Výpověď stavebního spoření KB na dálku

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Rad68 20. 10. 2020 07:04

Bude mi končit 6 let stavebka, takže hodlám dát výpověď. Dá se to nějak udělat přes IB a jenom to neumím najít, nebo musím na pobočku? (nechcu posílat ověřenej dopis, to už je pohodlnější ta pobočka).
Rad68
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 10. 2020 08:14

Řeším stejnou věc a myslím, že nedá.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod tmx643 20. 10. 2020 09:39

A není možností poslat extra peníze a dosáhnout cílové částky a tím okamžikem smlouvu ukončí SS?
tmx643
Nadšenec

Odeslat příspěvekod milanBrno 20. 10. 2020 09:43

Neukonci. Navysi cilovku a napari pokutu...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Revolut , Moneta , atp.)
Zabava: HBO GO za 50kc
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 21. 10. 2020 11:34

Rad68 píše:Bude mi končit 6 let stavebka, takže hodlám dát výpověď. Dá se to nějak udělat přes IB a jenom to neumím najít, nebo musím na pobočku? (nechcu posílat ověřenej dopis, to už je pohodlnější ta pobočka).

U Modre se to da udelat datovou schrankou za 15,- :-)
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 10. 2020 13:07

To je dobrej tip, jen datovku mám z rodiny jen já.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 21. 10. 2020 13:12

Tak si zajdi s postizenym na Postu zalozit a nech si tu vypoved rovnou overit.

To overeni pak naskenujes a odesles datovkou :-) Nekecam, takhle to chteji :-) Takze si ho muzes dokreslit ve photoshopu.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 21. 10. 2020 13:54

Jo, tak to vypadá jako značné ulehčení. :D Ale já ten problém tady neřeším, oni ti postižení jsou 4, takže je po všech stránkách jednodušší je dotáhnout na pobočku.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 21. 10. 2020 23:08

Taky muze notar poslat koncipienta s overovaci knihou k vam domu, ale to delaji neradi bo je to skoro zadarmo :-) Ale teoreticky by uz mohl prijet i zastupce MP s pravem overovat podpisy.

Z posty ani z uradu se jim ale nechce, pry: “overovaci kniha nesmi z baraku” :-)
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 22. 10. 2020 08:06

Mám vyzkoušené obojí - notář tedy jen ze známosti (a to má kancelář asi 300m od dotyčného), Česká pošta, pokud je osoba schopna aspoň odvozu autem, tam knihu dotáhli až k autu (ale to je zas zkušenost z jedné konkrétní pobočky).
Chcete nějaký bonus? Kódy (Expobank 300 Kč, Equabank 300 Kč, Twisto 300 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 10. 2020 08:46

Jako rozvedli jste tu problematiku zajímavě, ale mám pocit, že tazatel nemá zájem o nic, za co by musel cokoliv platit. :) (Problém tedy není v imobilitě, jen lenosti.)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 22. 10. 2020 08:53

Jo před poštu jo, ale dál ani krok :-)) Ale ten notar by mel mit tu povinnost.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 22. 10. 2020 13:31

pokud ma clovek prukaz ZTP, tak overovac z magistratu dorazi na pozadanou az domu ...
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 22. 10. 2020 22:41

Posli cislo zakona, paragrafu a odstavce. Co jsem zjistoval, nejprve tvrdili ze v mimoradne dobe ne a pak ze nejsou lidi a pak ze kniha nesmi z uradu... tak jestli je to jen libovule anebo nejaky celostatni predpis?

Uz dost na tom, ze postupne upravovali verze.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 23. 10. 2020 09:17

Jste-li samostatně nepohyblivá osoba nebo osoba pohyblivá se značným omezením, lze se ve věci úředně ověřené plné moci obrátit také na matriku ÚMČ, kde bydlíte. Matrikářka s Vámi domluví termín návštěvy přímo ve Vašem bytě, pomůže Vám plnou moc správně sestavit a následně provede i úřední ověření.Prokážete-li se platným průkazem osoby se zdravotním postižením (OZP), je tato schůzka zdarma, jinak stojí 30 Kč.

- možnost ověření podpisů (legalizaci) mimo úřední místnost (dle zákona č. 21/2006 Sb. o ověřování, § 15, odst. 1).
treborit
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 25. 10. 2020 14:59

§ 15
(1) Vidimace a legalizace se provádí v úředních místnostech úřadu. Na jiném vhodném místě ve správním obvodu krajského úřadu, obecního úřadu obce s rozšířenou působností, obecního úřadu a újezdního úřadu lze provést vidimaci a legalizaci jen ze závažných důvodů.

Takze v zakone to primo nakazano neni, jen umozneno a je to na libovuli uradu.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod audiobullys 27. 10. 2020 21:39

2x mi to ověřováli v terénu s knihou. Potřetí jsem potřeboval matku plnou moc a taky přijela z jinyho města. Akorát si člověk musí zavolat a domluvit kdy maj tydle mobilní dny, kdy můžou jet za klienty domu.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 28. 10. 2020 06:41

Jo ale rikam ze to asi bude na libovuli uradu, neni to asi vymahatelne, kdyz to NENI v zakone.
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod alfas123 9. 1. 2021 14:40

Rad68 píše:Bude mi končit 6 let stavebka, takže hodlám dát výpověď. Dá se to nějak udělat přes IB a jenom to neumím najít, nebo musím na pobočku? (nechcu posílat ověřenej dopis, to už je pohodlnější ta pobočka).

Ako ste to nakonirc zariadili?
alfas123
Nadšenec