Moneta Bank - převzetí PPF - 2.pokus

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 6. 4. 2021 23:01

No minimálně ÚOHS by to při schvalování fúze právě dle mnohých právníků mělo silně zajímat (ale i management Moneta) a klidně je možné, že bude nutné počkat na určení právoplatných aktuálních vlastníků v dědickém řízení.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Menton 11. 4. 2021 10:58

Hele já se tentokrát nebojím že to PPF nezvládne, nakoupeno už mají, doladí ten zbytek než se vyreší kdo stojí za aktivy. Řekl bych že tam je mnoho akcionářů kteří nebudou nějak aktivovat proti nim. Je to tam moc rozdrobený na to aby se dohodli. A na jakoukoliv obranu je už vpodstatě pozde.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gotesák 16. 4. 2021 09:12

Před chvílí zveřejnili, že Tanemo ze skupiny PPF obdrželo souhlas České národní banky ke zvýšení svého podílu v Moneta Money Bank na 28,36 procenta a hned nám kurz poskočil zpět. Cena za odkoupené akcie by dosáhla 11,3 miliardy korun, tak třeba to prodejci přelejou do ČEZu, když je před (možná tučnější)divi.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Menton 16. 4. 2021 13:38

Tak já byl včera v Air a tam mám dobrý kontakt a ten o tom mluvil jako o hotové věci. Prý Spurný aktuálně jedná s většími akcionáři a snaží se je přesvědčit aby s fůzí souhlasli a dál jedná s těmi co chtějí prodat. Dle mne jednoznačně nakoupili většinu od bývalých akcionárů ti si to vyhodnotili tak že je lepší prodat. A myslím že toto by si měli uvědomit i ti menší tady.
Akcie se vydáním nových naředí, dle mne cena půjde dolu. Jakákoliv spekulace že by akcie stály jednou tolik je blbost. Je tam nerozdělený zisk, a ten si bude chtít PPF nějak uchovat.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Menton 20. 4. 2021 18:12

No jsem zvědav po 20.4 a konci měsíce jak se ty pozice akcionářů hlavně těch co jedou pro kellyho partu přelijou do PPF. Hádám to bude víc než 30% a brzo jim to prodá většina těch co jsou rozumní.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gotesák 29. 4. 2021 08:42

Valná hromada proběhla celkem v klidu, výsledky OK, jsou na netu, představenstvo si odhlasovalo ty správné odměny, znovuzvolili Singera a s Petrus Advisers si vytřeli zadek dle očekávání, Rajfce dokonce zavyhrožovali :-S . I slza prý ukápla, když drželi (celých :roll: ) 10 sekund ticha za zemřelé zaměstnance Monety. Vzhledem k tomu, že návrh akcionářů na výměnu člena dozorčí rady neuspěl, má skupina akcionářů podporující sloučení aktuálně navrch. Nicméně pro samotné rozhodování bude důležité stanovisko vedení Monety ke konverznímu poměru navrhovanému PPF. „Ten významně nadhodnocuje aktiva skupiny Air Bank a je tak pro Monetu nevýhodný. Vedení Monety bude požadovat jeho úpravu, audit je hotový, jen vyřešit cenu (mezi sebou - drobasům se drobky nejspíš házet nebudou) a pak bude následovat mimořádná valná hromada. MONETA plánuje dokončit tento proces v polovině roku 2021
Více v článku Audit návrhu plánu PPF spojit Monetu s jejími finančními firmami je hotový, nyní se domlouvají na ceně na stránkách ČT24(odkaz sem nejde vložit).
Podle mě jde vše podle (jejich 8-) ) plánu a retail to může pouze pozorovat.

-- 29. 4. 2021 10:13 --

Na E15 píšou, že divi nevyplatí (Valná hromada Moneta Money Bank schválila návrh nevyplatit dividendu ze zisku za loňský rok. Zisk zahrne do kapitálu banky.) ale Moneta ve výsledkové zprávě za 1Q21: Moneta podala žádost na ČNB o schválení výplaty dividendy ve výši 1,5 miliardy Kč v souladu s limity nastavenými regulátorem, takže něco asi na podzim pustí. Já to chápu tak, že milostivě na podzim vyplatí zadrženou divi z r.2019 a za 2020 nevyplatí.
Život je příliš krátký na to, aby člověk chodil do práce.
gotesák
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 29. 4. 2021 14:31

Na podzim možná vyplatí dividendu podle limitů ČNB, což je o dost míň než by odpovídalo 2019. Pokud budou doplácet, tak až někdy později.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod peliculiar 29. 4. 2021 17:46


... odkaz sem samozřejmě vložit jde ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Menton 4. 5. 2021 06:48

Jo kluci jedou podle plánu, vyladěj cenu, s nesouhlasným názorem ostatních akcionářů si poradí. Ještě navíší podíl. Záhadně se toho většina těch větších investorů zbaví. Jak vydají nové akcie, bude cena hezky dole, a dividendu nedají. Následně pustí jen pár korun pro smích až to pustí i ti nerozumní. Jak natřískají vatu stáhnou to z burzy a vyhodí ten zbytek.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kasper 6. 5. 2021 21:12

Dum spiro spero
Spem retine
S rozumem a odvahou
Audacem fortuna iuvat
Sciens vincit 
Semper Fi
Kasper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xxiro 11. 5. 2021 16:50

Mě připadá, že poměr v jakém chtějí ředit podíly mi přijde tak nějak mimo mísu. Když chtěli fůzovat minule nacenili podíl na nějakých 18-19mld a management Monety od toho cuknul a požadoval po PPFce slevu. Teď k této nabídce PPF přibalila Zonky, které mají v rámci té nabídky minimální hodnotu (doposud nebyly Zonky v plusu) a podle poměru, ve kterém chtějí ředit, chce za HC+AB+Zonky 28mld.

Jako úplný drobas jsem proti (ale to je nepodstatné, na mě nezáleží), a pomalu začínám vyhlížet exit plán své pozice na Monetě. PPF se určitě pokusí v době, kdy to bude pro drobase nejméně výhodné, vytěsnit. Na to nehodlám čekat.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod volnicko 12. 5. 2021 06:34

Ac s tebou souhlasim, tak spojeni paradoxne garantuje cenu 80, ktera je mirne nad trhem. Premyslim, ze bych neco dokoupil a mel zajistenou cenu. Prave odmitnuti na VH by mi do toho hodilo vidle. :)
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 12. 5. 2021 14:16

Já přikupuji, při garantované ceně odkupu 80,- , je nákup za 75 jistý zisk přes 5% (dobře po odečtení transakčních popaltků cca 4,5% dejme tomu .. ), s tím že cena může jít i přes 80.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dave_no 12. 5. 2021 14:54

Cena 80 Kč se vztahuje na odkup za jakých okolností? Jakou má platnost tato "nabídka"? A jaká je šance, že k žádnému odkupu nedojde? I tak je to pořád dost spekulace.
dave_no
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod volnicko 12. 5. 2021 18:47

Ano, stale to je spekulace. Myslim, ze nejvetsi otrava by byla, kdyby se to proste tahlo.
Pokud dojde ke schvaleni transakce, tak PPF bude mit takovy podil, ze za minimalne 80 bude muset vykoupit.
Pokud nedojde ke schvaleni, tak se odlozi nevyhodny kauf, ale padne garantovana cena. Pak asi zalezi na dalsim vyvoji v bankach. Myslim, ze Moneta je ted ocenena vic nez dobre, coz by mi implikovalo pokles ceny.. Na druhou stranu PPF asi nezaplatilo nekolik miliard za to, aby bylo mensinovym vlastnikem. Vse to delaji kvuli ovladnuti a spojeni. Tedy prostor pro dalsi jednani/navyseni?
volnicko
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků