Srovnání hypoték

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod berta21 16. 4. 2019 12:05

Zdravím místní znalce. Plánuji hypotéku a tak uvažuji jak provést srovnání. Ideálně asi podle ESIP, to mi ale banka neudělá, dokud nepodám žádost.
Na internetu jsem se ale dočetl "Banky do úvěrových registrů zanášejí také informaci, že se u nich klient ucházel o úvěr a že k uzavření úvěrové smlouvy již nedošlo - což zhoršuje jeho postavení ". Lze zjistit, které banky tyto informace opravdu do registrů zanášejí?

Případně jakou máte zkušenost se srovnáním hypotéky vy? Jak postupovat? Využít třeba HyponaMiru apod?

Dík za radu :)
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2019 12:27

Už jsem odpovídal i přes SZ, ale proč si neudělat malé selfpromo :D

https://www.mesec.cz/clanky/jak-ziskat- ... p-z-praxe/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod berta21 16. 4. 2019 12:58

Děkuji za odpověď do zprávy - dotaz se týkal toho, jak si udělat screening své osoby v registrech.

Tady se ale ptám na něco trošku jiného a to jak zjistit, která banka zapíše záznam o žádosti o hypo, která realizována nebude (toto potřebuji zjistit dříve, než si podám žádost ) a dále pak, zda máte někdo s tímto zkušenost, zda vám třeba nějaká banka zhoršila podmínky nebo odmítla hypo s tím, že jste "notorický" šetřil a obcházíte kde koho.....
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlrs 19. 4. 2019 18:16

Zalezi, kam se v procesu ta hypo dostane - jakmile se podivaji do registru, tak tam automaticky bude zaznamenana ta zadost o hypo - tzn. divaji se tam s konkretni zadosti.
Idealni je si nechat v kalkulatoru (excel/aplikace) vse spocitat a na zaklade toho se rozhodnout - a tam se nic nikam neposila.
Ke zhorseni podminek nedojde - tohle banky nezajima - ale pokud tam bude X zadosti odvolanych, tak to muze byt pro schvalovatele duvod k zamitnuti hypo.
Takze zajit si do X bank - clovek tak obecne tusi, kde by byl ochoten si tu hypo vzit (nebude jich snad vice nez 5) a nechat si vyplnit ten propocet, aniz by se to posilalao do registru - jedine co, tak je nutny znat vsechny sve vyse splatek a KK/KTK limitu + spravne mit i prijem.
No a tam kde to vyjde nejlip, tak na ferovku zazadat s tim, ze to tam clovek realne chce sjednat a nedelat ze sebe vola a dotazovat se X krat do registru v ruznych bankach.
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod berta21 23. 4. 2019 11:21

Děkuji za tip.... Zatím jsem byl v jedné bance a tam mi řekla úrok 2,7 procent s tím že přesné číslo mi neřekne, že to může být klidně cca + 0,3 %. RPSN mi rovněž nebyla schopna říci. Nějak jsem doufal, že dostanu přesnou nabídku nebo alespoň s přesností na desitiny a podle toho pak vyberu.
berta21
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tmx643 25. 4. 2019 21:37

Obecně mi doporučovali nedávat nikomu občanku (bez toho se počítá pro např. "muž, Čech, 33 let, Praha, zaměstnanec na dobu neurčitou, bez závazků, 35000 měsíčně"), takže tobě nemůžou nic do registru zaznamenat, protože to "naceňují" obecně. Pokud nemáš jiné úvěry, považuji za blbost, že by neuměli dát přesnou nabídku.
Já vždy dostal konkrétní nabídku s platností 30 dní. Samozřejmě co jsem jim řekl musela být 100% pravda.

Osobní rada - Zeptej se známých na dobrého poradce. Ten srovnání udělá, poradí, zařídí... Sice uvidíš, kolik desítek tisíc z toho má, ale nemysli si, levněji než někomu z poradenské společnosti to tobě, když přijdeš z ulice, nedají.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod MiASX 26. 4. 2019 04:58

Jo o kde uvidi, kolik desitek tisic z toho ma?
MiASX
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 4. 2019 05:55

u te zadosti to je - pokud to jde přes finančního poradce (partners, OVB apod.), tak je to povinny udaj, který jako banka musíme na ten papir hodit - je to zavedene tak cca rok, ze tam proste presne na korunu je, jakou provizi ten clovek dostane...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyKlíma 26. 4. 2019 18:19

Zdravím zdejší diskutující, řeším obdobný problém s tím, že se snažím najít optimální řešení hypotečního úvěru. Zkoušel jsem různé srovnávací kalkulačky, ale výsledek byl pokaždé jiný (i při zadání stejných parametrů - bez pojištění schopnosti splácet, 20 let a 5 let fixace). Zatím nejlepší nabídku jsem dostal od společnosti Wuestrnrot s úrokem 2,58% a RPSN 2,64%. Druhá je FIO banka s úrokem 2,78% a RPSN 2,85%. Abych udržel myšlenky, zkusím své otázky formulovat v bodech.

1.) Jakou banku by jste na základě svých zkušeností doporučili?
2.) Máte nějaké zkušenosti v Wüstenrotem? Sazba je pěkná, ale bojím se, že jsou mazanejsi, než já a jejich obchodní triky bych neprokoukl :-)
3.) Líbí se mi možnost offsetove hypotéky a přemýšlím mezi FIO (Hyposporici účet) a Air Bank (Chytrá rezerva). Chtěl bych se opět zeptat na zkušenosti s těmito bankami.

Děkuji za sdílení případných zkušeností.
JohnyKlíma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 26. 4. 2019 19:06

AirBank offset můžu jednoznačně doporučit.. Něco tak user friendly by mohly moloch banky závidět. Sám si kdykoliv (bez poplatku) můžes změnit delku hypotéky, výši splátky, kolik dáš do rezervy.. Nemáš-li odhad, tak ti ho udělají a poplatek po načerpání vrátí. Jediné co se platí je 1000 za vklad na Katastru.
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_p_ 26. 4. 2019 19:51

I já mohu Airbank jen vřele doporučit. Schválení ok, variabilita super a pokud budeš mít v Chytré rezervě víc peněz, tak nevadí, že úrok je malinko výš než jinde. Na FIO pozor, četl jsem jejich obchodní podmínky a de facto ti mohou jednostranně měnit úrokovou sazbu i v době fixace, jen jim stačí získat podezření, že se zhoršila tvoje bonita. Jestli to dělají v praxi, to nevím. Já jsem už šťastně v Airbank, na které marně hledám chybu.
m_p_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mlrs 26. 4. 2019 20:26

jo ta air by nemusela byt spatna - oni driv akorat nedelali nektere typy HU, takze pokud ted clovek chce neco, co oni umi, tak jsou horkym kandidatem.
No bratri maji hypo oba u pyramidy a byl to desny porod - jednomu podelali vse co mohli a cele to trvalo 5 mesicu od zadosti po cerpani...
Druhy to sice mel OK, ale zas plati nejakou dobu na zacatku jen uroky a az pak jistinu, aniz by to chtel a svete div se, vychazi to hur nez klasicka hypo od banky - takze skrz tuhle zkusenost bych stavebni sporitelny nechal na nejaky rekonstrukce apod., ale hypo bych pres ne neresil ani omylem.
Zaroven bych nesel do bank, ktere moc hypo nedelaj - treba to Fio nebo mbank bych se proste bal... ale ta air je podle me dobrej tip.
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tmx643 27. 4. 2019 22:14

Mám ČS. Je to hrozný moloch, musím tam mít účet, ale úroková sazba dobrá (mnohem nižší než air bank, která navíc neumí novostavby ve výstavbě), poradci to umí, takže jsem vše vyřešil při asi 3 návštěvách v sídle developera. A většinu dokládání dokumentů po čerpání si zjistili sami.

Jo a úpravu výše splátek +- 30 %, případně přerušení, umí taky (zdarma). Jen asi jak je u ČS běžné, se musí na pobočku.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod m_p_ 28. 4. 2019 06:56

Nižší sazbu než Airbank nabídne bonitnímu klientovi skoro každá banka. Ale pokud chce člověk offsetovou hypotéku (a hodlá v Chytré rezervě mít větší obnos volných peněz), je Airbank nepřekonatelná.
m_p_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airnavigator 28. 4. 2019 17:19

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zprostředkování hypotéky finančním poradcem nebo bez něj:

Přes poradce byla nabídnuta konkrétní nabídka hypotéky od určité banky na konkrétní jméno. Pokud by klient i po této konkrétní nabídce zašel sám na pobočku této banky, aby zjistil, zda nedostane ještě lepší nabídku "osobně" bez poradce, dozví se tento poradce, že byl klient ještě sám zjišťovat "situaci"?

A bude mít banka "záznam" o tom, že již byla nabídnuta konkrétní nabídka hypotéky přes poradce nebo pouze záleží na tom, kdo to v bance zpracovává a v bance nemusí být tento konkrétní "záznam"?

Děkuji!
airnavigator
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků