Xixoio — tokenizační platforma

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod _dank 25. 8. 2021 12:53

Máte někdo zkušenosti s Xixoio.com? Vypadá to jako platforma, kde je možné investovat do firem skrz tokeny, které firma přes Xixoio vydá.

Nechce se mi věřit, že do toho lidi nasypali půl miliardy, jak uvádí na webu. Tím spíš, že tam zatím není žádná firma, do které jde investovat, jenom samotné Xixoio.

Trochu to na mě působí jako český pokus svézt se na dávno minulé ICO vlně a za usilovného zaklínání "blockchain" a "tokenizace" dostat z lidí prachy.

Setkali jste se s tím někde?
_dank
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aaischa 26. 8. 2021 08:08

četl jsem o tom celkem dost, kolega z práce zná toho týpka co to vede, tak mi to doporučoval, ale zatím radši kupuju běžný akcie nebo běžný crypto, mají teď upisovat první firmy přes ty jejich tokeny,

chlapík je od Český Lípy a dá se i leckde setkat, po registraci mi každou chvíli chodili maily ať koupim tokeny a dokonce mi i 3x volala nějaká lady od nich :D což mě lehce doodradilo..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod peliculiar 4. 12. 2021 21:33

Krypto budoucnost s mnoha otazníky. Xixoio oblepilo Česko reklamou a slibuje velké věci, hraje ale samo na sebe píše:Tím ovšem nejasnosti nekončí – spíš naopak. S Watzkeho tokeny XIX, kterých už lidem prodal za čtvrt miliardy, se nedá nijak obchodovat, neexistuje pro ně sekundární trh ani je neakceptují známé krypto burzy a směnárny. Firma navíc ve svých podmínkách píše, že není povinna krypto mince od lidí vykupovat zpět, takže se z nich může stát bezcenný digitální majetek. Zároveň se ale společnost chlubí, že hodnota tokenů XIX stoupá. Jak je to možné, když se s nimi nikde neobchoduje?

Principál poradenské společnosti Boston Consulting Group v Praze David Antoš k tomu na Twitter napsal: „Token XIX není obchodovatelný a nemá tedy tržní cenu. Přesto Xixoio tvrdí, že vzrostla o 577 procent. Jak? Prostě sami určili ‚správnou cenu‘. Zítra ji mohou vynásobit dvakrát a bude to stejně pravdivé.“

I další čtení tohoto dokumentu by mělo zájemce varovat. Xixoio v něm ze sebe na mnoha místech snímá odpovědnost, uvádí například, že není a nebude povinno přerozdělovat zisk, že s vybranými penězi nebude investovat, ale že je použije na provozní náklady včetně odměn pro konzultanty, že sekundární trh s tokeny nemusí nikdy vzniknout a že šance na vznik celého projektu je nejistá.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 12. 2021 06:08

Už se to tu řešilo, umožňují klientům token koupit, ale ne prodat.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=13041657#p13041657
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petr s 5. 12. 2021 10:47

petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxiro 6. 12. 2021 18:05

Moc přesvědčivě na mě hlavní pilot Xixoia svým rozhovorem pro Seznam nepůsobil. Firma má náklady 6,5 M měsíčně, při jednoduchých počtech vychází roční náklady v rozmezí 70-80M a jediným zdrojem příjmů jsou pro ně prodej jejich tokenů. Obchoďákům dávají provize 3-8%. Takže, aby mohli takto dál fungovat, musí měsíčně prodávat tokeny za 7 M nebo víc.

Veškerá rizika nese investor a když se Xixioio rozhodne ze dne na den zavřít krám, jsou všichni namydlení a žádnému arbitrovi nebo regulátorovi se nedovolají.

Nevím jak vy ostatní, ale bych do toho nedal ani halíř

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-firmy-jsem-podvodnik-nebo-cestny-chlap-pta-se-prodejce-tokenu-xixoio-182649#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=9BYHZaJLGf1-202112061539&dop_id=182649&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest182_boxik_sport_bez_dopo_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 6. 12. 2021 18:38

a ještě platí callcentrum které volá pořád dokola jesli náhodou nechci nakoupit :D
staromládenec Wazke pořá posílá super maily jak to stojí za to .. :D
dobré věci se prodávají sami..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxiro 7. 12. 2021 07:58

Já osobně si myslím, že by se co nejdřív mělo začít pracovat na tom, aby v tomto oboru vznikla regulace a pravidla, jinak to může skončit průšvihem.

Mě by osobně zajímalo, podle čeho Xixoio vychází z toho, že hodnota XIX vzrostla o 500%? Cenu za tokeny si určují sami, tak proč to není o 300% nebo 1000%? Celý jejich business stojí na tom, že budou prodávat nějaké krypto-dluhopisy (tokeny), ať už své nebo cizí. Co se asi stane, až vyplave na povrch nějaký problém firmy, která prodávala svoje tokeny přes Xixoio. Bude to obrovský reputační problém a zájem o tokeny emitované přes ně půjde dramaticky dolů. Jak v budoucnu vysvětlí potenciálním investorům, že před 2-3 lety prodávali něco, co zkrachovalo a teď nabízí tokeny zase jiné tokeny další firmy? O kamna se člověk většinou spálí jen jednou, vezme-li si z toho nějaké ponaučení.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikko 7. 12. 2021 08:42

nikko
Nadšenec

Odeslat příspěvekod peliculiar 7. 12. 2021 10:47

Tyhle varování ... Když jsem to četl, tak jsem si vzpomněl na korporátní dluhopisy, kterým prospekt schválila ČNB. Ač by se mohlo zdát, že nad nimi drží dohled a činí je důvěryhodnými, tak jde jen o formalitu. Kolik lidí to ví? Varuje před tím také ČNB? Obojí je hodně rizikové ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod peliculiar 7. 12. 2021 11:03

To naneštěstí zajímá minimum lidí ... Většina běžných lidí si takovou hrubou rešerši udělat nedokáže a nebo jsou závěry ke kterým došli spíš zavádějící. Sám mám pochybnosti o tom, že bych to zvládl.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 7. 12. 2021 16:45

Jo, ale zadat „dluhopisy ČNB“ do vyhledávače a najít (teď už) dlouhé roky diskusí o tom, jak to nic neznamená, není tak těžké.

Samozřejmě do dluhopisů může investovat i člověk, který to neudělá, ale je otázka, jak tomu pomoci. Úplně zakázat prodej takových investic jinak než přes bankovní fondy by nám tu zavedlo ošklivý kartel, který by zrovna nám uškodil…
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod peliculiar 7. 12. 2021 18:13

Nevím, osobně se z principu korporátním dluhopisům vyhýbám, protože ve většině případů si firmy mohou půjčit levněji, což pro mě znamená, že tam asi nebude něco úplně v pořádku. Jasně, je to hodně zjednodušené vnímání, ale momentálně to tak mám.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků