Akcie: záp. Evropa, sev. Amerika

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 16. 2. 2021 21:06

Přesun akcií mezi dvěma konty v jedné zemi je zadarmo.
Když se vyplní formulář s poplatkem 11,90 €, budou francouzské dividendy ve Francii zdaněné 12,8%
(místo nesprávných 30%) po dobu 3 roků. Za 3 roky žádat znova u DKB banky.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 2. 2021 00:50

Pak to je super, ze zákona nebo nařízení Bundesbanky? To by se mohla V.Jourová inspirovat a zasadit o sjednocení gratis transferů depa v EU, ať je trochu užitečná.
Poplatek cca 4éčka/rok za sníženou franc. dan je fajn.
Naposledy upravil tom brava dne 17. 2. 2021 10:40, celkově upraveno 2
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2021 09:33

Ladislav 1. píše:
DkbBank.png
https://www.dkb.de/ = konto dostanou i lidé z Čech a zadarmo.

Já jsem otevřel včera konto u německé kreditní banky DKB,[/color][/size]

Neni to nejak ale pres tyto zminene vyhody porad hodne i ten poplatek do 10 000 eur? :-)

Co tu jsem dostal odkaz na ten Firstrade pro USA, tak to dle alespon napsaneho clanku mi prislo vyhodnejsi i kdyz jsou tam take urcite cachry ala prevod z AirBank do USA atd atd.

Appka tak snad by nebyl problem, ale jestli nemas do dnes zadny Smartphon tak uz chapu, to bude slozitejsi ;-)
pozn. ac ja jsem taky starsi clovek co zase ihned neshani appku na kde co

Dekuji za tip na tu banku, snad ale v bance mluvi i anglicky (nemecky neumim nic) :D
EDIT: vypada to ze i ta appka DKB-TAN2go je pouze nemecka, tudiz pro ne cloveka co neumi nemecky dost spatne pouzitelne (vse jde nejak prelozit ale je to potom vetsi boj) :(
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 17. 2. 2021 11:03

ripper6 píše:Neni to nejak ale pres tyto zminene vyhody porad hodne i ten poplatek do 10 000 eur? :-)

nevím co čekáš, je to furt jen banka s kamennejma pobočkama, žádný fintech
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 17. 2. 2021 11:16

Jen si klidně hledejte brokera zadarmo třeba Robinhood nebo brokera někde v Turkmenistánu.
Ale akcie vám tam zdaní 2x víc, než je správně, akcie tam nemůžete mít desítky let a nakonec vám tam hakeři akcie vykradou.
Já jsem spokojen s poplatkem 10 € za nákup akcií, když je konto zadarmo, split zadarmo, scrip dividenda zadarmo a francouzské dividendy zdaněné 12,8%. A hlavně je DKB banka pod ochranou Landesbank von Bayern.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 2. 2021 11:56

A jine banky nejsou pod ochranou Landesbank von Bayern? Treba Sparkasse Oberlausitz?
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 2. 2021 10:49

Ta je asi pod ochranou státu.
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 21. 2. 2021 17:29

DKB Banka umí s formulářem, s razítkem daňového úřadu a s poplatkem 11,90 € zařídit,
že francouzské dividendy budou daněny ve Fr. 12,8% a kanadské dividendy v Ka. 15% po dobu 3 roků.
Jinak by byly ty jedny daněny 30% ve Fr. a ty druhé 25% v Ka.

Když majitel konta u DKB sežene nového klienta, dostane od DKB provizi 25 € a může se o ni s novým klientem podělit. Ten nový zájemce o konto musí při žádosti o konto vyplnit jméno a datum narození toho staršího klienta.

:?: A jaké akcie jsou dnes výhodně oceněné ve Fr. a v Ka.? AXA, BNP Paribas, Danone, Engie, Sanofi, Total.
8-) Bank of Nova Scotia, Enbridge, Royal Bank of Canada, Toronto Dominion Bank. :idea:

Foto: Bayern LB a DKB Bank in Minga, v poledne 21.2.2021.
Přílohy
DKB-BLB.jpg
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 22. 2. 2021 20:41

Krach na burze a strategie pro překonání krachu.
Video německy, 12 minut.
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=DpqTApuVyVg

Povídá se: neprodávat akcie, radovat se z dividend a levně přikupovat akcie. 8|
Přílohy
Crash.jpg
Crash.jpg (39.83 ) Zobrazeno 1201 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav 1. 23. 2. 2021 07:24

Příští krach na burze - česky se vykládá 21 minut článek,
který publikoval nedávno 82-letý anglický investor Jeremy Grantham z Bostonu
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=swwjU-n7NXc

Já si myslím, že velký dvouletý všeobecný krach západních akcií brzy přijde. Ti kdo kupují akcie s nejlepší minulou performancí bez dividend a nechtějí prodat při poklesu 20%-30%, zle dopadnou a budou se nudit s akciemi dlouhá léta pod vrcholem, které klesly na 1/4 až 1/10. Ti kdo kupují jen levné líné blue chip akcie kvůli dividendám jako důchod, těm klesnou akcie maximálně 50% pod vrchol a budou z nich mít i během krachu a po krachu každý rok radost v podobě dividend.
Přílohy
Grantham.png
Grantham.png (271.18 ) Zobrazeno 980 krát
Ladislav 1.
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 23. 2. 2021 08:41

Konečně jsem to pochopil, je štěstí a radost, že cena mého majetku klesne na polovinu ... protože ako hovori pod Tatrami Blahoslavení chudobní v duchu lebo ich je nebeské kráľovstvo :-D
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 25. 2. 2021 13:14

“ a nechtějí prodat při poklesu 20%-30%”

Počkat, při poklesu se přikupuje, prodává se při růstu, ne?
proletáři všech zemí…
vpe
Inventář

Předchozí stránka