smlouva s liškou

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod papshop 23. 8. 2007 14:18

Neřešil jste někdo v poslední době ukončení smluvní spolupráce s "liškou"? Ve smlouvě je údajně pokuta za nedodržení zákazu činnosti v jakémkoli finančním sektoru /smlouvu jsem zatím neviděla/ po dobu 2 let. Nedává mi to smysl, pokud jsou prodejci OSVČ a po dobu 2 let po ukončení této spolupráce mají zákaz činnosti kdekoli jinde, pak je to podle mě otrocká smlouva nadosmrti, nebo mohu zahodit všechny znalosti a zkušenosti a začínat v úplně jiném oboru - hloupost. Ví někdo z Vás něco bližšího?
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2007 20:27

papshop: ty mas smluvni vztah a nevidela si smlouvu? :roll:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod papshop 24. 8. 2007 14:18

Smluvní vztah s liškou tedy nemám a ani nehodlám mít, řeším tu případ známé, které chce od lišky odejít a údajně ve smlouvě takovou klauzuli má. Smlouvu mi má přinést ukázat až příští týden, tak sonduji, zda je to opravdu tak, nebo se jen domnívá, že to smlouva obsahuje, ale řečí paragrafů je to míněno jinak. Odpověď stále uvítám.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jarmila 24. 8. 2007 14:20

Přečtěte si uzavřenou smlouvu. Mělo by platit, že pohledávky a závazky z obchodního styku jsou promlčitelné po 4 letech od ukončení spolupráce. Proto se u pojišťováků závazky a pohledávky většinou vypořádávají po dvou letech a můžete i vracet provize, což mnoho lidí neví.
Pokud po Vás firma chce, abyste po dobu dvou nebo kolika let nepracoval(a) pro jinou firmu, musí Vám tento požadavek nějak kompenzovat. Ale jak říkám, přečtěte si smlouvu.
Jarmila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radim33 24. 8. 2007 15:16

Každý, kdo pracuje osobně s klienty a má nějaké výsledky, má nějaký osobní okruh těch klientů založený na osobních kontaktech a ti klienti mu věří. Je proto pro něho velice snadné přejít k jiné firmě, "odstřelit" u klientů smlouvy s původní firmou a uzavřít s nimi na provizi smlouvy s novou firmou. Zvláště, když už takové úmysly má a neodevzdá nebo nezničí databázi s podrobnějšími údaji o smlouvách klientů. Podle velikosti provizí stačí i jen 1 - 2 měsíčně a životní standart má zajištěný. Každý, kdo pracuje delší dobu, mívá nějaké klienty, se kterými z různých důvodů uzavřel v minulosti relativně méně výhodnou smlouvu a o to má lepší pozici je přesvědčit. Proto se stanovuje určitá doba, po kterou nesmí pracovat a prodávat konkurenční produkty jiných firem, mezitím by jeho portfolio klientů měl dostat nějaký jiný kolega, ohlásit se těm klientům, převzít je a případně upravit nějaké nevýhodné smlouvy. Já jsem se setkal s dobou 6 měsíců zákazu činnosti.
radim33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod papshop 25. 8. 2007 16:05

vše co je tu v odpovědích je mi známo a jasné, a i když nemá v úmyslu přetahovat klienty jinam, ale chce odejít a začít pracovat ve stejném oboru, např. pod makléře aby byla schopna nabídnout větší portfolio, pak taková smlouva jí činnost výslovně zakazuje, a ani nekompenzuje. Nikdo se smlouvou od této konkrétní SS tady není? Nebo někdo kdo již toto řešil? - S jakým výsledkem? Úplně to na mě dělá dojem, že dopady, které tyto smlouvy mají jsou opravdu takové a nikdo z dotyčných se raději ani nevyjadřuje.
papshop
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 26. 8. 2007 10:05

To Jarmila: Ta kompenzace platí pouze pro zaměstnanecký poměr. radim33 ná naprostou pravdu, třeba v pojišťovnictví je dost běžné, že s sebou takový člověk bere ke konkurenci databízi opečovávaných klientů...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod liska01 27. 8. 2007 19:11

Je to blbost, žádný zákaz činnosti v oboru na 2 roky tam není. Pouze povinnost zachovat bankovní tajemství i po ukončení smluvního vztahu a dodržet zákon na ochranu osobních údajů i po ukončení smluvního vztahu.
liska01
Kolemjdoucí