Prodej nemovitosti na splatky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod AmazingSpiderman 27. 1. 2019 16:50

Zdravim
lze nejak bez sprostredkovatele prodat nemovitost na splatky
nikde jsem nenasel informace o reseni tohoto problemu,ma snad nejake neresitelne uskali ?
Prijde mi ze prodejce je celkem dobre chranen tim ze vlastnicke pravo v katastru je prepsano az po splaceni dojednane castky
Budu vdecny za dalsi vase postrehy a nazory - dekuji
AmazingSpiderman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marax1 27. 1. 2019 17:59

Pochybuji, že by se našel kupující, který by nejdříve několik měsíců, možná let platil zálohy a pak získal nemovitost zápisem v katastru. To by byl velký hlupák.
Varianta je, přepis na katastru a kupující to pak bude několik měsíců, let splácet prodávajícímu.
marax1
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MiASX 27. 1. 2019 22:18

Kupujici by se urcite nasel, minimalne zakladatel threadu.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod linda78 28. 1. 2019 11:27

Pokud vim tak to jde jen prostrednictvim leasingove spolecnosti.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod burianka 28. 1. 2019 11:40

Přesně tak.
burianka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tokaros 28. 1. 2019 11:42

A není to trochu risk?
tokaros
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiASX 28. 1. 2019 13:34

Zadnou leasingovou spolecnost k tomu nepotrebuji, je to jen veci smlouvy mezi prodavajicim a kupujicim.

Riziko to je, ale jak se to vezme, pokud budou v dome bydlet a splatka kupni ceny bude jen o neco vyssi nez najemne ... tak by kupujici o nic neprisel, kdyby napr. prodavajici od smlouvy odstoupil.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 29. 1. 2019 08:58

marax1 píše:Varianta je, přepis na katastru a kupující to pak bude několik měsíců, let splácet prodávajícímu.

Na splátky? Bez zprostředkovatele? A čím vlastně budeš ručit?
No to by prodávající byl velmi hloupý a vzdal by se (zcela zbytečně) svých práv. Kratší konec lana je normálně na str. kupujícího/platícího. Zde dostáváš nemo, ale vše zaplať nebo si sežeň jiný zp. financování - hypo, úvěr ze stsp, leasing nebo ručení. Neb v realitách se jedná o veliké částky, tak zápis do KN je už závěrečné potvrzení převodu práva. Pak už z kupujícího moc nevymámíš, pokud neplatí a ty nemáš silný právní team, čas a silné fin. zázemí (jako banky).

Kamarád prodával velký dům a chtěl si koupit menší byt. Kupující byl podnikatel (45), který za 15let vydělal dost financí a dům chtěl na bydlení pro sebe. Domluvili cenu, ale podnikatel neměl všechny finance a ještě chtěl co nejdříve na jaře zahájit rekonstrukci, aby na zimu již bydlel. Proto ve smlouvě přes realitku bylo uvedeno, že stavební úpravy (v té době do "cizí" nemovitosti) provádí bez jakéhokoliv nároku na navrácení fin. Zaplatil většinu ceny asi 70%, ale věděl, že mu finance přijdou z nějakého vypořádání obchodu/dědictví, jen se čekalo na jejich příchod asi 8 měsíců (+ čas. rezerva). Přišlo o trochu méně a rek. se prodražila, tak pak ještě 3M čekal na posledních 100 tKč. Teprve pak proběhl zápis do katastru. Vše klaplo dle domluvy (2 splátky v krátkém období), jen se to trochu protáhlo. Ale nedovedu si představit následné komplikace, kdyby ho během té doby třeba přejelo auto.

A proč nechceš Hypo?
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 29. 1. 2019 09:01

To sis nejak popletl, tohle nebyl tazatel, tazatel chtel prevod az po doplaceni splatek.
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marax1 29. 1. 2019 10:02

Vždyť je to velice jednoduché.
Kupující bude splácet dohodnuté splátky, a až vše splatí, tak půjdou na přepis na katastr.
Pokud já bych byl prodávající, tak by se mi takový systém líbil.
Na konci splátkového období bych měl všechny peníze i nemovitost, pak bych si rozmyslel,
jak takovou lákavou situaci řešit.
Kdybych byl kupující a uhradil všechny splátky, tak na konci bych se hodně bál, aby prodávající si to nerozmyslel, nebo se mu něco nestalo. Nechtěl bych být v situaci kupujícího.
marax1
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DrumSession 29. 1. 2019 14:56

No já to zase pochopil, nejprve mě zapište do KN
(abych měl 100% jistotu, že nepřijdu o finance, teď moc nemám, ale vydělám, určitě, zítra nebo potom, ručit nemám čím hmotným, ale dám vám pevné čestné slovo)
a já vám to pak budu postupně splácet...

A proč nechceš Hypo?
Naposledy upravil DrumSession dne 29. 1. 2019 14:59, celkově upraveno 1
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiASX 29. 1. 2019 14:58

Vzdyt to pise uplne jasne.
AmazingSpiderman píše:Zdravim
lze nejak bez sprostredkovatele prodat nemovitost na splatky
nikde jsem nenasel informace o reseni tohoto problemu,ma snad nejake neresitelne uskali ?
Prijde mi ze prodejce je celkem dobre chranen tim ze vlastnicke pravo v katastru je prepsano az po splaceni dojednane castky
Budu vdecny za dalsi vase postrehy a nazory - dekuji
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Realiťák Světla 14. 8. 2023 06:09

Dobrý den, samozřejmě že lze prodat nemovitost na splátky. Obvykle je nutná určena částka,kterou musíte složit ( nevratná a součást kupní ceny, pokud není ujednáno jinak) . Po té je sepsána smlouva nájemní a součást smlouvy je její další část - předkupní právo, kde se ujednává že po splacení je povinnost majitele převést nemovitost na budoucího kupujícího. To znamená že přepis na KÚ je možné až po vystavení řádné kupní smlouvy vklad 2000Kč, smlouva u právníka vždy! Samozřejmě je nutné počítat s vyšší splátkou a samozřejmě vyšší cenou v konečnem důsledku. Krásný den Světla
Realiťák Světla
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků