Degiro

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Bobb1 14. 1. 2022 16:45

Nejde, nefunguje ani kód ani otisk prstů.
Bobb1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 14. 1. 2022 17:02

Ted vsechno jede

-- 14. 1. 2022 17:05 --

jirouch007 píše:Nevíte někdo, jestli je u Degiro možné založit si na jedno jméno dva oddělené účty Basic (jeden chci jako "spoření" pro dítě)? Díky.

Tak to ti nepovím, nejpozději při zakládání druhého účtu to zjistíš, případně ti odpoví podpora…
proletáři všech zemí…
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pourak 14. 1. 2022 19:02

Zdravím, podařilo se mi (ikdyž jsem teď četl že to prý nejde) založit Degiro s EURovým bank. účtem.
Tudíž je to můj primární bankovní účet v Degiru.
Ale co když pak dám výběr prostředků, když výběr je možný pouze v CZK ?

Čtu tam, že je možnost prohodit ten můj eurový bank. účet s tím z "other bank accounts", což je ten korunový. netuším ale kde je na to nějaké tlačítko či formulář. Možná se to zobrazí až po úplném ověření toho korunového účtu.
Doufám, že by mi zůstala možnost u toho eurového bank. účtu vkládat eura, kdybych to pohodil.....
Přílohy
degiro upravený-min.jpg
pourak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 1. 2022 19:13

Vyber € snad nikdy neslo aby sis nemohl z dedira delat levnou fx smenarnu.

Posilat tam CZK jde minimalne ze 2 ruznych ceskych uctu

To tlacitko je na obrazku pod “upravit” a jde to myslim zmenit 3x za rok?

Ps: Eur jsem si tam snad kdysi na test posilal (€ poslat slo, vybrat asi ne) ale myslim ze to bylo ze sekundarniho, ktery jsem pak vymenil za czk ucet. Protoze fio posila standardni platby jen do 12 a moneta do 14 hodin, tak jsem si dal jako sekundar moneta a z nej platba ve 13:59 zadana se pripise v 18 hodin na degiro.
proletáři všech zemí…
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pourak 14. 1. 2022 19:26

Takže ti nevadí směna korun na eura na degiru ? Zatím jsem měnil na revolutu eura pro XTB kvůli ETF vedeným v eurech.
Tak to talčítko tam zatím není, tak se asi objeví po ověření.
pourak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 1. 2022 19:35

Na degiru prave CZK <-> € by meli byt levne smeneno a bez poplatku, viz posledni radek.

Na rozdil od USD.
Přílohy
13196A7F-5165-4035-8A05-64B441C05096.jpeg
Naposledy upravil vpe dne 14. 1. 2022 19:39, celkově upraveno 1
proletáři všech zemí…
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nick270 14. 1. 2022 19:37

Zdravím,
plný YT je teď zahlcený videy, které jsou o investování do S&P 500. Budu dávat 1000 Kč měsíčně a za 25 let budu mít milion.
No ok, ale v žádném videu jsem nikdy neslyšel, co udělám potom, jak budu mít ten milion.
Ty peníze nemám na účtu, mám je u nějakého brokera v podobě ETF. A co po těch 25 letech? Jak ty moje peníze včetně úroků dostanu na svůj bankovní účet? Prodám ETF? A koupí je ode mě někdo? Když nekoupí, tak co dál?
Asi se to těm investorům zdá jako zanedbatelná informace, ale úplný nováček vidí vidinu milionu, ale pak si uvědomí, jak své peníze dostane zpět.
Díky za odpověď.
Nick270
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 1. 2022 19:43

Presneji 1,338 milionu :-) To vymyslel Vavra :-) Pointa je v tom, ze tech 300 tisic je tvuj vklad a ten milion je slozeny urok, presneji vynos investice. Ale co to udela, az si tretina Zemekoule zacne myslet: nebudu makat, zamestnam sve penize jako zamestnance, tak to zatim nikdo nevi :!: (ty druhe 2/3 penize nema a vytvari konzum nebo nezna marshmalow test).

Mno, ptas se ale spravne na likviditu, ta funguje u etf i tak, ze fond muze odkupovat etf z trhu a rozprodavat jeho podkladove akcie (arbitraz, pokud by cena etf byla nizsi nez obsazenych akcii, z priciny previsu nabidky - ma motivaci je vykupovat, a naopak, ma motivaci je davat na trh).

A ze nekdo etf prodava (typicky ty kdyz budes chtit penize a typicky duchodce kdyz chce rentu a typicky kdo cerpa 4% rentu) a jiny kupuje. Melo by to takhle fungovat samocinne donekonecna. Mozna :-)
proletáři všech zemí…
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Nick270 14. 1. 2022 19:53

No ale předpokládám, že všichni investoři, kteří investují do SaP500 a jiných akcií, tak jednou ty etf, akcie budou chtít prodat. Protože k čemu ti jsou peníze, které si tam nacpal a nikdy je neuvidíš.
Takže všichni v 65 (doufám) prodají celé své portfolio, peníze z brokera si převedeme na bankovní účet a užíváme života?

-- 14. 1. 2022 19:54 --

[quote="vpe"]
Jojo, ok, díky
Nick270
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bagrista16 14. 1. 2022 20:00

Na toto by mě taky zajímala odpověď. Když člověk začíná tak je pro něj asi míra rizika dost důležitá.

bozenkakozena píše:Degiro jsem si založila s tím, že bych chtěla profil custody, který je v diskuzích doporučován pro začátečníky. Nicméně jak jsem zjistila po založení, custody pro nové uživatele již není k dispozici. Proto se ptám, jaký profil zvolit, prootže Basic údajně půjčuje moje cenné papíry. U ostatních profilů toto není? Nemůžu se nikde dopátrat, jak to je. Mým cílem je nakupovat jen a pouze ETF a dlouhodobě je držet. Který profil mám tedy zvolit?
Bagrista16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 1. 2022 20:03

domenka, ze vsichni presne v 65 prodaji cele ptf - fajn, ale to se najednou nikdy nestane - ale i kdyby, tak 65 let nebudou mit vsichni v jeden okamzik a o tom to je. Navic to nepovazuju za ucelne takto to najednou prodat uderem duchodu, co budes delat s tolika prachama v 65, vyberes postupne vzdy navrcholu, kdyz budes mit dost nasysleno, muzes cerpat nekonecnou 4% rentu uz treba od 40 (FIRE). (Samozrejme to bys tam musel mit dost vic nez dnesnich 1,3 mega, napr. dnesnich 6 milionu, pak by nekonecna 4% renta cinila dnesnich 20.000 mesicne a z toho uz se da docela dobre fungovat).

Na rozdil od Bitcoinu, kde opravdu potrebujes najit jineho hejla, ktery to bude chtit od tebe koupit, tak ETF se da rozebrat a prodat na soucastky, ktere realne maji hodnotu a nejen viru, to je zasadni rozdil.

Ps: s pujcovanim na Basic uctu si fakt vy, kteri si tam chcete davat 1000 Kc mesicne nemusite delat zadne starosti. Je to o tom, ze Degiro neco poskytuje zdarma (nakupy, prodeje, smenu eur-czk) a obcas si pujci akcie na spekulaci, vy to nijak nepoznate. A nevim ze by zrovna indexove ETF si nekdo pujcoval na shortovani? Anebo ze v okamziku prodeje by vam to neslo prodat, protoze by byly pujcene? To at se vyjadri nejaky trader, to je mimo me poznatky.
proletáři všech zemí…
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod octaviampi 14. 1. 2022 22:34

Takzvane odkladat tisic mesicne do akcii je jen jina obmena "odkladat tisic mesicne na duchody". Pokud nevite do ceho to date, je to jen o te stejne vire jako u fondu. A na medii cpaneho Vavru alias noveho Svejnara/Sedlacka se vykaslete. Je to sasek.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 14. 1. 2022 22:55

Vychazi se z prumeru indexu, ktery je skutecne za poslednich 55 let = 10,2%pa, o akciich to fakt neni, ale o indexu sap500

https://www.berkshirehathaway.com/letters/2020ltr.pdf - prvni strana uplne dole CompoundedAnnualGain–1965-2020

Samozrejme, minule vynosy negarantuji ty budouci.

No a sasek a kdo ho cpe, nevim co tim sleduje a co je za tim, asi politicka priprava na neco, blbej neni a dobre se posloucha a sledovanost ma jako krava a mam dojem ze prave diky nemu vsichni ted “investuji”.
proletáři všech zemí…
vpe
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ggnejez 14. 1. 2022 23:14

Nick270 > Vy vycházíte z premisy, že ty cenné papíry budete mít 25 let přímo u Degira a že to budou ty stejné CP. To podle mě není realné, ani rozumné. Např. já kupuji ETF u Degira, ale vím, že až ty peníze budou mít nějakou vyšší hodnotu (a CP budou po časovém testu), tak je prodám a znovu nakoupím třeba u Fio Banky, která na mě stále působí jako stabilnější/bezpečnější instituce, než Degiro. (ano, vím, že CP mohu teoreticky i přemigrovat; uvidím, co bude výhodnější)

Stejně tak je možné změnit typ ETF. Sám osvícený Vávra říká, že zatímco mladým lidem (15-30) by klidně doporučil ETF, které vytahují pouze technické firmy (tzv. FAANG), protože mladí lidé si mohou dovolit "vysedět" případný propad, tak lidem 30+ doporučuje SP500 kvůli jeho zásadně větší diverzifikaci. V posledním díle jeho podcastu Ve vatě mimochodem zmínil, že očekává, že v budoucnu se díky růstu Tech firem z SP500 stane spíše technologický index :D A taky říkal, že lidem 50+, kteří si takové riziko dovolit nemohou, by klidně doporučil nějaká all-word index, který trackuje kromě USA i Čínu a další země.

Tím chci říct - jsem zatím miniaturní investor, ale představa, že to tam budu mít 25 let a ani se na to nepodívám, i mně přijde šíleně naivní. Majetek = starost. Celou dobu budu muset tak nějak latentně hlídat především bezpečnost a stejně byste měl asi i vy.

octaviampi > IMO nikdo neudělal pro osvětu o základech kapitálového trhu tolik, jako Vávra. Hromada mladých lidí ho absolutně hltá a díky němu začala investovat a spořit prostřednictvím ETF. Může to být šašek a špatný investor (viz. jeho predikce), ale tím, že namotivuje lidi, aby si kupovali SP500 ETF, udělá pro mladou generaci víc, než jakýkoliv jiný "influencer".
ggnejez
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 14. 1. 2022 23:26

a ty ještě mladší přesvědčí erik https://youtu.be/U769uNeEiqc

Ale že to jsou hlody děcek: https://youtu.be/UzDj7KaTp4A

Tady je záměr jasný, affiliate na T212, ale u Vávry netuším, QuiBono, může přehazovat miliardy vidlema tak proč dělá osvětu?
proletáři všech zemí…
vpe
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka