Srovnání hypoték

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 28. 4. 2019 19:51

No a tak tu žijem :-(
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod airnavigator 28. 4. 2019 20:35

Mohu vědět, v čem je problém?

Vím o případu, kdy poradce sjednal určitou nabídku pro klienta, ale nakonec si sám klient vyjednal ve stejné bance lepší podmínky, z tohoto důvodu se ptám.
airnavigator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 4. 2019 21:26

I kdyby se to poradce dozvěděl, proč by mě to mělo zajímat?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 29. 4. 2019 19:21

airnavigator: S poradcem nebo bez něj? Obojí!

Co ti brání obejít si banky a ještě zapojit poradce? Hlavně jim neříkej, že chodíš i po bankách sám, nebo se ti na to vyprdnou. Vlastní zkušenost. Pak si to v klidu srovnej a uvidíš. Moje dnes už letitá zkušenost je taková, že poradci zkrátka prodávají to, co banky teď nabízí. Jeden nebyl ochoten udělat ani ťuk a nabídl o půl procenta vyšší sazbu, než jsem si nakonec vyhádal sám. Nějaká snaha přitlačit a dorovnat to, co jsem už měl slíbeno jinde, veškerá žádná.

Druhý se snažil, ale ztroskotal na vlastní provizi a neochotě ředitelky pobočky jít níž, když se tam musí vyplácet ta provize.

Nedávno jsem pomáhal s hypotékou jednomu cizinci, sehnal jsem mu i anglicky mluvícího bankéře v M-bank, nakonec to ale udělal přes poradce. Na mé rady nedal. Pravda, letitá poradkyně ho honila po úřadech a proběhlo to svižně, ale to by proběhlo taky, kdyby poslouchal i toho pobočkáře z M-bank.

Pak jsme koukali na finální smlouvy a při koupi pražského 2+kk ho služba té poradkyně vyšla na téměř 45 000,-. Za to v klidu mohl mít zaplacenou novou kuchyni v tom bytě. Pravda, možná by mu to trvalo o chvíli déle, ale o to stejně v tomto případě nešlo, protože se bude stejně stěhovat nejdřív na vánoce...

Za mě asi takhle no. Rád bych věřil, že poradci dokáží to, co slibují, nicméně ještě jsem to nezažil. Doba je ale dál a třeba některý z nich fakt umí to, co tvrdí, takže proč si je nevyzkoušet? Pohybujeme se na trhu, tak proč si nevzít všechny možné nabídky a porovnat si je? Zároveň s nabídkami jiných bank v ruce se podstatně lépe vyjednává... ;-)
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod airnavigator 29. 4. 2019 21:14

Jack111 píše:I kdyby se to poradce dozvěděl, proč by mě to mělo zajímat?


Např. kvůli sjednání jiného produktu přes poradce a zároveň případné "obejití" poradce u hypotéky.

yowie: Děkuji
airnavigator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 4. 2019 02:13

Jakeho dalsiho produktu?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mulisano 6. 7. 2019 09:44

Máte někdo přehled, kam až se dá aktuálně stáhnout úroková sazba hypotéky při pětiletý fixaci?
mulisano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marczus 13. 8. 2019 07:01

aktualne 2,54 pri 7 lete fixaci
marczus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kolicek 11. 2. 2020 10:51

Ahoj,
budu refinancovat hypo, co mam u CS. Rad bych si to dal k AirBank, kde mam i hlavni ucet. Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo mate zkusenost, ze nabidnou i lepsi urok, nez je oficialne na jejich strankach. Na jejich strankach v soucasne dobe 2.39%, konkurencni nabidku mam od KB na 2.29%. Ma nekdo zkusenost, ze se mu podarilo treba prave pres konkurecni nabidku ztlacit AirBank o trochu dolu?
kolicek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jerry666 11. 2. 2020 21:08

Myslím, že air Bank nenabízí individuální sazby, ale možná se pletu. Creditas mi před 14 dny nabízela 2.19%.
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kolicek 12. 2. 2020 07:58

@jerry666 Vypada to tak. AirBank mi napsala presne, ze nabizi vsem stejne podminky, bez smlouvani a dohadovani. A je to fer. Na Creditas mrknu. Diky.
kolicek
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků