Moneta Bank - převzetí PPF - 2.pokus

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 12. 2021 11:51

Když jste jako občané a daňoví rezidenti ČR inkasovali předchozí dividendy, museli jste k tomu něco vyplňovat a posílat do KB? Co vše?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod outlier 22. 12. 2021 16:13

A ta výsledná spojená banka bude Moneta nebo Air, nevíte?
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 22. 12. 2021 16:20

Není na tom jméno až to nejmíň podstatné?

V jednom z nedávných rozhovorů je, že plánují přejít na jiný core systém (než mají obě stávající banky), takže se spousta drobností beztak bude skoro určitě chovat úplně jinak než dřív.
fc70
Přeborník

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 12. 2021 16:33

Tak řešeno už to tu bylo několikrát (dost zbytečně) - Nikdo nic neví. Každopádně, Moneta kupuje AirB, ovšem velmi pravděpodobně ji nakonec ovládne PPF.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Menton 22. 12. 2021 17:26

Svatý tomáš tohoto času mediální hvězda už se těší na post velkého ředitele. Očekávám že bude na každém webu, jeho obličej teď pár týdnů jaký to zázrak vytvoří a všechny předežene.
Jo pán z PPF se nezapře. Už jen ta předělávka těch bank systému nebude nic jednoduchého a bude to na dlouho. Jisté je že tuto skupinu čeká propouštění ale o tom se před vánoci nemluví. O tom že bude PPF chtít z Monety dostat maximum není pochyb.
Menton
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod outlier 22. 12. 2021 18:57

Tak samotné jméno důležité není, ale přeci jen tyhle dvě banky fungují trochu odlišně. Moneta je větší, ale zase její jméno je novější a nemá tak nápaditý brand, takže já bych považoval za logičtější nechat spíše Airbank identitu.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fantucci 26. 1. 2022 17:22

Nevíte, kdy začne úpis akcií za 82,-? Jaké je rozhodné datum pro nárok těchto akcií?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 1. 2022 06:40

Na str. 16 této (https://investors.moneta.cz/documents/1 ... ank-cz.pdf) prezentace je předpoklad 1. kola v květnu 2022. Zřejmě to podléhá schválení ČNB, SNB a orgánů pro ochranu hospodářské soutěže, takže je to termín velmi orientační a předpokládám, že to může být spíš později. Předpokládám, že rozhodný den bude určen až bude jasno, kdy proběhne úpis. V dubnu by mohla být VH schvalující divi 7,- (pokud nebude mít nic proti ČNB, ale termín záleží jen na MMB, takže by mohl sedět). Takže v zásadě výplata taky v květnu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 28. 1. 2022 09:24

btw, po nákupu za 82,- lze prodat za 90,- jen to samé množství nebo se pak budou muset prodat všechny akcie? Zatím počítám s tím, že jim pak dám všechno, ale hlodá ve mně myšlenka něco si nechat dále.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 1. 2022 09:28

Já to chápu tak, že můžeš prodat, kolik chceš, bez ohledu na to, kolik jsi měl, dokoupil ... Jak by Tě mohli donutit v této fázi prodat vše? To přijde až později, až budou mít 90%+ ... tedy PPF se dušuje, jak neuvažuje o stažení z trhu, vytěsnění ... ale kdo jim to tak asi věří? :) Já se zatím prodávat nic nechystám, zařídím se dle vývoje.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 7. 3. 2022 12:42

Tak co my s tou Monetou? Přikoupit za těch dnešních cca 81,- a pak prodat za 90,-? Může to válka změnit?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 3. 2022 13:03

Těžko říct, to už by chtělo vidět a přečíst smlouvu a vůbec znát nějaké precedenty (nejsou). Nějak si dovedu představit, že by se dalo minimálně snažit se ze smlouvy vycouvat či tlačit na snížení ceny (ovšem nabídka byla učiněna k určitému datu a případné faktory ovlivňující cenu by měly stejně ovlivňovat i cenu AB + HC CZ+SK). Na druhou stranu, mám spíš pocit, že situace hraje pěkně do karet PPF ve smyslu možného ovládnutí. Já dokupuji momentálně jiné ISIN a chystám se krátkodobě surfovat na vlnách. Při tom pomalu přemýšlím, zda se vůbec účastnit 1. kola zvyšování jmění. Na Monetu jinak sahat nehodlám a doufám, že se s ní dočkám časového testu (do kterého mi chybí něco přes rok).
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 7. 3. 2022 13:13

Já dnes třeba přikoupil Erste. U té Monety mi jde aktuálně o tu jistotu odkupu. Pokud by to měly být "jisté prachy", tak nynější nákup za 81,-,pak dokup poloviny za 82,- a prodej všeho za 90,- je velmi dobrý p.a. výsledek.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 7. 3. 2022 14:39

:) Tak to jsme dva (akorát já přikoupil ke stavu 0 ks) a máme stejné (ne)jistoty. Já mám momentálně (resp. s výhledem na duben/květen) volné finance právě jen na tu polovinu stávajícího počtu, takže jsem jen trochu přemýšlel nad tím, zda nekoupit za méně než 82,-, ale řekl jsem si, že by na trhu musela být oproti těm 82,- větší sleva. Když se spustí navyšování jmění, měl bych odkup za 90,- za jistější. Ten proces se taky může někde na pár měsíců zaseknout a zase to takový p.a. vývar nebude. Nějak jsem usoudil, že "na válce se dá vydělat" lépe, resp. že aspoň ulevím svému psychickému stavu tím, že válku budu chápat jako příležitost. Navíc tu tedy je furt riziko, že Putin dojede až sem. Pak mi hotovost (případně včas přeměněná na jinou měnu/komoditu bude asi platnější než české akcie). Tyhle kraviny se mi honí hlavou.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jjrr 7. 3. 2022 16:04

Ještě že v té transakci není ruský HomeCredit, to by asi chtěli akcionáři Monety od spojení ustoupit.
jjrr
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků