Prodej bytu v os.vl

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tatosek 16. 4. 2006 22:41

:shock: Potřeboval bych poradit ohledně prodeje bytu v os.vl.Někde jsem četl,že musím v bytě,který mi prodalo město,bydlet 5let od koupě,jinak zdaňuji při prodeji,jako normální příjem.Je nějaká možnost,prodat byt hned po koupi(od města) a zaplatit jen běžnou daň z prodeje?Děkuji za odpověď
tatosek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 16. 4. 2006 23:41

Co si predstavujete pod pojmem "běžná daň z prodeje"???

Ale k věci:

Osvobozeno od daně z příjmů je prodej bytu pokud:
a) v něm jste měl bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem
b) pokud jste ho vlastnil nejméně po dobu 5 let
c) pokud jste v něm měl bydliště bezprostředně před prodejem (méně než 2 roky) a prostředky získané prodejem použijete na uspokojení své bytové potřeby.
Viz § 4 odst. 1 písm a) a b) zákona o daních z příjmů

Pokud ani jednu z těchto podmínek nespňujete tak musíte holt příjem zdanit.

A nezapomeňte taky na daň z převodu nemovitostí, která činí 3 % z ceny bytu.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 4. 2006 13:02

Takovýhle vychcánci, kteří koupí byt od obce za směšnou cenu a vzápětí ho za několikanásobek prodávají, by měli platit daň z příjmu 200% :twisted: .
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarmila 18. 4. 2006 08:27

[quote="Tomáš Marný"oTakovýhle vychcánci, kteří koupí byt od obce za směšnou cenu a vzápětí ho za několikanásobek prodávají, by měli platit daň z příjmu 200%.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rop 18. 4. 2006 09:43

Problem je, že pokud se lidi budou chovat stejně jako stát, tak to pěkně odnesou naši potomci .... :roll:
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 4. 2006 16:00

Proč se furt píše "stát hospodaří"? Hospodaří snad konkrétní lidi, ne? Takže pokud jisté ministerstvo má plný barák přepěťových ochran za více než 14.000,- Kč, přičemž srovnatelnou ochranu seženu v každém kšeftě za cenu kolem tisícovky, tak tenhle tunel snad neprovedl stát, ale konkrétní člověk, který takovou zhůvěřilou fakturu podepsal, ne?
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarmila 18. 4. 2006 18:56

Já jen nechápu, proč by měl být výše uvedený človíček vychcánek. Koupil byt teď ho prodává. Stát, tedy my, podporuje stavební spoření, a to všem, ať peníze použijí na bydlení nebo na zájezd do Karibiku. Pokud kupujete byt na hypotéku nebo na úvěr ze stavebního spoření, můžete odečítat úroky od daňového základu. Dříve (za komunistů) byly na každý svépomocí stavěný byt nevratné státní dotace, pokud na stavebním pozemku bylo nutno odstranit předchozí stavbu, byla dotace vyšší.
Tak proč se pane Marný rozčilujete, že někdo prodává byt, který koupil od města? Třeba se jen oženil, jeho manželka byt má a chtějí si ho zařídit. Co je komu do toho, proč ho prodává? Prostě jen využil možnost koupit byt od města. Nic víc, nic míň.

Jinak co se týče zdanění při prodeji, výše uvedená odpověď je vyčerpávající.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 18. 4. 2006 19:01

Tak až se Vy pro změnu budete divit, proč ve Vašem městě nejsou peníze na to či ono, tak si vzpomeňte, jak jste přála lidem byty rozdávané za zlomek tržní hodnoty... Ale Vy spíš budete bydlet na nějaké hluboké samotě, ne?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarmila 19. 4. 2006 10:52

Pane Marný, problém je v tom, že neexistuje jakási "čistá" demokracie. Spousta věcí je nějakým způsobem dotována. Proto se cítíte nějak poškozen.
Bezdětný se cítí být poškozen, že rodina s dětmi pobírá příspěvky, na které on přispívá z daní.
Vesnický člověk se cítí být poškozen, protože město má vyšší státní dotace na hlavu a odůvodňuje to tím, že tam sídlí správní orgány, které potřebuje i vesničan.
Majitel domku se cítí být poškozen, protože on vytápí s 19-%ní DPH, zatímco teplo z teplárny (ve městě) je dodáváno s 5-%ní DPH.
Nesportující se cítí být poškozen, když jeho město dá dotaci na zimní stadión, plavecký stadión, hřiště na kopanou...
Obyvatel příměstské čtvrti se cítí být poškozen, když sídliště dostane dotaci na vybudování chodníků na sídlišti v rámci revitalizace sídlišť.
Člověk bydlící na kopci se cítí být poškozen, když vytopený dostane dotaci na odstranění povodňových škod.
Majitel bytu v přízemí se cítí být poškozen, když má přispívat na provoz výtahu nebo na na opravu střechy.
Člověk na vesnici se cítí být poškozen, když k nim jede autobus z města 2x denně, zatímco po městě jezdí každou chvíli.
Člověk na vesnici se cítí být poškozen, když musí platit za dojíždění do města do práce, případně tam platit nájem a jezdit domů jen na víkendy.
Žena se cítí být poškozena, když má se stejným vzděláním i praxí nižší plat a menší možnost uplatnění než muž.

Jak chcete zajistit absolutní spravedlnost, když neexistovala ani za lovců mamutů?

PS: u nás je na radnici ODS. Byty se u nás prodávají velmi levně, např. 300.000,- Kč za 3+1. Znám i města, kde byt 2+1 vyšel na 65.000,- Kč. Podnikové, nikoli obecní !! byty v sousední obci se prodávají jejich obyvatelům za 170.000,- Kč za byt 3+1.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slivovica 6. 1. 2008 14:52

Dobrý den, prodal jsem byt před uplynutím 2 leté lhůty. Je mi jasné, že budu muset příjem zdanit, pokud nekoupím další nemovitost k bydlení. Můžete mi, prosím, poradit do jaké doby musím koupit nemovist k bydlení? A také jestli musím tuhle skutečnost uvést v DP za rok 2007? (prodej bytu se uskutečnil v červenci 2007). Díky za pomoc
slivovica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daffid 7. 2. 2010 12:37

Dobrý den,

mám dotaz ohledne prodeje bytu a není sice v osobním vlatnictví, ale nechtěl jsem zbytečně zakládat nové vlákno a tohle už je starší, takže by nemělo vadit, že ho využiji.

Dotaz zní:
Mám družstevní byt a chci ho prodat. Ale jak teď šly ceny bytů dolů, tak váhám, jestli ještě nepočkat, až se to stabilizuje. Byt je v paneláku 30 let starém. Myslíte si, že může jít cena po pominutí krize zase nahoru, nebo už je to u takhle starého bytu nesmysl?
Daffid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 7. 2. 2010 13:01

Kdosi z fóra by řekl, že mu to připadá jako anketa, kde lidé vyjádří své subjektivní pocity a tazatel se pak podle toho zařídí. Není uvedená lokalita, ale u tak starého bytu v paneláku to nejspíš ani nevadí.

Takže za sebe říkám, že cena neporoste. A kdyby jo, rozdíl sežerou poplatky za byt při čekání na růst. Pokud je to v Praze, tak k tomu ještě úroky z umrtvené investice :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Daffid 7. 2. 2010 13:31

Výsledek této ankety nebude jediným kritériem pro mé rozhodování. Byt je v Liberci a byt se pronajímá, tedy poplatky za byt se samy zruší.
Daffid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 7. 2. 2010 14:03

Daffid: dle meho cena bytu pujde jeste niz.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 7. 2. 2010 14:10

Já bych se rozhodoval podle toho, kam bych chtěl peníze vrazit. Koupě nemovitost, auta, dovolená atp. asi bych prodal hned. Nechat je jen na účtě, byt bych neprodával. A konečně pokud bych za ně chtěl nakoupit akcie, umění atp. hodil bych si korunou.
Nikdo ti asi nedá jistotu, že krize je pryč a ceny ještě nespadnou. Na druhou stranu pokud se naplní černé předpovědi, může být držení pozemků a nemovitostí docela výhra.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků