Refinancovat hypotéku 2 roky před koncem fixu?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 1. 11. 2019 09:16

Jak te obere?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod dk1844 1. 11. 2019 13:05

To by me taky zajimalo, jak ho ojebe. Ja to dosud chapal tak, ze pokud prijdu do banky a reknou mi, ze bude urok 3 % p.a., zatimco kdyz mi to sjedna spostredkovatel za 3 % p.a. (ze zkusenosti bych rekl, ze prave zprostredkovatel umi dojednat lepsi urok nez clovek z ulice), tak je to pro me prast jak uhod. A ze banka zprostrekovateli zaplati za to, ze me dohodil, mi v nabidce nijak neuskodi, ale naopak se s nim podeli o zisk oni.

Je to tedy podle tebe, e.sobone, jinak?
dk1844
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 5. 11. 2019 01:28

Refinancuju mimo fix pokuta od RB 1000 Kč a sazba 2,39. Slevicka 0,2 za csob premium účet.
Me z RB volali ale nebyl jsem na tlf.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod mrhule 5. 11. 2019 15:28

U RB se možná dostaneš i níže. Mám 2.4 % - sazba z půlky října.
mrhule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xxiro 6. 11. 2019 08:50

Já si teď mapuju terén protože si plánuji vzít hypo, zatím jsem obešel 3 banky, nejnižší sazbu mi zatím nabídli u KB 2,29% na 0,75M. Pokud bys potřeboval refinancovat větší objem peněz, dostal by ses ještě o něco níž. Mimo jiné mi řekli, že refinancují hypo i 2 roky dopředu, ale těžko říct kam se do té doby pohnou úrokové sazby. Na strmý růst to v následujících měsících nevidím a díky klesajícímu zájmu o hypo a konkurenčnímu prostředí dost možná dočkáme snížení úrokové sazky ze strany bank.

Před rokem jsem si myslel, že dnes budou úroky na hypotékách daleko výš (přes 3%) poté co ČNB začala zvyšovat úrokové sazby.
xxiro
Návštěvník

Předchozí stránka