Stavební spoření - jednorázová úložka vs. státní podpora

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tydýt 22. 4. 2006 13:35

Dobrý den,
mám stavební spoření u ČMSS ještě podle starých podmínek (18000/4500). Chtěl bych si uložit najednou asi 60 tisíc a další tři roky neukládat nic. Budu mít nárok na státní podporu ve všech třech letech, nebo jenom v prvním roce?
Tydýt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2006 14:02

Pokud k té smlouvě je přiznána státní podpora, pak se Vám zůstatek přes 18 kKč převede do dalšího roku.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Rop 23. 4. 2006 20:28

Čímž "Tomáš Marný" řekl ano .... 8)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod dddmmm 24. 4. 2006 21:08

lze to, žádný problém, u lišky, buřinky, pyramidy jsem to vyzkoušel. musíš ale dát pozor, aby jsi připsáním úroků, podpory, apod nepřekrocil cílovou částku. pak se spořky zachovají různě. některá třeba ukončí smlouvu, jiná navýší automaticky cílovou částku a tím změní i smlouvu, nebo vrátí vklad, atd... to chce prověřit předem. já dal vklad na 2 roky, ale na státní podporu za 2 rok už nebyl prostor - do cílové částky zbývalo 300 kč. tak jsem peníze vybral, a podpora mi dorazila dodatečně.
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slavek69 16. 5. 2006 23:42

Moc nerozumím, proč chcete jednorázově ukládat na stav. spoření úložku ve výši 60.000,- Kč. Vždyť tyto peníze budete mít úročeny jen 2,5% ročně. Zvažte, zda není rozumnější se poohlédnout po lepším zhodnocení vašich peněz a jednou ročně, vždy v prosinci, složit úložku ve výši 0,5% z cílové částky x 12. Tím splníte svou povinnost a za daný rok zaplatíte 18.000,- Kč. Státní podporu za daný rok dostanete připsanou jen na těch 18.000,- Kč za předchozí rok a na zbytek peněz pouze úrok ve výši 2,5% p. a. Dnes jsou i jiné možnosti, jak své peníze bezpečně uložit a přito získt úrok cca 5% p. a. Např. jeden významný penzijní fond dnes poskytuje možnost tzv. jednorázové úložky v jakékoli výši a s těmito penězi můžete jakkoli a kdykoli nakládat. Stačí jen 14 dní předem nahlásit výběr a bez poplatku tyto peníze máte zpět k dyspozici. Tento penz. fond připisuje roční výnos mezi 4 až 6%, což je vždy více než 2,5%. Když je uložíte na SS, tak je budete mít k dispozici až po skončení slouvy a nebo při její nevýhodné výpovědi. Existují i jiné možnosti, jak se svými penězi nakládat a neprodělávat s nimi. Pokud máte zájem o bližší informace, napište mi na e-mail: s.merta@seznam.cz
Slavek69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 5. 2006 00:57

Pane Slávku, onen dotyčný říká, že má stavební spoření ještě za starých podmínek, takže třeba u Lišky na 4,5% úroku, ne? BTW Vaše rady dávat peníze do penzijního fondu jsou vynikající, kde jsem jen něco podobného četl naposledy?

Jo, nebyly to rady pánů Skamene a Krampola cpát peníze do jedné vynikající, pekrfektně zajíštěné kampeličky?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Slavek69 17. 5. 2006 01:24

Pane Tomáši, vy nevíte o čem píšete. Penzijní připojištění je stejně tak bezpečné, jako SS, navíc klient u PP má možnost bezplatně bez ztráty přestoupit k jinému penz. fondu, což u SS nelze, takže v případě potíží má možnost se včas bránit. Vyjmenuj mi jeden penz. fond, kde klienti přišli o své peníze. Vůbec se s Tebou o tomto nebudu přít. Každý ať posoudí, co je pro něj lepší.
Slavek69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slavek69 21. 5. 2006 15:03

Je sice pravda, že má SS ještě za starých podmínek, to však ještě neznamená, že je to výhodnější investice. Snad se mnou budete souhlasit, že peníze se dají otočit lépe, než jednorázově strčit na SS 60.000,- Kč na 4,5% ročně. Takhle si může umrtvit své peníze jen někdo, kdo neví, co to peníze jsou.

Jak můžete porovnávat penzijní fondy s kampeličkami, to vážně nechápu.
Slavek69
Mírně pokročilý