LYNX - Doporučení

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 7. 12. 2020 21:04

Mně teda normálně maká. Aspoň teda appka.
Vasekpasek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod torbjorn 7. 12. 2020 21:49

Ahoj Vasek, mne nefunguje prihlásiť sa cez stránku lynx. Je na ich stránke oznam:
We would like to inform you, there are currently problems with the login to LYNX-accounts.
Currently, we are working to address this issue. Please try to login later.

Mám zadané ordery a absolútne neviem čo sa deje. Po zavolaní mi len sucho oznámili ,že majú technické problémy. Som zvedavý ako dopadnú moje ordery a aké budú dôsledky nemožnosti sa prihlásiť
Naposledy upravil torbjorn dne 8. 12. 2020 00:09, celkově upraveno 1
torbjorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prologer 7. 12. 2020 23:04

Problem je nejspíš na straně Interactive Brokers:
https://www.bloomberg.com/news/articles ... g-platform
Prologer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pacholicek 22. 3. 2021 23:47

Mohl bych poprosit jedno doporuceni?
pacholicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pacholicek 23. 3. 2021 09:46

Mam ho. Dekuji.
pacholicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t3kko 7. 5. 2021 11:57

Zdravím zdejší komunitu,

mám v plánu otevírat účet u společnosti LYNX Broker a zrovna si pročítám možnosti vkladu na investiční účet. Bohužel účet v CZK mají vedený v Německu, což spadá pod zahraniční platbu a banky si za to většinou účtují 1% z částky. Mám v plánu nakupovat akcie na americké burze, tudíž obchody budou probíhat výhradně v USD.

Pro vklad mě tedy napadly dvě cesty:
- smířím se s poplatkem a prostě zašlu částku v CZK na účet v Německu
- směním CZK na EUR (např.: přes Transferwise) a skrze bankovní účet pošlu SEPA platbu, kde po připsání u LYNX provedu konverzi do USD

Máte někdo jiný tip či doporučení, jak vklad provádíte? Děkuji mnohokrát předem.
t3kko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pacholicek 7. 5. 2021 12:11

Druhou možnost používám. Ale člověk musí mít svůj eurový účet.

Mám účet u devizovky, dnes si můžeš vybrat z několika. Potom potřebuješ svůj eurový účet, protože LYNX akceptuje přijaté platby jenom z účtu na tvoje jméno. Je to poplatkově nejvýhodnější. Směna u devizovky znamená drobný poplatek, SEPA platby bývají zdarma. Směna u LYNXu z EUR na USD je za 100kc. Pozor na to, že když to chce člověk takto provozovat a na LYNX účtu neplánuje mít žádné CZK, tak si při zakládání účtu musí zvolit jako hlavní měnu účtu EUR. Jinak poplatky za směnu by mu chtěli strhnout v CZK a směna měn neprojde.
pacholicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod t3kko 7. 5. 2021 12:29

Ano, vím, že je nutnost zaslat peníze skrze vlastní bankovní účet, a mám v plánu EUR účet pro tyto účely zakládat. Nyní mám totiž pouze USD konto u své banky.

Děkuji tedy mnohokrát za tvůj čas a odpověď, která mě jen utvrdila v mou myšlenku. Také velké díky za dodatek ohledně provozování LYNX účtu v EUR, jelikož toto by mě vůbec nenapadlo. Předpokládám, že není problém tuto hlavní měnu posléze změnit, že? LYNX totiž plánuje otevření účtu v České republice, nicméně neví se, kdy to bude. Těžko říct, zda vůbec, ale kdyby ano, tak ať vím, že to poté nebude problém :).

Jinak za ochotu bych poprosil tvé doporučení, pakliže můžeš poskytnout. Děkuji.
t3kko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pacholicek 7. 5. 2021 12:34

Předpokládám, že není problém tuto hlavní měnu posléze změnit, že?


Neni.
pacholicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jerabnik 10. 5. 2021 13:03

Zdravim, mate nekdo zalozene ucty zaroven u Lynxu a u Interactive Brokers?

Mam ucet u IB, ale po Brexitu slitlo pojisteni na 20k Euro, tak zvazuju zda nemit ucet u dalsiho brokera.
Lynx se mi zamlouva, ale je spojen s IB pupecni snurou.
Je otazka, zda nebude vadit, ze jedna a tataz osoba bude mit ve vysledku dva profily u IB a zda to vytvari narok na dvoji pojistne plneni.
jerabnik
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků