Fio e-Broker

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 18. 5. 2021 22:03

@ stanickses: Velmi pravděpodobně nic. Vím, že obráceně to tak je. Pokud přes Easychange vyměním CZK na devizu a mám devizový účet u Fio banky, tak mi Easychange pošle směněné peníze na účet bez bankovních poplatků za převod cizí měny.

Pokud to tak není, pak se omlouvám, třeba mě někdo opraví.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rad68 2. 6. 2021 07:48

Mám asi primitivní dotaz k dividendě z Philip Morris (mám Master účet, celkově to bude má první dividenda). V nechutně dlouhým průvodním dopisu k tomu píšou, že právnické osoby musí uvést skutečného vlastníka, jinak se dividend nevyplatí. Znamená to, že si mám nějak hlídat, aby mě Fio někde uvedlo, nebo se to týká něčeho jinýho a já nemusím dělat nic a dividenda mi prostě sama přijde na transakční účet u Fia?
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xsw 2. 6. 2021 15:45

A ty máš koupené akcie jako právnická osoba? Pokud jo, tak ať má ta tvoje právnická osoba dohledatelné, kdo je její vlastník.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rop 2. 6. 2021 18:40

Rad68: od 1. 6. 2021 platí nový zákon o evidenci skutečných majitelů - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2021-37

Podívej se do § 53 odst. 2 tohoto zákona:
Obchodní korporace nesmí vyplatit podíl na prospěchu také právnické osobě nebo právnímu uspořádání, jež nemá v evidenci skutečných majitelů zapsaného žádného skutečného majitele.

Takže pokud nemáš v Evidenci skutečných majitelů nikoho zapsaného, tak nedostaneš žádnou dividendu. Klidně mi pošli IČO té právnické osoby, která vlastní akcie a já ti pošlu výpis z ESM (on momentálně funguje jen pro "vyvolené"). Můj mail
Kód: Vybrat vše
pavel@rihovi.eu
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rad68 3. 6. 2021 19:02

Moc díky oběma, já to asi jen blbě popsal - já jsem fyzická osoba, ale chápal jsem to tak, že tou právnickou osobou je Fio, když to mám přes Master účet. Takže z Vašich odpovědí chápu, že se mě to netýká.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xsw 3. 6. 2021 19:05

Netýká. Philip Morris ČR určitě zasílá dopisy jako akcionářovi tobě a ne Fiu. Oni vědí, kdo je vlastníkem kolika akcií.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Rad68 5. 6. 2021 07:14

Jo, je to přesně tak, takže vyřešeno. Snad to pomohlo vyjasnit situaci i někomu dalšímu.
Rad68
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 5. 6. 2021 12:30

Nevíte, jak získat potvrzení o stržení daně z dividend Erste v Rakousku, aby se to uplatnilo v daňovém přiznání?
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod aaischa 5. 6. 2021 12:34

Tvůj FÚ to vyžaduje ? u US též zpravidla tolerují jen výpis od brokera kde to je vytříděný dle země... stačilo dodanit UK a jinak bez problému..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 5. 6. 2021 14:11

Nevím, neptal jsem se jich, ale všude se píše, že je to pro započtení nutné. Na výpisu to samozřejmě bude, to by problém řešilo.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod volnicko 5. 6. 2021 16:26

Ja pouzivam jen ten vypis. Lec stejne se dlouhodobe rakouskych spolecnosti planuji zbavit. To realne zatizeni dividend je moc vysoke a zase toho mam jen skromne na to, abych zadal o nejake vraceni v Rakousku.
volnicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2021 14:53

xsw píše:Netýká. Philip Morris ČR určitě zasílá dopisy jako akcionářovi tobě a ne Fiu. Oni vědí, kdo je vlastníkem kolika akcií.


kdyz to ma pres master ucet, tak posilaji dopisy kazdemu zvlast?

Vsak v evidenci CP Jsou ty papiry psany na fio ne? Kdo z nich plati poplatky depozitari nad tech 360.000 Kc?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 9. 6. 2021 18:26

To těžko, neboť Philip Morris zasílá výzvy k hlasování na valné hromadě mně i když mám u Fio Master účet.
xsw
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod vpe 9. 6. 2021 18:32

Máš majetek nad 360.000 Kč a jak dlouho? Ptám se kdo platí poplatky tedy.

Není to až teď s tím AML a evidencí vlastníků a všeho?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 9. 6. 2021 18:41

Jo 300 akcií PM ČR má určitě větší hodnotu než 360000 Kč, i dividendu jsem z toho dostal minulý rok vyšší než 360000 Kč. Poplatky platím Fiu, jsou docela vysoké 0,2 % z připsané dividendy, minulý rok byl poplatek skoro 800 Kč, tento rok je o něco nižší dividenda, tak bude i poplatek nižší.
xsw
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků