Stavební spoření modrá pyramida

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod M2M 19. 5. 2007 06:02

23.12.2002 jsem založil stavební spoření a měsíčně platím 1500Kč, cílová částka je na 130000Kč

toho dne jsem zaplatil pouze 975Kč - úhrada za uzavření smlouvy a první platba na stavebko byla 16.1.2003

Zajímá mě, kdy je možné stavebko vybrat bez ztráty státní podpory. A když budu chtít spořit dále jestli se mi každý roku bude připisovat státní podpora 4500Kč. Co když přesáhnu cílovou částku 130000Kč, to už mi nic připisovat nebudou?

Děkuji za vysvětlení
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Michal P 19. 5. 2007 11:13

Vypovědět smlouvu je možné po 5 letech, může už třeba v říjnu podat výpověď s datem ukončení 23.12. 2007, lepší je vydržet pár dní a ukončit jí až v lednu, protože můžete využít státní podporu 4500 i za rok 2008.
Stačí tam třeba v lednu vložit 18 000 a poté stavebko vybrat a státní podpora 4500 za rok 2008 je vaše, akorát že k vyplacení dojde až později ( pravděpodobně v květnu )
Spořit můžete dál až do té cílové částky, jak píšete po jejím překročení už státní podpora není připisována.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 5. 2007 11:47

...ohledně toho "Přespoření" - každá pojišťovna měla jiné podmínky. Některé to prostě "ignorovaly" a připisovaly úroky a podporu jako by byla sjednána cílová částka vyšší, jiné si strhly své 1 % "za uzavření smlouvy" a automaticky částku navýšily, některé (tuším) začaly částky vracet zpět (snad i s nějakou sankcí).
Pozor při uzavření nějakého dodatku smlouvy, bývaly za to zvláštní poplatky, nebo dokoce zpětné přepočítání úroku (na nižší samozřejmě).
Dobrý článek o tom je tady, ale je poněkud starší, možná se to od té doby změnilo:
http://www.mesec.cz/clanky/stavebni-spo ... ou-castku/
a tady:
http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava ... ewsID=3387
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod M2M 19. 5. 2007 17:18

Nevím jestli dosažení té cílové částky je i se státní podporou, pokud ano, tak po 5ti letech bych tam měl

12+1500=18000Kč
18000*5=90000Kč
4500*5=22500
===============
výsledek po 5ti letech 112500Kč

6tý rok bych se dostal přes 130000Kč
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 3. 12. 2007 23:35

Prekroceni CC je poruseni zakona a je sankcionovano. Nektere smirnejsi sporitelny pouze navysi CC automaticky a strhnou si za to patricny poplatek.
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 12. 2007 08:16

Porušení zákona?????? To snad ne... Možná porušení obchodních podmínek, a to ještě jak kterých. Před léty třeba Raiffeisenbank žádný zákaz přespoření neměla, pouze se v případě, kdy byla uspořená částka větší než cílová, platil poplatek z rozdílu naspořené a cílové částky.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 4. 12. 2007 22:34

Pokud vim, je to primo v zakone. Nemusi to byt v podminkach. Obejit se to asi da tim automatickym navysovanim CC, coz zrejme popisujete.
Ekonomicke poradenstvi pro male a stredni podniky, transformace a prodej firem, poradenstvi pro obce, mesta, kraje a statni spravu, vyberova rizeni, kofinancovani k fondum EU.
Premysl Tiser
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 12. 2007 23:17

V roce 2002 nic takového v zákoně nebylo. Bylo to jen v obchodních podmínkách stavebních spořitelen, každá to měla jinak. Jak jsem napsal, RSTS v podstatě navýšení připouštěla, ČMSS měla ustanovení "překročení cílové částky není přípustné", jiné měly ustanovení o automatickém navyšování cílové částky.
V případě RSTS nešlo o žádné automatické navyšování CČ, pouze o poplatek z rozdílu mezi naspořenou částkou a CČ.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod M2M 4. 1. 2008 07:39

Myslíte že je nejvyšší čas založit stavebko?
http://www.novinky.cz/clanek/129943-top ... oreni.html

Máte nějaký tip kde, chci to jen pro spoření
M2M
Diskutér

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 16. 1. 2008 01:40

Zatím to realne nehrozi, ale zahajuje tim diskusi a myslim, ze na konci opravdu dojde k zastaveni podpory stavebniho sporeni.
Premysl Tiser
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2010 18:44

Takze zacinaji nam chodit vypisy z Modre pyramidky a zaroven se ozyvaji nahaneci ve smyslu "uz vam prisel vypis? A nechcete navysit cilovku?". Zacali nabizet nejake "Prodlouzeni Plus" - pokud clovek prodlouzi smlouvu o 3 roky, muze navysit cilovku o 50% nasporenych prostredku, pokud o 6 let, tak o 100% nasporenych prostredku. Na oboje dostane slevu 50%, tzn. v realu zaplati 0,5%.

Takto to muze vypada zajimave, pokud ma ovsem napriklad klient stavebko za ucelem "maximalizace zisku", tak si tim vubec nicemu nepomuze (protoze na dosporeni cilovky ma daleko) a naopak ho sporitelna jeste obere o toho 0,5%. Takze pozor na to panove!
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod filip893 21. 1. 2010 19:27

Do konce roku platilo, že při prodloužení na 6 let byla 100% sleva na poplatku za navýšení CČ, koukám, že to už poupravili.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 1. 2010 19:56

filip893: a netusis, jak to tam bylo s pripadnou aplikaci novych VOP?

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod filip893 21. 1. 2010 20:18

Podmínky marketingové akce Prodloužení Plus do konce roku 2009

Kód: Vybrat vše
http://uloz.to/3740636/mpss-podminky-akce-prodlouzeni-plus.pdf
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 22. 1. 2010 09:52

Tady platí dvojnásob-nechci slevu zadarmo. Bacha na to navýšení, jak jsme se nedávno bavili u starých "bonusových" smluv.
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2010 09:55

germi123:no pokud ma nekdo smlouvu se st.podporou 4500 a uz se vyznamne blizi cilovce, tak to muze byt zajimave, ale jinak logicky vubec ne.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod germi123 22. 1. 2010 21:06

S474N: Myslel jsem trošku něco jiného viz. diskuse zde viewtopic.php?f=309&t=1046085&start=60

Na trhu jsou ještě staré smlouvy s úročením 3% +bonus 50 % z dosud připsaných úroků, který se vyplací až po skončení smlouvy pokud si nevezmeš úvěr)...Pokud by jsi přistoupil ke zvýšení CC a využil akci, tak o ten bonus příjdeš...A to jsou desetitisíce...
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 22. 1. 2010 21:09

germi123: ano, to samozrejme vim, taktez jedna z mych smluv ma tebou zminovane parametry. Nicmene ta nabidka o ktere jsem mluvil se tykala jine me smlouvy - jednu z novejsich, nez tebou zminovana.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod diblik75 1. 3. 2010 21:43

S474N píše:germi123: ano, to samozrejme vim, taktez jedna z mych smluv ma tebou zminovane parametry. Nicmene ta nabidka o ktere jsem mluvil se tykala jine me smlouvy - jednu z novejsich, nez tebou zminovana.

zdravím, otázkou však je, když se využije jejich nabídka "Prodloužení plus" co se stane se smlouvou po vypršení té 3 resp. 6-leté lhůty? to jsem se nikde nedočetla - aby po jejím vypršení ty úroky náhodou nesnižovali!?
diblik75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 2. 3. 2010 08:37

diblik75: a opravdu se ti o tom vubec vyplati premyslet? Staci jednoduchou matematikou si to spocitat. Me to vyslo, ze pri stavajicim rozsahu sporeni (maximalni moznou castku pro vyteznost) bych musel myslim 10-11 let sporit.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod outdoor1 12. 3. 2010 06:52

ja se byl letos informovat na svoji smlovu z roku tusim 2001 a jelikoz ji mam presporenou o nekolik tis. a jedna se o smlouvu bonusovou (v mem pripade asi 7tis.bonus), tak sam nevim co dal....

akce PRODLOUZENI PLUS je fajn, ale clovek prijde o bonusy(pripad bonusovych smluv), uroceni 3% zustava, resp. st. podpora taky (coz neni muj pripad)...

bylo mi doporuceno, pokud penizky nepotrebuji, zatim vyckat, pry hrozi nejaka akce...

nemate nekdo info, zda se opravdu neco chysta (i na bonusove smlouvy)? ja ty prachy ted nepotrebuuji, jen me toci ten bonus...
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 12. 3. 2010 07:52

outdoor1: pokud mas starou smlouvu, tak NIC. Nemaji to osetreny ve VOP, takze pokud love nepotrebujes, tak to tam v klidu nech dal.

BTW v kazdym pripade bych zvazil nejaky terminovany sporici ucet, kde se dostanes na podobna ci lepsi procenta nez 4,5%, napriklad:
:arrow: http://www.unibonsud.cz/cze/terminovane-vklady.htm

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod outdoor1 12. 3. 2010 08:14

to uz jsem taky slysel, ze tato smlouva ma pry hodne zajimave podminky...
a zda se mi, ze ta smlouva je celkem dost vyhodna, ze ani nemam moc chut to davat jinam....

i kdyz o terminovanych taky dost uvazuji...ale zaroven se jich dost bojim...(mozna i zbytecne)
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 12. 3. 2010 08:43

outdoor1: vyhodna je do vyse 4,5% p.a. Tim veskera jeji vyhodnost konci.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod outdoor1 12. 3. 2010 10:26

no a nebo obecne i v tom, ze se neplati dan z uroku..
outdoor1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 3. 2010 19:51

outdoor1: ano, to je taktez pravda, ovsem ne kazdy uz ma dosporenou cilovku a "vyber penez" taky par dni trva.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Czernin 20. 4. 2010 15:14

Do kdy musí stavební spořitelna dle zákona připsat stání podporu za minulý rok? SSČS mi ji ještě nepřipsala, před rokem ji připisovala 17.4.2009.
Czernin
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod S474N 20. 4. 2010 16:43

Dej tomu jeste par dni.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod diblik75 26. 8. 2010 09:23

Dnes mě opět kontaktovala zástupkyně stavební spořitelny MP s tím, že mají akci (pro staré smlouvy) do konce září - při uzavření této akce prý zůstanou staré podmínky - aby se mě prý netýkali navrhované změny od 1.1.2011 (snížení státní podpory a zdanění úroků). Nevíte o tom něco? Požádala jsem ji, aby mi poslala emailem konkrétní podmínky té akce - tak jsem zvědavá, co to zase bude!
diblik75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 26. 8. 2010 09:46

diblik75: Až budeš mít podrobnější informace, mohla bys to sem napsat? Docela by mne zajímalo, co zas vymysleli.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod 12sx 26. 8. 2010 09:58

Jednak byla akce na prodloužení starých smluv o 3 nebo 6 let a teď je akce na "omezení" ztát Bonusoých smluv. Ale, ať je to jak chce, na vše se bude vztahovat dopad supermaxidaně na podporu + připravované zdanění úroků.......
12sx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2010 10:31

No akce sice je, ale pokud je mi znamo, tak clovek prijde o ten 50% bonus na uroku!

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod filip893 26. 8. 2010 10:44

Aha, takže MPSS mi nadále bude platit 4500 Kč státní podpory bez ohledu na to co dostane od státu, za mne rovněž uhradí daň s úroků, ale ztratím nárok na úrokový bonus?

To je opravdu terno, když v tuto chvíli mám nárok na úrokový bonus v řádu desítek tisíc Kč.

Opravdu nejlepší je dělat mrtvého brouka a všechny jejich akce ignorovat.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod 12sx 26. 8. 2010 10:50

No, oni chtějí zabránit tomu, aby člověk platil daň z toho bonusu, který vlastně není připsaný a pokud by se ukončila smlouva po novelizaci zákona o dani, tak by z toho účastník zaplatil daň. Když se přistoupí na nové podmínky, stane se z produktu"termíňák" na asi 3 roky, ale bez BONUSu. Záleží, jak to komu jak finančně vychází. Já asi budu rušit už doběhlou smlouvu....
Co se toho prodloužení týče, tam se stane z 4500 Kč jen část - asi 2250 a pak další rok už snad i jednotně 2000 Kč. A samo - daň z úroků za 2011 a dále......
12sx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 26. 8. 2010 11:03

A ten doposud nastřádaný úrokový bonus se mi na smlouvu teď připíše, nebo na něj při téhle akci definitivně ztratím nárok?

Přeci je blbost kvůli možnému budoucímu zdanění se je tak vzdát celého úrokového bonusu.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 8. 2010 11:05

No ja hlavne nechapu, proc rusit/menit neco, kdyz jeste neni vubec nic jisteho. Me se panove zda, ze to moc prekombinovavate.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod 12sx 26. 8. 2010 11:11

při té akci se právě Bonus prý připíše do stávající smlouvy a tudíž se nezdaní až při ukončení smlouvy. Danit se bude až úrok z naspořených peněz po zavedení daně v dalších letech. Odměnou za to má být zvýhodněná sazba na smlouvě (asi + 1%). Pokud máte BONUS smlouvu, zkuste kontaktovat Vašeho poradce, objasní Vám to,asi lépe než já...... Já argumentoval právě tím, že jsem to chtěl zrušit úplně - do konce roku. Ale pokud by platilo, že zhruba po 3 letech se to dá vybrat (ne po až po 6ti), tak je to možná trochu lepší termíňák....Jak jsem psal, taky mám dilema...
12sx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod diblik75 26. 8. 2010 11:33

filip893 píše:diblik75: Až budeš mít podrobnější informace, mohla bys to sem napsat? Docela by mne zajímalo, co zas vymysleli.

Pokud se dozvím něco bližšího, tak to sem určitě dám, ale nevěřím, že to bude výhodné jak tvrdila - pokud není zbytí, tak s těmi starými smlouvami je lepší nehýbat, protože pokud se podepíše jakýkoli jiný dodatek ke smlouvě, tak v podmínkách mají malým písmem napsáno, že se další věci řídí novými všeobecnými podmínkami, kde už není bonus a i úrok může být jiný! (i když tvrdí něco jiného)

-- 26. 8. 2010 13:13 --

Tady to je - cituji: Akce spočívá v tom, že částka úrokového zvýhodnění - bonusu Vám bude připsána na účet, ihned Vám bude bonus úročen 3% . Ačkoliv v současné době se neplatí daň z výnosů stavebního spoření, nebude Vám nijak tato částka zdaněna. Od roku 2011 budou všechny výnosy ze SS daněny 15%, což by se Vás v případě přijetí akce do konce září 2010 již netýkalo.
Současně Vám zůstane 3% úročení tzn. tarif Profit a možnost navýšení CČ - to vše zdarma.

Ještě se však zeptám, jak je to s 50 % bonusem - o tom se nezmiňuje ;-)

-- 26. 8. 2010 13:32 --

V podmínkách marketingové akce je napsáno: Klient souhlasí s tím, že ode dne doručení návrhu na navýšení CČ nadále ztrácí v plném rozsahu nárok na bonus.
Takž po podepsání dodatku bude smlouva bez bonusu - tak si myslím, že akce není vhodná pro smlouvy s bonusem - chtějí se jich pouze zbavit!
diblik75
Návštěvník

Odeslat příspěvekod germi123 26. 8. 2010 20:52

Přistoupit na tuto akci je výhodné maximalně pro lidi, kteří si chtějí dát zároveň k 31.12.2010 výpověď smlouvy (3%+1,5% bonus) :

Př. Mám na úrokovém bonusu za x let 20 000 Kč takže přistoupení na připsaní úrokového bonusu a výpověď daná letos by úšetřila 3000 Kč (tj. 15% případný úrok z těch 20 000) + 75kč úroky z toho daňového bonusu ( 20 000 za -+3 měsíce)

Ale v případě, že chci spořit např. ještě další 2 roky a mám už uspoříno 200kkč + 20kkč nepřipsaný bonus je už to nevýhodné:

Př: sice příjdu o ty 3000 Kč + 75 Kč kdybych "podepsal", ale zaroveň hned ztratim úrokový bonus 1,5% ročně (-15% daň) z -+ 200 000 Kč ročně tj. za dva roky -+ 5150 Kč

Takže pro spořílky podle hrubých výpočtů nic dobrého , o cílovce se nebavim, ta se zvedne automaticky při přespoření :-))
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 27. 8. 2010 07:01

germi123: znova opakuji, jeste NIC NENI JISTEHO, takze delat jakekoliv zasahy ve smlouve je NESMYSLEM!

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod germi123 2. 12. 2010 19:12

Zdravim, má někdo dlouhodobé (opakované) zkušenosti s přespořováním cílovky u staré bonusové smlouvy ?

Tzn. navyšují Vám cílovku automaticky, nebo posílají vyhrůžné dopisy ?

Byl jsem lanařen na MPSS, abych přitoupil na prodloužení (3/6) let, s tím, že je to výhodné, samozřejmě paní, jaksi zapoměla říci, že bych v budoucnu přišel o úrokový bonus :) Takže jsme se po mých propočtech, přesunuli na téma počasí a nechali to jak to je :)

Mate tedy, někdo zkušenost s tím tu smlouvu "nakrmit" penězi ? :) Si říkám 4,5% s likviditou -+14 dní není špatných
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 2. 12. 2010 21:04

germi123: nic nesleduj, na nic nereaguj a nech to bezet jak to je.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod germi123 2. 12. 2010 21:09

Jo to necham neboj :)

Jde mi jen o to jestli, uz tam nekdo na tyhle smlouvy rval penize pres cilovku opakovane a dlouhodobe. a bez problemu ?
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dinkylinky 8. 12. 2010 13:31

S474N píše:germi123: nic nesleduj, na nic nereaguj a nech to bezet jak to je.

Chtěl jsem se zeptat. Do cílové částky mi chybí pár tisíc, překročím ji už někdy v dubnu nebo květnu. Teď mi nabízí Modrá pyramida tu akci plus-bonus, že mi ten úrokový bonus 1,5% z 3% úroku připíše do té naspořené sumy a tím se vyhnu tomu budoucímu zdanění bonusu. Na další 3 roky pak už o ten bonus přijdu. Nabídli mi to v KB, té paní, co k ní pravidelně chodím, vcelku věřím, neboť mi v minulých letech vždy říkala, ať na žádnou akci nereaguji, protože bych přišel o ten bonus. Takže se ptám, opravdu o ten naspořený úrokový bonus, co teď mám, využítím té akce Plus - Bonus nepřijdu /jestli tam není zádrhel psaný malým písmem/?
Dík za odpověď.
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 8. 12. 2010 14:02

Ten zádrhel je v tom, že to pro tebe není výhodné. Když si teď necháš zvýšit zdarma CČ, připíšeš si úrokový bonus, musíš čekat 3 respektive 6 let, než budeš moci bez poplatku smlouvu zrušit.

Fór je v tom, že za 3 roky budeš mít naspořeno výrazně méně, než když budeš mít i nadále 3+1,5% úročení, budeš platit 1% z navyšované CČ a na konci smlouvy se celý úrokový bonus zdaní 15%. Současně peníze budeš mít kdykoliv k dispozici, protože když podáš výpověď tak se ve spořitelně přetrhnou aby tě vyplatili a pro ně extrémně nevýhodnou smlouvu co nejdříve zrušili.

Tato akce je jenom jedna z mnoha fint MPSS, jak za každou cenu lidem sebrat to vysoké úročení.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 8. 12. 2010 14:06

Podle me je to nejake podezrele. Hlavne ten bonus je vyplacen AZ po ukonceni smlouvy. Protoze, kdyz si z te smlouvy vezmes uver, tak na ten bonus nemas narok. To by jeste museli mit nejak osetreno tohle.

BTW i kdyz ti to nekdy zdani, tak se ti to porad vyplati vic, nez o to prijit. Vzdyt si to spocitej.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod dinkylinky 8. 12. 2010 15:29

filip893 píše:Fór je v tom, že za 3 roky budeš mít naspořeno výrazně méně, než když budeš mít i nadále 3+1,5% úročení, budeš platit 1% z navyšované CČ a na konci smlouvy se celý úrokový bonus zdaní 15%.
Tato akce je jenom jedna z mnoha fint MPSS, jak za každou cenu lidem sebrat to vysoké úročení.

Nedělám si o KB iluze, já starou smlouvu nechával být, ale po novém roce mi zbyde do CČ tak 4-5 tisíc. Myslel jsem, že tu CČ navýší zdarma a že můj úrokový bonus /asi 17000/ celý převedou do smlouvy. Znamená to, že po těch 3 letech mi těch 17000 stejně zdaní? A po těch 3 letech snad mohu smlouvu ukončit bez poplatku? Já se tomu 10 let nevěnoval, tak nevím. Co byste mi tedy poradili? Díky.
Jinak ty podmínky akce jsou zde http://www.modrapyramida.cz/_dataPublic ... -Bonus.pdf
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 8. 12. 2010 15:41

Smlouva poběží 3 roky, pak ji zruším:

Varianta 1 - Přistoupil jsem na akci
Na začátku mám připsán úrokový bonus (ten už by se neměl nikdy zdaňovat, ale v případě úvěru?)
3 roky spořím s úrokem 3%

Varianta 2 - Nedělám nic
3 roky spořím s úrokem 4,5%
na konci zaplatím 1% z navyšované CČ (např z 50 000 Kč to dělá 500 Kč)
na konci zaplatím 15% daň z celého úrokového bonusu

Platí, že po 3 letech konečný zůstatek v případě varianty 1 je menší než u varianty 2.

A to si vem, že novela zákona o zdanění SS je u ústavního soudu a je tu šance, že vhledem k retroaktivitě by mohl ústavní soud zrušit zpětné dodaňování celého úrokového bonusu.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dinkylinky 8. 12. 2010 15:54

Filip 893 - moc díky. Už to začíná být jasnější. Jinak já si úvěr brát nebudu, mám to jako výhodný spoření. A pokud jde o zvýšení CČ varianta 2 - mám obavu, že pokud o to zvýšení požádám já, ztratím ten bonus celý. A když to nechám být na přespoření, tak nevím co se pak bude dít. Ten poplatek za překročení CČ se platí z rozdílu přespoření nebo z celé CČ?
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 9. 12. 2010 08:11

Když si sám požádáš o zvýšení CČ, tak:

ztrácíš nárok na úrokový bonus
zaplatíš 1% poplatek z navyšované CČ
souhlasíš s přechodem z tarifu 3% na tarif s 2% úročením
zaplatíš 1/3 dosud všech připsaných úroků

No prostě totální kravina. Proto v poslední době přichází MPSS s akcemi navýšení CČ zdarma, kdy za navýšení ztrácíš "jenom" nárok na úrokový bonus.

Pokud jde o přespořování, řešilo se to zde:

:arrow: viewtopic.php?f=309&t=1046085&start=60&sid=

:arrow: viewtopic.php?f=309&t=1092107 (post Rada350)

Závěr, nejlepší je nic nedělat, nechat to být a na žádné dopisy a výzvy MPSS nereagovat.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dinkylinky 9. 12. 2010 09:46

Moc díky, taky už se přikláním k tomu nedělat nic. Večer jsem si dokonce našel podepsanou smlouvu z r. 2000. Jen se chci zeptat ještě k jedné věcí - mám zaškrtnuto ve smlouvě, že se zavazuju posílat měsíčně min. 15ooKč. Zajímalo by mně:
1/ Mohu tam poslat najednou 18000Kč? Ve VOP je mimořádně vklady povoleny. Ale na druhé straně mám zavazuju se posílat měsíčně. Tak jestli to jde a není rozpor, že bych už ten zbytek roku tam neposílal nic.
2/ Je možné neposílat celý rok žádnou částku, nechat tu sumu, co mám v Pyramidě, běžet na ten úrok 3 + 1,5 %? Jestli to není důvod k výpovědi ze strany KB, že nic měsíčně posílat nebudu.
Dík za odpovědi.
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 9. 12. 2010 09:54

Raifka stavební spořitelna skutečně některým lidem nevyplácí úrokový bonus z důvodů nepravidelných plateb.

Ovšem VOP MPSS podmínku pravidelných plateb pro přiznání úrokového bonusu vůbec nezmiňují. Je pouze jedna podmínka, nebrat si úvěr. Já jsem kdysi poslal najednou mnohem větší částku, pak 3 roky nic a nikdo to z MPSS neřešil Když jsem se na to ptal své poradkyně, ujistila mne, že to je OK.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod 12sx 9. 12. 2010 10:52

Bonus smlouvu máme také, i přespořeno. Už nevkládáme a jen to roste o úroky.Na akci nás také lákali, ale nechávám vše jak bylo.Ano, zaplatím pak daň z Bonusu, to jo, ale jak je tu již zmiňováno, i tak se to po čase vyplatí. Nevýhodné to je myslím pro ty, co si to třeba chtějí vybrat hned začátkem roku.
12sx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 12. 2010 15:47

dinkylinky: je to plne na tvem rozhodnuti, muzes tam posilat 1500 mesicne, muzes i rocne a nemusis treba vubec nic. V kazdem pripade, jestli ti jde o maximalni moznou miru statni podpory, tak si nech udelat vypis, kde uvidis i kolik ti zbyva doplatit. Jako plusove hodnoty se tam pocitaji i uroky apod, takze v realu treba misto 18 tisic budes muset poslat jenom 12. :wink:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod dinkylinky 9. 12. 2010 21:16

Tak moc děkuji všem za názory. Vše jsem si přečetl a závěr je, že nebudu dělat se smlouvou nic. Je to opravdu nejlepší řešení. Realita dnes bohužel je, že objektivní informace najdu jen na tomhle fóru. Takže ještě jednou díky.
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 27. 12. 2010 11:11

V sazebníku MPSS platného od 1.10.2010 je nová položka:

Roční výpis z účtu stavebního spoření 19 Kč

Výpisy doposud byly zdarma.
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod dinkylinky 5. 3. 2013 15:46

http://www.poplatkozrout.cz/1298-Modra- ... uvami.aspx
Takže inspirace od RB zřejmě zabrala, ale upřímně čekal jsem to.
dinkylinky
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 5. 3. 2013 23:28

Modrá pyramida začala hrozit majitelům starých bonusových smluv, že jim je vypoví. Zatím jsme dva ve stejném termínu, diskutujeme ve vedlejším vláknu
"Dlouhodobé přespořování cílové částky u SS"
viewtopic.php?f=309&t=1092107&st=0&sk=t&sd=a&start=15

Obdrželi jste někdo tuto nabídku? Řešil jste to někdo už dříve? Na infolince tvrdí, že tento postup uplatňují už několik měsíců.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 19. 2. 2014 20:08

Uzavřel jsem novou smlouvu u MP na konci ledna 2014 formou vyplnění formuláře websmlouvy, na začátku února jsem podepsal Návrh na uzav. smlouvy s fin poradkyní MP a až dnes mi došlo Potvrzení o vzniku smlouvy s datem uzavření od 14.2.. Mým záměrem bylo mít to v "akci 120" (=premie až do 2000 Kč ve výši zaplacené úhrady) , která však ofiko platila jen do 31.1..
Tak nevím, mám být nervozní?: Ve Websmlouvě a Návrhu mám uveden kod Jiná akce 120, ale v tom Potvrzení o vzniku...podepsaném statut. zástupci MP, které jsem obdržel poštou dnes, není akce uvedena.

Můžete se někdo mrknout, pokud jste uzavírali smlouvu o SS s MP v nějaké akci (mají prakticky pořád nějaké akce) ... uvádí MP nárok na akci i v Potvrzení o uzavření smlouvy?...dík. (každopádně si to paralelně zkusím ověřit u MP)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak MP reagovala promtně a mám od nich, že moje smlouva je zahrnuta v akci. Jeden by řekl:Díkybohu tady je svět ještě v pořádku...a žádná reklamština se nekonala.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 12. 4. 2014 07:05

Mám smlouvu z roku 2008, kde je ve všeobecných podmínkách uvedeno, že SS může změnit jednostranně úrokové sazby.

Tak už se to stalo :-l

Snížení úroků na 1% s možností "bonusu" na 1.7%

http://2imgs.com/2i/i/5348e550/4cd4abdf ... 63b0.f.jpg
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom brava 16. 4. 2014 07:50

to gerni123: já vidím v odkazu jen černou plochu s bílým bodem uprostřed >>jestli ten bod má být stránka s textem, tak to nejde zvětšit
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 16. 4. 2014 16:58

Koukám, že už ten odkaz nefunguje.

Je tam scan z dopisu ve smyslu:

dle VOP vám měníme jednostranně úročení na 1% od 1.5. Pokud se ozvete můžeme vám dát bonus +0,7% a celkem tedy 1,7%...bla bla
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom brava 16. 4. 2014 23:23

Pokud nebudou dělat vlny a daj 1,7%p.a. (přesný podmínky si nenapsal a za pouhé "ozvání se" ten bonus asi nebude, co?), tak to na ekvivalent vkladu s výp. lhůtou 3M není na dnešní poměry úplně tragické. Za 1% (t.j. po zdanění směšných 0,85%p.a., vlastně po započtení "poplatečku" za vedení ještě míň) bych to tam ovšem nenechal ani minutu navíc - ty prachy nevydělávaj ale naopak je požírá inflace, takže dotuješ banku resp. ad absurdum finanční systém státu potažmo světa. :-\
Ale můžou být týpci, kterým to dělá dobře, co já vím :eh

Mezi náma, já už jsem silně nervozní z 2%, co mám na dvouch starších stavebkách (jedno bez státní podpory a druhé se SP dobíhající tento rok), a jen jak se naskytne alternativní investice s vyšším výnosem, tak vypovídám....
Naposledy upravil tom brava dne 17. 4. 2014 11:10, celkově upraveno 4
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod Karlsbad_1978 17. 4. 2014 01:35

Souhlasím :-)
Karlsbad_1978
Návštěvník

Odeslat příspěvekod germi123 17. 4. 2014 15:22

25.4. mám schůzku tak uvidím co mi nabídnout a poreferuji. :-)
germi123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fueller 17. 4. 2014 17:22

Jedná se o Prodloužení 6+ (úrok 1% + 0,7%)
https://www.modrapyramida.cz/produkty/s ... zeni-6plus

nebo o Prodloužení 3+ (úrok 1% + 0,5%)
https://www.modrapyramida.cz/produkty/s ... zeni-3plus
Fueller
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 4. 2014 17:38

tak to se opravdu vyplatí !!!!! ne vážně to si dělají s odpuštěním p****l ?
Bože kam jsem to před 2 měsíci vlezl, ještě že mi 6 let nemůžou šáhnout na >brutálně-luxusních< 2% a se stát. příspěvkem to nějak přežiju...
Naposledy upravil tom brava dne 17. 4. 2014 20:44, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 4. 2014 18:29

Société Générale jsou teda dobří hajzlíci. Když jsem vloni přemýšlel, kde založit SS, tak jsem hodně zvažoval jejich stavebko, kde měli v tarifu úrokovou sazbu z vkladů na SS 2 % p.a. a z úvěru v pomalé variantě 3 % p.a. Nyní nestačím zírat, z vkladů je pouhopouhé 1 % p.a. a úvěr v pomalé variantě zdražil na neuvěřitelných 3,89 % p.a. (ve standardní sice je úplně stejná, i když předtím byla 4 % p.a., ale to prakticky rozdíl není) - jsem nakonec rád, že jsem přirozený odpor k čemukoli spojeného s KB (a to jsem nikdy jejich služby ani nevyužíval, když teda nepočítám podojení v rámci akce 1000 Kč za sjednání běžného účtu) nakonec nepřekonal.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Camyl 29. 4. 2014 16:16

Ahoj,
k 1.9.2014 mi končí vázací lhůta u SS Modré pyramidy. Paní v KB u přepážky mi řekla, že je SS možné ukončit 21 dnů předem. Na netu o tom nic není a nějak s emi to nezdá. Plantala nějaký kód 109. Nevíte, jestli tak nepřijdu o státní podporu? Dík moc. ;-)
Camyl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlaju 6. 5. 2014 22:16

Pokud byste SS ukončil o 21 dní dříve, než vám končí vázací lhůta, přijdete o státní podporu, proti tomu myslím žádný kód nic nezmůže, o tom nic nevím. Ale tento kód možná znamená zvláštní akci (na webu jsem ji už ani v archivu nenašel), ve které se standardní výpovědní doba zkrátí ze 3 měsíců na 21 dní. Výpověď tedy nemusíte podávat teď v květnu, aby vám to dobře vyšlo, ale stačí možná přijít až v srpnu. Za zkrácení výpovědní doby ale spořitelny často účtují poplatek v procentech z cílové částky.
Jestli to bude jinak, dejte vědět, před podpisem vše dobře pročtěte.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod postcd 5. 9. 2014 13:43

mají nízké úrok sazby, protože je velmi nízká inflace letos.. ale zase asi poroste, viz: http://www.cnb.cz/cs/menova_politika/pr ... index.html
jen by mě zajímalo jestli pyramida zase zvedne tu úrok míru u stávajících spoření..?
Stáváme se tím, na co myslíme.
postcd
Návštěvník