Lynx/Interactive Brokers CZK Migrace a deposit CZK

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 17. 7. 2021 19:45

Prý se ruší poplatek za neaktivitu 10 USD?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus 500-1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni až 11%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TnT2 18. 7. 2021 01:20

Ano, IB ho zrušili.
Curve karta promo kód na £5: RG7YB | Bondster promo kód: 0539 | Mintos kód: 21GMHB | Portu na 3 měsíce zdarma? Stačí SZ.
TnT2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gryp 12. 9. 2021 12:20

Čtu tady poplatek za SEPA platbu 100,-. Komerční banka je ale má zdarma ne? Vycházím z ceníku:
https://cenysazby.kb.cz/file/cs/sazebni ... 7227ed711d

Jestli je to opravdu SEPA platba. Tím pádem by měl být i výběr zdarma v případě KB.

Narazil jsem i na nějaké video, kde doporučovali Air bank jako nejlevnejší pro vklad do IB, tak si říkám, jestli mi něco nedochází, či co?
Gryp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod frelichl 12. 9. 2021 12:53

SEPA platba je z definice vzdy v EUR, pokud je platba v jine mene, o SEPA se urcite nejedna. To co jsi tady cetl driv bylo, ze Airbank uctuje za zahranicni platby 100 czk a nekdo to mylne nazval SEPA platbou.
frelichl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gryp 12. 9. 2021 13:00

Děkuju, koukám, že je to i na wikipedii:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jednotn%C ... y_v_eurech
SEPA nepodporuje platby v jiných měnách než je euro

Nevěděl jsem, že je to vázané na eura... Někde jsem se i dočetl, že banka pošle jako SEPA, klidně i CZK. Nicméně člověk pak může zaplatit za konverzi dokonce 2x... Což myslím, netřeba dalšího komentáře.
Gryp
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 23. 9. 2021 20:36

Je to zkratka ze Single EURO Payment Area, tedy to euro je přímo v názvu té SEPA metody :D. Takže ano, jedině a pouze euro, jak už název deklaruje. Tedy pokud jsi četl že "banka pošle jako SEPA klidně i CZK", pak to znamená, že ty koruny nejprve musí zkonvertovat na eura, typicky svým "super výhodným" kurzem.
Vše ostatní (jiné měny, mimo oblast SEPA) jsou běžné zahraniční platby, typicky přes systém Swift. Ten je dražší a navíc hrozí poplatky korespondenčních bank, pokud nejde o přímé zaslání bez jejich účasti.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Jenda_ 5. 1. 2022 11:04

gotesák píše:Já sice nevím, jaké instrumenty obchodujete, ale já rozhodně v této době finance neposílám, ale naopak stahuji. Posílal jsem minulý rok (ještě na staré účty) a nyní, když jsou trhy na (lokálním) vrcholu, tak rozhodně akcie nenakupuji, ale realizuji +-100% zisky téměř na všem. Ale každý má svoje postupy a vize.

A kdy plánuješ zase „nastoupit“, resp. kdy jsi nastoupil? V příloze je světový vanguard (VWCE v Eurech, akumulační) s vyznačeným datem tvého komentáře - přijde mi, že ať jsi vystoupil a nastoupil kdykoli, musel jsi jedině prodělat. Pochlub se, jak jsi dopadl oproti stavu, kdy bys na to nesahal.
Přílohy
vwce-3y.png
vwce.png
Jenda_
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků