Vyplata dividend CZ akcii

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tyrol_gangster 26. 3. 2020 14:39

Prosim vas, sorry za neznalost, ale (pres RBroker) prikupuji nejake ceske dividendove akcie (napr. CEZ, Moneta, O2) a neni mi jasne jak je to s vyplatou dividend. Naprosto automaticky jsem se domnival, ze se stejne jako dividendy zahranicni (napr. MCD) automaticky pripisi na dany investicni ucet, ale ted jsem cirou nahodou narazil na informaci ze je musim tahat jednotlive vzdy z banky, kterou dana firma poverila jejich vyplatou? To jako fakt / jde to nejak automatizovat? To mi kazdej rok poslou dopis postou a ja nekam (n-krat) musim chodit / psat? :roll:
tyrol_gangster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackwork 26. 3. 2020 15:16

Fio má třeba dva typy obchodnich uctu, na jednom litas po bankach jak d.... a na druhem si vezmou maly poplatek za bezhotovostni pripis. S divi od Monety nepocitej :-)) :mrgreen: ;-]
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod tyrol_gangster 26. 3. 2020 15:30

takze je to dotaz ktery mam smerovat na RB?

je to sice off topic, ale ad Moneta, smim se zeptat proc (bavime se o 2020+, nikoliv 2019)?
tyrol_gangster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suram 26. 3. 2020 15:45

blackwork píše:Fio má třeba dva typy obchodnich uctu, na jednom litas po bankach jak d.... a na druhem si vezmou maly poplatek za bezhotovostni pripis.

A e-Broker je který z nich?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanickses 26. 3. 2020 16:58

https://www.fio.cz/akcie-investice/dals ... aster-ucet

e-Broker je aplikace, nikoliv typ obchodniho uctu
stanickses
Návštěvník

Odeslat příspěvekod stepano 27. 3. 2020 01:29

tyrol_gangster píše:je to sice off topic, ale ad Moneta, smim se zeptat proc (bavime se o 2020+, nikoliv 2019)?
Představenstvo avizovalo že z důvodu krize zadrží dividendu za 2019. Uvidíme jak se bude situace vyvíjet kolem korony, možná by něco mohlo kápnout v druhém pololetí.
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod lubik2 27. 3. 2020 10:23

tyrol_gangster píše:Prosim vas, sorry za neznalost, ale (pres RBroker) prikupuji nejake ceske dividendove akcie (napr. CEZ, Moneta, O2) a neni mi jasne jak je to s vyplatou dividend. Naprosto automaticky jsem se domnival, ze se stejne jako dividendy zahranicni (napr. MCD) automaticky pripisi na dany investicni ucet, ale ted jsem cirou nahodou narazil na informaci ze je musim tahat jednotlive vzdy z banky, kterou dana firma poverila jejich vyplatou? To jako fakt / jde to nejak automatizovat? To mi kazdej rok poslou dopis postou a ja nekam (n-krat) musim chodit / psat? :roll:
Může to záviset na typu smlouvy, ale mě rozhodně chodí různé měny přímo na investiční účet. Odtud je možné je ihned investovat nebo vybrat ... poslat si je na běžný účet u RB. A tam si je už normálně utratit
lubik2
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 27. 3. 2020 11:13

tyrol_gangster píše:Prosim vas, sorry za neznalost, ale (pres RBroker) prikupuji nejake ceske dividendove akcie (napr. CEZ, Moneta, O2) a neni mi jasne jak je to s vyplatou dividend. Naprosto automaticky jsem se domnival, ze se stejne jako dividendy zahranicni (napr. MCD) automaticky pripisi na dany investicni ucet, ale ted jsem cirou nahodou narazil na informaci ze je musim tahat jednotlive vzdy z banky, kterou dana firma poverila jejich vyplatou? To jako fakt / jde to nejak automatizovat? To mi kazdej rok poslou dopis postou a ja nekam (n-krat) musim chodit / psat? :roll:

Můžu vědět proč používáte RBroker? Nemyslím to nijak zle ...
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod tyrol_gangster 27. 3. 2020 12:48

RBroker - mam u RB ucet, takze to bylo po ruce a nikdy me holt nenapadlo aktivne zkoumat alternativy (pokud muzu presunem napr. usestrit, necham si poradit)

-- 27. 3. 2020 11:49 --

lubik2 píše:Může to záviset na typu smlouvy, ale mě rozhodně chodí různé měny přímo na investiční účet. Odtud je možné je ihned investovat nebo vybrat ... poslat si je na běžný účet u RB. A tam si je už normálně utratit

i CZK napr. od CEZ?
tyrol_gangster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanickses 27. 3. 2020 13:24

mam fio a vsechny cz divi chodi na ucet
vyjimku mozna tvori kofola, kde chteji nejakou specialni zadost loni, ale s tim nemam zkusenost
stanickses
Návštěvník

Odeslat příspěvekod brumlak 1. 4. 2020 00:27

Pri zakladani uctu u Fio si muzes vybrat ze dvou moznosti kde budou cenne papiry ulozeny.
Bud "bezne" u CDCP, do hodnoty (tusim) 360.000 Kc je to zdarma, nad to se plati cca 700 rocne a pak se to nejak navysuje v radech milionu, na cdcp.cz je kalkulacka
Druha moznost je mit ty papiry u FIO. FIO si to necha zaplatit tim, ze ti veme urcite procento z vyplacenych dividend rocne, ted nevim kolik t je ale jsou to jen tusim desetiny procenta. Navic ti pak ty dividendy chodi na ucet vsechny. Kazdy musi zvazit, ale kor pri investici nad tech 360k se to asi vyplati mit u Fia.
Jinak z ulozky v cdcp pak, z tech co vim, chodi dividendy takto Moneta, Avast a Erste na fio ucet (erste tusim nezdaneno), KB vyplaci KB. O2, CEZ a PM vyplaci sporka. Takze staci zajit jednou pro tyhle tri. Kofole se posle postou papir s cislem uctu. Prabos vyplaci Fio na pokladne.
brumlak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod antonsek 1. 4. 2020 08:34

Mě se tedy včera při zakládání obchodního účtu u FIO přes IB systém neptal, kde chci mít cenné papíry uloženy. Dá se to v e-Brokerovi zjistit?
antonsek
Diskutér

Odeslat příspěvekod brumlak 1. 4. 2020 11:07

V tom pripade s velkou pravdepodbnosti budes mit papiry u Fio, pokud je chces mit u CDCP tak pak musis jejich cislo tveho depozitare sparovat s e-broker. Das globalni nastaveni a tam je info o ouctu a jedna z polozek je cislo uctu u CDCP, to tam pravdepodobne nemas a tedy mas papiry u Fio
brumlak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanickses 1. 4. 2020 14:50

Dle te kalkulacky to vypada na tech 360 tisic jako limit, kdy ten poplatek zacina platit a melo by to byt 360kc pro tuto castku. Mne se to zatim netykalo, protoze jsem pod timto limitem. Mam tam uvedeno cislo v CDCP, ale zaroven mi na e-broker ucet chodi dividendy od CEZ, KB, Monety, O2.
stanickses
Návštěvník

Odeslat příspěvekod antonsek 1. 4. 2020 15:21

Také tam mám číslo účtu CDCP a vedle toho registrační číslo RMS.
A v e-broker mám napsáno, že mám základní obchodní účet, tak asi existuje ještě jiný typ účtu?
antonsek
Diskutér

Další stránka