Stavební spoření modrá pyramida

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 16. 4. 2014 07:50

to gerni123: já vidím v odkazu jen černou plochu s bílým bodem uprostřed >>jestli ten bod má být stránka s textem, tak to nejde zvětšit
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 16. 4. 2014 16:58

Koukám, že už ten odkaz nefunguje.

Je tam scan z dopisu ve smyslu:

dle VOP vám měníme jednostranně úročení na 1% od 1.5. Pokud se ozvete můžeme vám dát bonus +0,7% a celkem tedy 1,7%...bla bla
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom brava 16. 4. 2014 23:23

Pokud nebudou dělat vlny a daj 1,7%p.a. (přesný podmínky si nenapsal a za pouhé "ozvání se" ten bonus asi nebude, co?), tak to na ekvivalent vkladu s výp. lhůtou 3M není na dnešní poměry úplně tragické. Za 1% (t.j. po zdanění směšných 0,85%p.a., vlastně po započtení "poplatečku" za vedení ještě míň) bych to tam ovšem nenechal ani minutu navíc - ty prachy nevydělávaj ale naopak je požírá inflace, takže dotuješ banku resp. ad absurdum finanční systém státu potažmo světa. :-\
Ale můžou být týpci, kterým to dělá dobře, co já vím :eh

Mezi náma, já už jsem silně nervozní z 2%, co mám na dvouch starších stavebkách (jedno bez státní podpory a druhé se SP dobíhající tento rok), a jen jak se naskytne alternativní investice s vyšším výnosem, tak vypovídám....
Naposledy upravil tom brava dne 17. 4. 2014 11:10, celkově upraveno 4
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karlsbad_1978 17. 4. 2014 01:35

Souhlasím :-)
Karlsbad_1978
Návštěvník

Odeslat příspěvekod germi123 17. 4. 2014 15:22

25.4. mám schůzku tak uvidím co mi nabídnout a poreferuji. :-)
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fueller 17. 4. 2014 17:22

Jedná se o Prodloužení 6+ (úrok 1% + 0,7%)
https://www.modrapyramida.cz/produkty/s ... zeni-6plus

nebo o Prodloužení 3+ (úrok 1% + 0,5%)
https://www.modrapyramida.cz/produkty/s ... zeni-3plus
Fueller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 4. 2014 17:38

tak to se opravdu vyplatí !!!!! ne vážně to si dělají s odpuštěním p****l ?
Bože kam jsem to před 2 měsíci vlezl, ještě že mi 6 let nemůžou šáhnout na >brutálně-luxusních< 2% a se stát. příspěvkem to nějak přežiju...
Naposledy upravil tom brava dne 17. 4. 2014 20:44, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 4. 2014 18:29

Société Générale jsou teda dobří hajzlíci. Když jsem vloni přemýšlel, kde založit SS, tak jsem hodně zvažoval jejich stavebko, kde měli v tarifu úrokovou sazbu z vkladů na SS 2 % p.a. a z úvěru v pomalé variantě 3 % p.a. Nyní nestačím zírat, z vkladů je pouhopouhé 1 % p.a. a úvěr v pomalé variantě zdražil na neuvěřitelných 3,89 % p.a. (ve standardní sice je úplně stejná, i když předtím byla 4 % p.a., ale to prakticky rozdíl není) - jsem nakonec rád, že jsem přirozený odpor k čemukoli spojeného s KB (a to jsem nikdy jejich služby ani nevyužíval, když teda nepočítám podojení v rámci akce 1000 Kč za sjednání běžného účtu) nakonec nepřekonal.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Camyl 29. 4. 2014 16:16

Ahoj,
k 1.9.2014 mi končí vázací lhůta u SS Modré pyramidy. Paní v KB u přepážky mi řekla, že je SS možné ukončit 21 dnů předem. Na netu o tom nic není a nějak s emi to nezdá. Plantala nějaký kód 109. Nevíte, jestli tak nepřijdu o státní podporu? Dík moc. ;-)
Camyl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 6. 5. 2014 22:16

Pokud byste SS ukončil o 21 dní dříve, než vám končí vázací lhůta, přijdete o státní podporu, proti tomu myslím žádný kód nic nezmůže, o tom nic nevím. Ale tento kód možná znamená zvláštní akci (na webu jsem ji už ani v archivu nenašel), ve které se standardní výpovědní doba zkrátí ze 3 měsíců na 21 dní. Výpověď tedy nemusíte podávat teď v květnu, aby vám to dobře vyšlo, ale stačí možná přijít až v srpnu. Za zkrácení výpovědní doby ale spořitelny často účtují poplatek v procentech z cílové částky.
Jestli to bude jinak, dejte vědět, před podpisem vše dobře pročtěte.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod postcd 5. 9. 2014 13:43

mají nízké úrok sazby, protože je velmi nízká inflace letos.. ale zase asi poroste, viz: http://www.cnb.cz/cs/menova_politika/pr ... index.html
jen by mě zajímalo jestli pyramida zase zvedne tu úrok míru u stávajících spoření..?
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků