkladů při využití pouze spoření, nicméně výhodnou úrokovou sazbu při čerpání úvěru) volil MPSS z prostého důvodu - základní úroková sazba z vkladů je relativně nízká (pouze 0,5 % p.a.), nicméně znamená to, že úroková sazba z úvěru může být nejvýše 3,5 % p.a., ovšem při splnění podmínek (pravidelná úložka) lze získat úrokové zvýhodnění (dodatečné 0,7 p.b., takže celková sazba z vkladů může být až 1,2 % p.a.).

Navíc u tarifu Alfa stačí pro vznik nároku na řádný úvěr splnit pouze dvě podmínky (minimální procento naspoření 25 % a trvání smlouvy 2 roky), protože hodnotící parametr do podmínek vůbec nevstupuje. Nevýhoda je, že "nelze" využít překlenovací úvěr (smlouva se změní na poměrně nevýhodnou s vysokou úrokovou sazbou z úvěru) a problematická je stavební spořitelna jako taková (MPSS jako jediná nemá plnohodnotný náhled na stav účtu včetně transakcí, pouze základní informace o smlouvě a aktuální zůstatek přes IB KB - takže je nutno mít účet u KB)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 16. 10. 2019 23:37

MPSS má skutečně sazbu 0,5 % a tím je úvěr za 3,49 % ale bonus je pouze dalších 0,5 %, tedy celkově 1,0 % (bonus 0,7 % je jen při marketingové akci "Prodloužení 6+"). Navíc je sice snadné splnit podmínky pro přidělení úvěru ze stavebního spoření, ale pokud není tento úvěr vzápětí využit (termín je cca měsíc na vznesení nároku a další měsíc na dodání podkladů), tak se nárok ztrácí. Takže je to dobré, pokud klient chce úvěr v daném termínu (dá se to dobře naplánovat). Ale pokud chci spořit a "někdy v budoucnu" si možná vezmu úvěr, je to nešikovné.

"Dělenou" úrokovou sazbu má ještě ČMSS a Wüstenrot.

ČMSS má sazbu 0,6 % + bonus dalších 0,6 %, takže úvěr je za 3,6 %. Nevýhodou je, že je hodně vysoká splátka (2 % cílové částky!).

Wüstenrot má tarifů více, pro "spoření a možní úvěr" je asi nejlepši OF-S, kde je sazba 0,5 % plus bonus 0,7 %, ale pozor, bonus je až při spoření po dobu 7 let. Úvěr za 3,49 %.
Zajímavý je tarif OY-U, kde je úvěr za 1,99 %, ale bez možnosti překlenovacího úvěru a vklady jsou úročeny jen 0,5 % - to je pro lidi, kteří spíš cílí na ten úvěr a umí si to spočítat.

Další zde: https://www.stavebky.cz/prehled-tarifu- ... eni-uveru/
swisst
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikka1 17. 10. 2019 06:59

MPSS a jejich tarif Alfa jsem zavrhla, to je pro lidi, kteri presne vi, v jakem case s nim jak nalozitva to nesplnuji.

OY-U trva strasne dlouho, nez se uver prideli.

CMSS me vydesila pozadavkem na pravidelne platby, to mi nevyhovuje.

Mne ani tak nejde o rozdil v urocich z vkladu, ale o vyssi cilovou castku s co nejnizsim poplatkem za zalozeni a rozumny urok. Prave proto mi vychazi SSCS, 400 000 za cca 500 poplatek, nic vyssiho nemuzu najit, pokud nechci platit 1% a to nechci.
Dekuji za reakce.
Mikka1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 29. 10. 2019 16:52

ta všude inzerovaná RSTS do konce října je bez poplatku za uzavření smlouvy (případně při splnění nějaké podmínky jako online založení apod.)? Nebo je tam tak vysoký zaručený úrok na naspořenou částku, že to ve výsledku přebije ten poplatek?
Jsem ale dospělák. Jde mi pouze o výhodné spoření s jistým výnosem.

A jak to vlastně bývá s úrokem u SS ve fázi spoření, aby to člověk nějak mohl srovnat za celou dobu spoření? Když se ty smlouvy uzavírají na 6 let, tak stav. spořitelny ten úrok na spoření garantují po celou dobu? díky
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 29. 10. 2019 19:56

Je bez poplatku za uzavreni na cilovou castku 200000kc - cokoliv pod by znamenalo platit 1% poplatek a cokoliv nad znamena, ze zaplatis 1% s cilove castky nad 200000kc (treba pri cislovce 300000kc bys platil 1000kc atd.).
Sleva plati jak pri sjednani online i pri navsteve pobocky - ja to udelal tak, ze jsem pani naposilal veci dopredu mailem a pak jsme to tam jen podepsali behem 2 minut.
Urok je 1,2% (pro dospelaky, decka maji 1,5%) bez podminek + 2000kc statni podpora rocne pri vlozeni 20000kc -> da se to prepocitat na % z vlozene castky a pak to vychazi kolem 4% (s tou rozpustenou statni podporou).
Urok je dany na 6 let sporeni -> pokud bys sporil dal, tak ti to na 99% snizi.
Tzn. zadny hacek v tom neni...
mlrs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Markil 30. 10. 2019 15:53

Tak akce Raifky je prodloužená do 20.12. takže já stále čekám, jestli se ještě neobjeví něco lepšího s nějakým bonusem navíc.

Tady text zkopírovaný z webu RSTS:

Akce probíhá od 2. 9. 2019 do 20. 12. 2019.
Akce je určena pro klienty Raiffeisen stavební spořitelny a.s, kteří v termínu konání akce uzavřou smlouvu o stavebním spoření s cílovou částkou 200 000 Kč.
Smlouva musí být uzavřena v době konání akce a doručena do sídla RSTS v Praze 3 nejpozději do 4. 11. 2019 (včetně). /TOHLE EVIDENTNĚ ZAPOMNĚLI OPRAVIT - TÝKALO SE PŮVODNÍHO DATA AKCE S KONCEM 30.10/
Každý klient, který splní podmínky této akce, získá od banky 100 % slevu z úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření. Uzavření smlouvy je tak zcela zdarma.
Snížení cílové částky je povoleno pouze v případě, kdy je spojeno se Žádostí o úvěr.
Markil
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 30. 10. 2019 19:26

Tak už si opravili na strankach i to datum doručení smlouvy. Pisou:
"Smlouva musí být uzavřena v době konání akce a doručena do sídla RSTS v Praze 3 nejpozději do 20. 12. 2019 (včetně)."
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 30. 10. 2019 21:35

Jak jsem psal v druhem vlaknu, tak ja hledam tarif pouze na sporeni, s maximalizaci stat. prispevku, pokud mozno take s max. urokem, cili neco s minimalni moznou cilovou castkou.
Jsem taky vahavy strelec, chci se co nejmin vazat a rad bych mel unikovku, kdybych to potreboval cele predcasne zrusit. Takze dodatecnou vyhodou je pro mne i tarif, kde bude min. nebo zadny poplatek za predcasne ukonceni (je mi jasne, ze stat. prispevek ziskam az po 6 letech), i kdyz je dost mala pravdepodobnost, ze bych to vyuzil

Kdyz teda idealni cilova castka je pro mne nekde kolem tech 135OOO kc (snad si to pamatuju spravne), coz by melo odpovidat rocni ulozce tech 20000kc, tak o co vsechno prijdu, kdyz bych se rozhodl pro tu akci v RSTS, kde je ale jak to vidim povinna vyssi cilova castka, tedy 200000 kc? Pokud dodrzim dobu sporeni 6 let, tak je to asi jedno, ze, protoze pak to muzu ukoncit bez poplatku a nevadi, ze zdaleka nedosporim tech 200000 Kc? Je to tak, nebo by mi mohl vzniknout kvuli tomu nizsimu nez "ocekavanemu" sporeni nejaky problem?
Ale kdybych totez potreboval predcasne ukoncit, tak jak to chapu, je to hodne nevyhodny, protoze by mi nauctovali pokutu 1% z te cilovky 200000 Kc, tedy celych 2000. Uvazuju spravne?

No kdyz jsem se dival do toho srovnani tarifu zde: https://www.stavebky.cz/stavebni-sporeni-sporici-tarify, tak pro sporici ucely je tam nyni jako druha nejvyhodnejsi sporitelna uvedena Wuestenrot, ktera vychazi jenom uplne malinkato hur nez RSTS (rozdil cca 60 kc), uzavreni smlouvy je tam taky defacto zdarma, a jestli to spravne chapu, tak cilovou castku si muzu zvolit libovolne (vyhoda) a dalsi vyhoda pro mne je, ze po 2 letech nabizeji moznost predcasne ukoncit sporeni bez sankce. Lze to snad sjednat do konce 11/2019. Nevim teda, jestli se to u nich nahodou nemusi uzavrit pouze pres nejakeho zprostredkovatele (aby to bylo zdarma), radsi bych to uzaviral normalne s urednikem v kamenne oficialni pobocce, nez se nechat zpracovavat nejakym obchodakem, ale je to kazdopadne zajimava nabidka.

Nevite,jestli i nejaka dalsi SS podobne nabizi predcasne ukonceni smlouvy aspon po nejake dobe bez sankce? Nebo jestli nejaka umoznuje uzavrit smlouvu de facto zdarma a nesvazuje cloveka vysokou cilovou castkou, cili si tam clovek muze nastavit tu cilovku treba i tech cca 135000 kc? Samozrejme by bylo idealni, kdyby se celkovy vynos sporeni u takove SS po 6 letech aspon blizil tem dvema zminenym.

A kdyby vam nezalezelo na te moznosti predcasneho ukonceni zdarma a meli jste se rozhodnout mezi tou akci RSTS a Wuestenrotem, tak cemu byste dali prednost? Rozdil 60 kc je zde zanedbatelny, RB jako banka aspon u mne nema uplne nejlepsi povest, ale nevim jak je to u RSTS, jaka rozlisovaci kriteria by zde jeste prichazela v uvahu? Nevite treba, ktera z tech sporitelen poskytuje lepsi, pohodlnejsi prehled o sporeni v internetbankingu, pokud vubec? Nebo jeste nejake jine kriterium, treba ktera spis dodrzi po celych 6 let deklarovanou vysi uroku z vkladu?
Ve svem dosahu bych mel pobocky obou sporitelen.
Diky za rady

-- 30. 10. 2019 22:45 --

e.osobne píše:No jen aby urok po 6 letech nesnizili zpetne, jak je u stavebnich sporitelen zvykem, kdyz po sesti letech navrhuji klientovi zmenu smlouvy. Me to ted zrovna RSTS vnucuje, mam urok 2% p.a. Dokonce vyhrozuje, ze prijdu o statni podporu, kdyz nezmenim smlouvu.

To skutecne ma jeste nekdo zkusenost, ze mu stav. sporitelna po dobehnuti 6 let zpetne snizila urok z vkladu? Maji na neco takoveho vubec pravo, muzou si to vubec dovolit?
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 31. 10. 2019 16:05

e.osobne: no nevim presne , co myslite tim "zmenis smlouvu"? Ze prejdete k jine SS nebo jenom uzavrete novou smlouvu u RSTS nebo oboje?
Mozna jsem natvrdly, ale chci se ujistit, abych tomu rozumel: Vy tvrdite, ze po 6-letem sporeni Vam RSTS odmitla vyplatit nasporenou sumu s puvodne slibenym ( a predpokladam, ze prubezne pripisovanym) urokem 2% a chce nasporenou sumu za 6 let prepocitat(snizit) s nizsim urokem, dejme tomu 1,5%?
Tak mi to vyznelo. Nebo vam jenom nechce ta 2% pripisovat v novem 6-letem cyklu po uzavreni nove smlouvy (to by ale bylo normalni) anebo konecne vam ta 2% nechce pripisovat na stavajici smlouve, ale pouze za obdobi po vyprseni vazaci lhuty 6 let?

Proste Vy jste chtel po 6 letech uplne odejit a vybrat penize a v ten okamzik Vam oni odmitli vyplatit jiz priznanou a pripsanou vysi uroku 2% (ktera je ale snad i uvedena ve smlouve, ne? )a trvaji na zpetnem snizeni? Nebo je to jinak? Diky za upresneni.

Jde mi o to, jestli kdyz ted uzavru u nich smlouvu, tak jestli muzu taky cekat, ze po uplynuti 6 let nebudou chtit vyplatit nyni slibeny urok 1,2%, pokud to podle nich v te dobe nebude odpovidat aktualnim trznim urokum. V tom pripade bych radsi sel jinam, jestli jsou jinde solidnejsi.

PS: A proc je podle Vas vyhodnejsi ctvrtletni uctovani poplatku nez rocni, jde hl. o vysi poplatku, ne? Mate na mysli neco jako, ze na zacatku sporeni, nebo naopak pri dobehnuti 6-lete lhuty, ze ostatni SS strhnou poplatek za cely rok, zatimco RSTS jen za dany kvartal? To znamena, ze pri sporeni jenom po cast daneho roku (napr. na zacatku) ty SS nepocitaji rocni poplatek jenom proporcne, ale rovnou naparej cely rok?
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod redhaven 31. 10. 2019 16:41

Tj. samozřejmě nesmysl, že by si dovolila SS zpětně pokrátit smuvně dané úroky stav. spoření, pokud se ovšem nejedná o nějaký smuvně daný úrokový bonus jako u čmss 0,6%, kde dojede klinetem k porušení nějaké klauzule smlouvy o tomto bonus úroku.
Prostým pokrácením úroku v průběhu 6-ti let spoření a to i zpětně by SS porušila zákon o stavebním spoření, který němenost úroku po dobu 6-ti let jasně garantuje jako protiváhu tomu, že má klient lokované své fin. prostředky na 6 let.
redhaven
Diskutér

Odeslat příspěvekod Persbrandt 31. 10. 2019 18:33

také jsem si myslel , ale v oblasti SS jsem uplny laik.
Persbrandt
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 6. 11. 2019 11:05

Persbrandt píše:Nevite,jestli i nejaka dalsi SS podobne nabizi predcasne ukonceni smlouvy aspon po nejake dobe bez sankce? Nebo jestli nejaka umoznuje uzavrit smlouvu de facto zdarma a nesvazuje cloveka vysokou cilovou castkou, cili si tam clovek muze nastavit tu cilovku treba i tech cca 135000 kc? Samozrejme by bylo idealni, kdyby se celkovy vynos sporeni u takove SS po 6 letech aspon blizil tem dvema zminenym.

Tak hlavne prijdes o veskerou statni podporu, ne?
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ninaa 6. 11. 2019 11:19

Persbrandt píše:také jsem si myslel , ale v oblasti SS jsem uplny laik.

Prostuduj si web stavebky.cz, je tam vysvětlené snad úplně vše. Máš tam aktuální srovnání, vysvětlenou metodiku podle které srovnávájí, všechny termíny vysvětlené, jsou tam kalkulátory atd.
Pak už budeš poučeným laikem, který se bude velmi dobře orientovat v nabídkách staveb.spořitelen.
https://www.stavebky.cz/stavebni-sporeni-sporeni/
Ninaa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 11. 11. 2019 11:02

Nikde to tu nevidím, ale v listopadu dává ČSOB (ČMSS) kromě odpuštění poplatku do výše 1500 Kč ještě navíc 1000 Kč. Čímž se vykompenzuje ta nutnost spořit pravidelně / dopředu pro získání úrokového bonusu. A dle všeho na rozdíl od rsts a w lze založit plně online bez nutnosti kurýra či poradce.

https://www.csob.cz/portal/lide/sporeni ... ni-sporeni
tmx643
Návštěvník